Slovensko – Nemecko sk 5:2 (kon.) | Fínsko – Švajčiarsko 5:2 (kon.) | Česko – Švédsko 5:1 (kon.)
Slovensko
5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Nemecko
Piatok 09.08.2024, 20:00Hlinka Gretzky Cup • O 5. - 6. miesto

Slovensko poráža Nemecko 5:2 a obsadí tak na turnaji veľmi pekné piate miesto. Sledovali sme výborný hokej. Víťazstvo naších chlapcov je zalúžené. Od druhej tretiny boli lepším mužstvom. (22:21:42)

59:01
    Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
    57:55 Tobias TOMÍK - 5:2

57:55
    Slovensko dalo gól! Nemci prepadli v útočnom pásme. Straka vysunul do brejku TOBIASA TOMÍKA, ktorý sa rútil sám na prázdnu bránu a pridáva tak piaty gól slovenského tímu. Asistencie Andreas Straka, Adam Goljer.

57:33
    Nemecko hrá v šestici!

56:49
    Oddychový čas Slovenska!
    56:49 Rihards GRIVA - 4:2

56:49
    Nemecko dalo gól! Nemci sa vracajú do dnešného zápasu! Prádel spravil obrovskú chybu. K puku sa dostal RIHARDS GRIVA a ten chladnokrvne prekonáva slovenského brankára. Asistencie: Gustavs Griva.

56:42
    Mišiak ukázal parádny presing a narobil problémy v obrane Nemecka.

55:46
    Nemci sa dostali do prečíslenia, ale túto situáciu obetavo vyriešil obranca Tkáč.

54:38
    Goljer napriahol od modrej čiary! Stuhrmann zrazil puk na zadný mantinel.
    53:51 Max ZIERGIEBEL - 4:1

53:51
    Nemecko dalo gól! Dve veľké chyby v obrane Slovenska stoja čisté konto brankára Prádela. MAX ZIERGIEBEL sa dostal pred slovenského golmana a prudkou strelou ho prekonáva. Asistencie: Dustin Willhöft.

53:05
    Oddychový čas Nemecka!
    53:05 Michal ČAPOŠ - 4:0

53:05
    Slovensko dalo gól! Dnešný zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Kazda našiel výbornou prihrávkou na osi klziska MICHALA ČAPOŠA, ktorý si puk prebral a krásnou strelou prekonal Stuhrmanna. Asistencie Timothy Kazda, Tomáš Chrenko.

52:43
    Zubek nahadzoval puk na bránu. Chovan ho takmer dokazal tečovať. Zostávame v útočnom pásme.

51:37
    Slovensko je už jasne lepším mužstvom. Kontrolujeme dianie na ľadovej ploche.

50:23
    Následuje reklamný brejk.
    49:56 Michal SVRČEK - 3:0

49:56
    Slovensko dalo gól! Tretí slovenský gól je na svete! Hneď po buly získal puk MICHAL SVRČEK, ten si puk spracoval a presnou strelou nedal šancu Stuhrmannovi, ktorý absolútne nič nevidel. Asistencie: Ján Chovan.

49:53
    Chrenko pálil z osi klziska. Stuhrmann schoval puk v lapačke a prerušil hru.

49:10
    Krásna kombinácia Kazdu s Nemcom. Chýbal tomu len gól.

48:25
    Slovensko je v plnom počte.

47:56
    Nemci nás zatlačili. Lewandowski pálil, ale jeho pokus zablokoval Tomík a puk vyhodil cez všetky čiary.

47:11
    Oslabenie hráme zatiaľ výborne. Nemci sa nevedia usadiť v pásme.

46:25
    Vylúčenie v tíme Slovensko:
    Patryk Zubek – 2 min., podrazenie.

46:06
    Zubek zakončoval po prihrávke od Goljera. Jeho strelu vyrazil vyrážačkou Stuhrmann.

45:10
    Čapoš nahadzoval puk na Stuhrmanna. Aj tento puk bol zablokovaný.
    44:01 Andreas STRAKA - 2:0

44:01
    Slovensko dalo gól! Slovensko využíva hneď prvú svoju presilovku v zápase. Krásna biliardová akcia, na ktorej konci bol ANDREAS STRAKA a ten už nemal žiadny problém poslať puk do odkrytej brány. Asistencie Michal Svrček, Ján Chovan.

43:33
    Svrček stratil puk a Hempel ho vyhodil cez všetky čiary.

43:18
    Vylúčenie v tíme Nemecko:
    Andreas Grin – 2 min., hákovanie.

42:36
    Murín pálil z pravého kruhu. Následne pálil Tkáč. Jeho strelu vyrazil Stuhrmann betónom.

41:12
    Veľká chyba Tkáča, ktorý sa pošmykol. Griva išiel takmer sám na Prádela. Jeho zakončenie minulo slovenskú bránu.

40:36
    Straka našiel prihrávkou v pásme Zubeka, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus bol však zablokovaný.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme videli jediný gól a dal ho slovenský obranca Adam Goljer. Sledujeme výborný a rýchly hokej. Uvidíme čo nám ponúkne tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.
    39:31 Adam GOLJER - 1:0

39:31
    Slovensko dalo gól! Slováci idú do vedenia v dnešnom zápase! ADAM GOLJER najprv zakončil z pravej strany. Trafil brankára Stuhrmanna do masky. Následne sa dostal aj k dorážke a jeho druhý pokus už mieril do brány.

39:01
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

38:16
    Lewandowski zakončoval z pravého krídla. Prádel chytil puk lapačkou a prerušil hru.

37:42
    Zubek pálil od modrej čiary. Chrenko sa snažil puk tečovať. Následne zakončil aj Goljer, ale ani on nebol úspešný.

36:52
    Straka bol sám pred Stuhrmannom! Tvrdo vypálil, ale nedokázal trafiť bránu.

36:08

35:27
    Hempel pálil od modrej čiary. Následne doáražal Lewandowski, ale ani jeden pokus nepadol za Prádela.

34:02
    Kazda v dobrej šanci! V poslednej chvíli mu zablokoval hokejku Händel.

33:16
    Svrček vybojoval puk v útočnej tretine. Puk poslal na Chovana, ale toho zastavil Smith.

32:23
    Tomík zakombinoval s Murínom. Prvý menovaný sa snažil zakončiť, ale puk mu skĺzol z čepele.

31:18
    Lewandowski sa dostal cez Tkáča. Pred bránou hľadal prihrávkou Ziergiebela, ale toho výborne pokryl Goljer.

30:26
    Kazda, Chrenko a Nemec opät narobili problémy Nemcom. Kazdove zakončenie trafilo len dobre postavného Stuhrmanna.

29:41
    Griva zakončil z ľavého kruhu. Prádel puk chytá a prerušuje hru.

28:41
    Tomík výborne napádal rozohrávku súpera. Takmer sa dostal k puku pred Stuhrmannom.

27:49
    Grin sa mohol dostať do nebezpečného zakončenia, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol.
    26:45 David Lewandowski (GER)

26:45
    Veľká šanca Nemcov! Lewandowski dostal prihrávku pred bránu a z prvej zakončil! Trafil tyč Prádelovej brány!

26:22
    Straka sa snažil natlačil pred bránu, ale telom ho rezolútne odstavil Händel.
    25:06 Michal Svrček (SVK)

25:06

24:35
    Dve veľké šance slovenského mužstva! Najprv zakončil Chovan a následne aj Svrček, ale ani jeden z hráčov nedokázal prekonať dezorientovaného Stuhrmanna.

23:16
    Hra ma rýchly spád. Sledujeme výborný zápas.

22:14
    Lewandowski prepadol cez hokejku Goljera, ale vylučovať sa nebude.

21:24
    Kazda výborne potiahol akciu. Puk prenechal Chrenkovi, ktorý z prvej vypálil. Jeho strelu zablokoval Hempel.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme gól nevideli. Prvá polovica patrila Nemcom, ktorí boli veľmi aktívni. Druhá časť patrila našim reprezentantom. Sledujeme výborný a rýchly hokej.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:47
    Slováci opäť zatlačili svojho súpera. Čapoš zakončil švihom, ale Stuhrmann je stále pozorný.

19:01
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:10
    Prádel nevidel strelu Grina, ale reflexívne ju dokázal vyraziť.

17:31
    Händel nahodil puk na Prádela, ktorý ho neudržal. K dorážke sa dostal Wijacki, ale jeho pokus zablokoval telom Tomaškovič.

16:24
    Tomík sa výborne prekľučkoval až pred nemeckého brankára, ale puk poslal nad bránu.

15:53
    Chrenko s Nemcom poriadne potrápili nemeckú obranu. Nemcovu strelu musel riešiť Stuhrmann.

15:04
    Chrenko vo výbornej šanci! Sám pred Stuhrmannom však nebol úspešný. Posledné minúty patria slovenskému mužstvu.

14:26
    Händel poslal tvrdo k zemi Zubeka, ale vylučovať sa nebude.

13:11
    Nemci sú pod tlakom! Zakončoval Tkáč a následne aj Svrček, ale ani jeden pokus nebol presný.

12:16
    Tomík zakončoval z ľavého kruhu. Opäť chytá Stuhrmann lapačkou a prerušuje hru.

11:26
    Prvý krát sme poriadne zatlačili Nemcov. Chovan zakončil z otočky. Stuhrmannovi puk vypadol. Dorážať chcel Chrenko, ale napokon to nemecký brankár zvládol.

10:04
    Chovan vyslal prvú strelu na Stuhrmanna. Nemecký brankár si pripísal prvý úspešný zákrok.

09:34
    Svrček vybojoval puk za bránou a okamžite hľadal spoluhráča. Puk však Tomík nedokázal zachytiť.

08:58
    Nemci sú zatiaľ jasne lepším mužstvom. Straka opäť vyhodil puk len cez všetky čiary.

08:38

08:03
    Saloň nedokázal zachytiť puk. Píska sa icing Slovenska.

07:31
    Griva robil problémy naším obrancom. Napokon to poslal k zemi čisto Lisý.

06:14
    Mišiak pekne potiahol akciu a svoju strelu schoval za protihráča. Puk tesne minul nemeckú bránu.

05:26
    Händel našiel prihrávkou Koseho, ktorý z prvej vypálil, ale výborný zakrok vytiahol Prádel!

04:35
    Chrenko stratil puk a Lewandowski sa dostal za zakončenia. Jeho strelu zablokoval telom Goljer.

03:16
    Čapoš hľadal dlhou prihrávkou Chovana, ten však puk nezachytil. Píska sa icing Slovenska.

02:02
    Murína odstavil telom od puku Wijacki. Nemci do zápasu vstúpili lepšie.

01:25
    Tomík si prebral prihrávku v útočnej tretine a chcel vystreliť. Bleicher mu puk vypichol.

00:24
    Nemci začali aktívne. Händel pálil od modrej čiary. Prádel jeho pokus vyrazil betónom.

00:01
    Úvodné buly získali hráči Nemecka.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Prádel (Brezáni) – Čapoš, Goljer, Lisý, Raška, Rusznyák, Tkáč, Tomaškovič, Zubek – Chovan, Chrenko, Kalis – Kazda, Mišiak, Morávek – Murin, Nemec, Saloň – Straka, Svrček, Tomík – Tomka.
    Tréner: Martin Dendis

Nemecko: Stuhrmann (Kaiser) – Krüger, Händel, Bleicher, Wijacki, J. Smith, Warnecke, F. Kose, Hempel – Kessler, Zwickl, Schneider – Schäfer, Späth, Kronhardt – Willhöft, T. Kose, Lewandowski – Ziergiebel, Brandt, Grin – G. Griva, R. Griva.

Slovensko

Mladí Slováci odohrali na turnaji zatiaľ tri zápasy. V prvom zápase predviedli naozaj výborný výkon a podľahli favorizovaným Švédom 3:4 po predĺžení. V druhom zápase podľahli domácej Kanade 1:5. V treťom zápase zdolali Švajčiarov 3:2 po predĺžení a dnes si zahrajú o piate miesto.

Nemecko

Nemeckí reprezentanti zvládli hneď svoj úvodný zápas, kde prekvapivo zdolali favorizovaných Fínov 2:1 po predĺžení. V druhom zápase podľahli Česku vysoko 2:7 a v poslednom zápase ich zdemolovalo mužstvo USA 3:12.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Lissko

Góly a asistencie: 40. Goljer, 45. Straka (Chovan, Svrček), 50. Svrček (Chovan), 54. Čapoš (Kazda, Chrenko), 58. Tomík (Straka, Goljer) – 54. Ziergiebel (Willhöft), 57. R. Griva (G. Griva)

Slovensko: Prádel (Brezáni) – Goljer, Zubek, Čapoš, Tomaškovič, Raška, Rusznyák, Tkáč – Straka, Chovan, Svrček – Kazda, Chrenko (A), Nemec – Murin, Saloň, Tomík (C) – Mišiak, Kalis, Tomka – Morávek.

Nemecko: Stuhrmann (Kaiser) – Hempel, Händel (A), Bleicher (C), J. Smith, Krüger, Warnecke, Wijacki – Willhöft, Ziergiebel, Lewandowski – Schäfer, Grin, T. Kose (A) – Zwickl, Brandt, Kessler – Kronhardt, G. Griva, R. Griva.