Lincoln – Minsk 2:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Trabzonspor 2:0 (kon.) | Elfsborg – Rijeka 2:0 (kon.)
Plzeň – Kryvbas 1:0 (kon.) | Cercle – Molde 1:0 (kon.) | Amsterdam – Panathinaikos 0:1 (13:12 po pen.)
Tel Aviv – FK Ponevěž 3:0 (kon.) | Lugano – Partizan 2:2 (po pr.) | Servette – Braga 1:2 (kon.)
Banja Luka – KÍ Klaksvík 3:1 (po pr.) | Shamrock – Celje 3:1 (po pr.)
koniec po penal. (13:12)
Ajax Amsterdam
0:1 (0:0)
Panathinaikos FC
cz Štvrtok 15.08.2024, 20:15 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Európska liga • 3 • Predkolo

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji dobrou noc a třeba zase někdy na počtenou. (23:43:28)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:14.

Ajax v posledním předkole o základní skupinu Evropské ligy narazí na poslkou Jagelloniu, která dokázala vyřadit norské Bodö/Glimt. Panathinaikos v boji o Konferenční ligu vyzve francouzské Lens.

Chvíli před koncem základní hrací doby se prosadili hráči Panathinaikosu a duel musel do prodloužení. V něm branka nepadla a o osudu zápasu rozhodly až pokutové kopy. V těch byli šťastnější hráči Ajaxu a po výsledku 13:12 na penalty postoupili do posledního předkola o Evropskou ligu. Naopak na řecký klub zbylo jen čtvrté předkolo o Konferenční ligu.
    Domácí klub dlouho držel výsledek, který by jej posunul do posledního předkola. V 89. minutě ale amsterdamská obrana neuhlídala střídajícího Teteho, který svou brankou poslal zápas do prodloužení. Tam se sice prosadil střídající Bertrand Traoré, avšak jeho gól kvůli útočnému faulu neplatil. A tak se šlo do penalt. Neuvěřitelný rozstřel, který trval přes dvacet minut, rozhodnula až sedmnáctá série, ve které neproměnil svůj pokutový kop Vilhena a protože domácí Gaaei se nemýlil, postup do dalšího kola připadl domácímu klubu.

GAAEI

17. séria
    13:12
    Je rozhodnuto! V sedmnácté sérii pokutových kopů nedal Vilhena, avšak domácí Anton Gaaei proměnil a do posledního předkola Evropské ligy jde Ajax!
    VILHENA

17. séria
    12:12
    Hostující záložník Tonny Vilhena napodruhé své fanoušky nepotěšil, neboť gól nevstřelil a domácí mohou zase ukončit toto drama.
    BROBBEY

16. séria
    12:12
    To už není možné. Brian Brobbey asi na druhý pokus brankáře Dragowského nepřekonal, jdeme dále.
    MLADENOVIČ

16. séria
    12:12
    Zadák Panathinaikosu Filip Mladenovič už ale minul a Ajax může z šestnácté penalty rozhodnout!
    TAYLOR

15. séria
    12:12
    Patnáctá série je u konce a utkání stále nekončí. Kenneth Taylor totiž poslala balon za záda polského gólmana.
    JEDVAJ

15. séria
    11:12
    Stoper Panathinaikosu i napodruhé zúročil své zkušenosti a poslal míč do sítě.
    GODTS

14. séria
    11:11
    Sledujeme v Amsterdamu neuvěřitelné vyvrcholení zápasu. Mika Godts před vlastními diváky proměnil i svůj druhý pokutový kop, takže pokračujeme dále.