Řecko – Kanada 19:10 (kon.) | USA – Holandsko (kon.)
Maďarsko – Itálie 15:12 pen. (kon.) | Austrália - Španielsko (kon.)
koniec udalosti
USA – Holandsko

Sobota 10.08.2024, 10:35 • La Defense Arena, Paríž • Olympijské hry - vodné pólo - ženy • O 3. miesto

Ďakujeme za sledovanie dnešného prenosu a prajeme pekný deň. (11:52:42)

V zápase žien o bronz medzi USA a Holandskom sme videli skvelú drámu doslova do poslednej sekundy. Američanky prakticky celý zápas viedli, pred poslednou štvrtinou bolo skóre 9:6, no v závere im úplne odišla gólová produkcia a Holanďanky sa pomaly začali doťahovať. Minútu pred koncom vyrovnala Roggeová na 10:10 a v poslednej sekunde presne trafila víťazný gól Hlandska z diaľky kapitánka Holandska Sabrina van der Slootová.

USA – Holandsko 10:11 (3:2, 4:1, 2:3, 1:5)
    Góly:
    Musselmanová, Flynnová, Neushulová po 2, Fattalová, Raneyová, Gilchristová, Ausmusová – van der Slootová 6, Sevenichová 2, van de Kraatsová, B. Roggeová, Moolhuijzenová.

Je koniec, Holandsko skvelým comebackom otočilo nepriaznivý vývoj a sériou štyroch gólov si Holanďanky vybojovali bronz!

Neuveriteľné!!! Kapitánka van der Slootová to zobrala na seba a z diaľky sekundu pred koncom riadneho hracieho času posiela Holanďanky do vedenia!

Deväť sekúnd pred koncom si Holandsko berie oddychový čas a môže rozhodnúť o výhre.

Z diaľky skúšala rozhodnúť na konci útoku Flynnová, ale mierila iba do stredu, kde si s jej strelou Aartsová bez problémov poradila.

Wolvesová pred bránou reklamuje faul, ale nepíska sa.

Minútu pred koncom nepresne strieľa Musselmanová, Holanďanky môžu rozhodnúť.

Američanky sú v oslabení a to využíva Holandsko na vyrovnanie! V posledných sekundách útoku všetko prestrelila Bente Roggeová! 10:10

Dôležitý zákrok Aartsovej! Z pravej strany zastavila gólovú strelu Musselmanovej.

Do konca štvrtej štvrtiny ostáva 2:04, tréner USA si berie timeout.

Technická strela van de Kraatsovej z diaľky končí na tyčke bránky Johnsonovej.

Už je to iba o gól! Pred bránkou sa tiesnená trojicou Američaniek výborne zorientovala Sevenichová a loptu prepasírovala do siete popod ruky Johnsonovej – 10:9.

Holanďanky teraz skórujú pekný presilovkový, gól prihrávku van der Slootovej zblízka zo vzduchu do bránky doklepla Sevenichová – 10:8.

Holanďanky opäť v oslabení, peknú rýchlu kombináciu využíva na dôležitý gól kapitánka USA Steffensová – 10:7.

Žltú kartu dostáva aj tréner Holandska.

Na druhej strane čaruje aj Aartsová, ktorá zastavila strelu Steffensovej.

Johnsonová opäť zachraňuje Američanky skvelým zákrokom, tentoraz si na nej vylámala zuby Moolhuijzenová.

Neushuluová to teraz skúšala technicky v dobrej pozícii, prehodila Aartsovú, no tá napokon dokázala loptu vyškrabať z čiary.

Trestný hod má Holandsko, kapitánka van der Slootová je opäť presná – 9:7.

V dobrej pozícii netriafa Roemerová, Američanky však po faule ostávajú v útoku.

Začala sa posledná štvrtina, prvý útok si "vyplávali" opäť Američanky.

Koniec tretej štvrtiny. Holanďanky o gól stiahli americký náskok, v poslednej časti hry ich však čaká náročná úloha. Američanky zatiaľ v dobrých pozíciách dokážu skórovať.

Američanky mali v presilovke dobré pozície a nakoniec si museli Holanďanky pomôcť faulom. Trestný hod Neushulovej však Aartsová vytlačila na tyčku.

Rýchly brejk Holanďaniek po získanej lopte. V čistej pozícii presne triafa van der Slootová – 9:6.

Holanďanky si pripravili dobrú pozíciu, ale van der Slootová stroskotala na výbornej Johnsonovej.

Američanky pridávajú ďalší gól! Raneyová v ťažkej pozícii dokázala namieriť presne a aj s pomocou tyčky zvyšuje už na 9:5.

Strela van de Kraatsovej končí opäť na tyčke.

Musselmanová páli zo stredu z veľkej diaľky, jej bomba však končí na tyčke. Američanky ostávajú pri lopte, no ďalšiu strelu zablokovala Ten Broeková.

Tréner USA si berie timeout.

Na druhej strane si Johnsonová pripisuje ďalší úspešný zákrok, tentokrát vychytala Keuningovú.

Holanďanky kombinovali pred bránkou no napokon strelu Neushulovej blokuje Sevenichová.

Trochu sa nám teraz roztrhlo vrece s faulmi na oboch stranách. Nariadený trestný hod proti USA. Ponúknutú možnosť Moolhuijzenová využíva – 8:5.

Američanky po faule v oslabení, van de Kraatsová však v dobrej pozícii mieri iba do hornej žrde.

Máme tu trestný hod pre Američanky, ktorý bezpečne premieňa Maddie Musselmanová – 8:4.

Tak nie nadlho, dopustili sa faulu, Američanky z rýchleho protiútoku mohli zvýšiť, no tiesnená Roemová v dobrej pozícii trafila iba tyčku.

Na druhej strane čaruje skvelým zákrokom Johnsonová, Holanďanky však ostávajú pri lopte.

Výborný zákrok Aartsovej proti strele Bente Roggeovej.

A zakončujú ho úspešne, van der Slootová si počkala na medzeru v americkej obrane a z ľavej strane znižuje na 7:4.

Začína tretia štvrtina, prvý útok získali Holanďanky.

Máme tu koniec druhej štvrtiny, Američanky vedú 7:3, v druhej štvrtine Holanďankám odskočili o ďalšie tri góly. Holanďanky by mali asi zjednodušiť kombinácie a strieľať z lepšie pripravených príležitostí.

Nie príliš razantnú strelu Roemerovej Aartsová bez väčších problémov kryje.

Johnsonová zachytáva strelu Roggeovej a rozohráva ďalší útok USA.

Po peknej holandskej akcii gólovo po protiútoku udrelo na opačnej strane. Ďalší gól USA si pripisuje Neushulová – 7:3.

Americký tréner Korkorian dostáva žltú kartu.

Štastný gól Američaniek dáva Gilchristová. Aaertsová jej strelu zablokovala, no tá jej nakoniec prekĺzla do bránky. Američanky vedú opäť o tri góly 6:3.

Ďalekonosná strela Roggeovej skončila na hornej tyčke brány Johnsonovej.

Američanky pred bránou Holandska v dobrej pozícii napokon prišli o loptu.

Strela van de Kraatsovej však bola presná a Johnsonová nestihla zareagovať. Znižuje na 5:3.

Holandské kombinácie sú trochu zdĺhavé a neefektívne. Z pravej strany teraz pálila Sleekingová, ale Johnsonová vyrazila.

Logickým vyústením je timeout Holandska.

Holanďanky v oslabení, Američanky opäť trestajú zásluhou Ausmusovej. 5:2 pre USA.

Pekná americká kombinácia, z dobrej stredovej pozície presne namierila Flynnová. Skóre je 4:2 pre USA.

V dobrej pozícii strieľala Nesuhulová, Holanďanky však v obrane veľmi dobre strelu zablokovali mimo bránku.

Holanďankám sa krátil čas v útoku, napokon ani nedokázali vystreliť.

Na druhej strane skúšala dlhou prihrávkou prekvapiť Američanky Aartsová, no Prenticeová jej pas nespracovala a Holanďanky prišli o loptu.

Američanky ale chybujú v rozohrávke a prichádzajú o loptu.

Druhá štvrtina sa začala, s prvým útokom Američanky.

Po prvej štvrtine máme stav 3:2 pre USA. Za Amerirčanky skórovali Fattalová, Neushulová a Musselmanová, oba holandské góly si pripísala van der Slootová.

V závere prvej štvrtiny to ešte z polovice bazéna skúšala Musselmanová, ale Aartsová bola pozorná.

Tentoraz presilovku využívajú Holanďanky, z diaľky s pomocou hornej tyčky pekne skóruje van der Slootová. 3:2.

Vylúčenie Holandska trestá ďalšou presnou strelou Maddie Musselmanová, Američanky vedú 3:1.

Holanďanky v útoku, no Joustraová fauluje, na loptu idú Američanky.

Z pravej strany to skúšala Sleekingová, no jej strela bola mierne tečovaná mimo bránu.

Holanďanky teraz v dvojnásobnom oslabení, využíva to Neushulová, ktorá namierila v dobrej pozícii presne k tyčke.

Gilchristová v dobrej pozícii triafa iba hornú tyčku.

Na druhej strane bola zablokovaná podobným spôsobom strela Ten Broekovej.

Američankám sa krátil čas na zakončenie, Gilchristová to vyskúšala z diaľky, ale jej strela bola zablokovaná.

Je vyrovnané! Holanďanky boli v tlaku a z ľavej strany sa z uhla presne triafa kapitánka van der Slootová.

Fattalová v dobrej pozícii, tento raz však páli vedľa.

Ďalší úspešný zákrok Johnsonovej.

Holanďanky chceli odpovedať, ale Johnsonová skvele kryje strelu Bente Roggeovej.

Máme tu prvý gól, z ľavej strany presne pomedzi ruky Aartsovej namierila Fattalová.

Holandsko však nezakončilo, Johnsonová rozohráva.

Americký útok sa končí faulom, Holanďanky idú do protiútoku.

Holanďanky s prvým útokom, Sleekingová však netriafa bránu.

Zápas sa práve začal.

Pred zápasom si ešte vypočujeme hymny oboch krajín.

Tímy už nastupujú na zápas.

Zostavy:

USA: 1 – Johnsonová, 2 – Musselmanová, 3 – Prenticeová, 4 – Fattalová, 5 – Flynnová, 6 – Steffensová (C), 7 – Raneyová, 8 – Neushulová, 9 – Roemerová, 10 – Gilchristová, 11 – Ausmusová, 12 – Sekulicová, 13 – Longanová. Tréner: Adam Krikorian.

Holandsko: 1 – Aartsová, 2 – Wolvesová, 3 – Sleekingová, 4 – van der Slootová (C), 5 – Keuningová, 6 – van de Kraatsová, 7 – Roggeová B., 8 – Sevenichová, 9 – Joustraová, 10 – Roggeová L., 11 – Moolhuijzenová, 12 – Ten Broeková, 13 – Buisová. Tréner: Eva Doudesis.

Nizozemsko

Také Nizozemky bezpochyby ještě teď mrzí těsná semifinálová porážka se Španělskem, neboť i v tomto střetnutí rozhodoval až penaltový rozstřel, v němž uspěl tým z Pyrenejského poloostrova. Pro Nizozemsko se navíc na turnaji jednalo už o druhou porážku na penaltách, když ve skupině tímto způsobem nestačilo na Austrálii, a proto postoupilo z druhého místa, což mu ale zase nemuselo tolik vadit, protože ve čtvrtfinále předvedlo dobrý výkon a výsledkem 11:8 zdolalo Itálii.

USA

Američanky toužily po zlatu a nebyly od finále vůbec daleko. Po první polovině semifinálového zápasu proti Austrálii vedly 5:2, jenže druhá půle jim vůbec nevyšla a s týmem z Oceánie nakonec padly po penaltách. Je tedy jisté, že uvidíme jiné olympijské vítězky, protože v japonském Tokiu se ze zisku zlatých medailí radovaly právě Američanky. Pokud se vrátíme ještě k americkému působení na tomto turnaji, tak ze skupiny postoupil celek ze zámoří z druhého místa kvůli prohře se Španělskem, ve čtvrtfinále v dramatickém klání udolal 5:4 Maďarsko.

Všem fanynkám a fanouškům vodního póla přeju krásné sobotní dopoledne. Olympijský turnaj vrcholí a já vás vítám u zápasu žen o bronz mezi USA a Nizozemskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:35.