Flora – Víkingur Reykjavík 1:2 (kon.) | Pjunik – Ordabasy 1:0 (kon.) | Sabah Baku – St Patrick´s 0:1 (kon.)
Légia Varšava – Brøndby 1:1 (kon.) | Zirä FK – Osijek 2:2 (2:1 po pen.) | Be'er Sheva – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Tromso – Kilmarnock 0:1 (kon.) | Brann – St. Mirren 3:1 (kon.) | Pafos – CSKA 1948 4:0 (po pr.)
Djurgården – Tampereen Ilves 3:1 (kon.) | Kluž – Maccabi Petah Tikva 1:0 (kon.) | Ostrava – Kodaň 1:0 (1:2 po pen.)
Tiraspol – Ljubljana 0:1 (kon.) | AEK Atény – Noah 1:0 (kon.) | Başakşehir – Iberia 1999 2:0 (kon.)
Novi Sad – Maribor 1:0 (2:4 po pen.) | Drita – Auda 3:1 (po pr.) | Zrinjski Mostar – Plovdiv 2:0 (kon.)
Wisla Kraków – Trnava sk 3:1 (12:11 po pen.) | Gent – Silkeborg 3:2 (po pr.) | Śląsk – Gallen 3:2 (kon.)
Larne – FC Ballkani 0:1 (4:1 po pen.) | Dečić – Helsinki 2:1 (3:4 po pen.) | Puskás Akadémia – Ararat-Armenia 3:3 (kon.)
Hajduk Split – Ružomberok sk 0:1 (kon.) | Guimarães – Zürich 2:0 (kon.)
koniec po penal. (2:1)
Zirä FK
2:2 (0:1)
NK Osijek
cz Štvrtok 15.08.2024, 18:30 • Dalga Arena, Baku • Európska konferenčná liga • 3 • Predkolo

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou. (21:34:48)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:21.

Zirä v další fázi předkol narazí na kyperskou Omonii Nikósie, která včera vyřadila maďarský Fehérvár.

Domácí klub Zirä zvládl napínavý penaltový rozstřel s chorvatským Osijekem a postupuje do poslední fáze kvalifikace o základní skupinu Konferenční ligy.
    Osijek dvakrát v utkání vedl, avšak domácí tým dokázal v obou případech najít odpověď. Na branku kapitána Vedrana Jugoviče odpověděl po změně stran z penalty domácí kapitán Gismat Alijev, po gólu Antona Matkoviče srovnal zase v devadesáté minutě Davit Volkov – 2:2. A protože první duel dopadl také remízou, musel celý dvojzápas do prodloužení. Tam však rozhodující branka taky nepadla a o vítězi musely rozhodnout až pokutové kopy. V těch byli šťastnější domácí fotbalisté a po proměněné penaltě Raphaela Utziga mohli začít slavit postup do posledního předkola.

UTZIG

5. séria
    2:1
    Domácí útočník Raphael Utzig přerušuje sérii nezdarů a svým úspěšným pokusem posílá domácí tým do další fáze kvalifikace!

5. séria
    1:1
    Záložník chorvatského celku Šimun Mikolčič také penaltu neproměnil a pokud Zirä dá, Osijek se s letošním ročníkem evropských pohárů rozloučí.

4. séria
    1:1
    Ani Magdaz Izajev gól nevstřelil, proti byl hostující brankář Čavlina.

4. séria
    1:1
    S neproměněnými penaltami se nám teď roztrhl pytel, Pedro Lima poslal míč jen do prostoru, kde jej zvládl vyrazit domácí gólman.

3. séria
    1:1
    Avšak ani střídající Jejhun Nurijev neproměňuje, takže je stav penalt stále vyrovnaný.

3. séria
    1:1
    Kemal Ademi na svého spoluhráče Nejašmiče nenavázal a jeho pokutový kop vyrazil brankář Tiago Silva.

2. séria
    1:1
    Stoper ázerbájdžánského týmu Ruan ale také dává a po dvou sériích je stav 1:1.

2. séria
    0:1
    Prvním úspěšným exekutorem je záložník Osijeku Darko Nejašmič.

1. séria
    0:0
    Na druhé straně však také míjí kapitán Gismat Alijev.

1. séria
    0:0
    K první penaltě tohoto rozstřelu se postavil hostující Petar Pusic, ale branku kvůli dobrému zákroku brankáře Silvy nevstřelil!

Střílení penalt začíná.

V prodloužení už jsme branku neviděli a dnešní zápas rozhodnou až penalty.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Hlavní rozhodčí ještě přidává dvě minuty.

111
    Další karetní napomenutí, to tentokrát dostává od hlavního rozhodčího Weinbergera hostující zadák Roku Jurišič.

109
    Ve 109. minutě utkání vidí žlutou kartu hostující útočník Kemal Ademi.

106
    Střídání v týmu Zirä FK:
    ze hřiště odchází Issa Djibrila, přichází Magzad Izajev.

Zirä FK právě vstřelila branku!
    Ale klub z Ázerbájdžánu se ještě nevzdal a v 90. minutě znovu srovnává krok! Autorem vyrovnávací branky je DAVIT VOLKOV, kterému ideálně nahrál balon střídající Jejhun Nurijev a útočník domácích z akrobatické pozice umístil balon mimo dosah gólmana Silvy – 2:2. Asistence: Jejhun Nurijev.

90
    Petar Pušić obdržel od rakouského rozhodčího žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu NK Osijek:
    ze hřiště odchází Domagoj Bukvič, přichází Ivan Cvijanovič.

82
    ze hřiště odchází Pierre Zebli, přichází Salifou Soumah.
    81. MATKOVIĆ - 1:2

81
    Osijek právě vstřelil branku!
    Hosté z Chorvatska si berou vedení v 81. minutě nazpět! Po standardní situaci se míč od Ademiho odrazil příhodně pro ANTONA MATKOVIĆE, který svou hlavičkou překonal brankáře Silvu a poslal svěřence trenéra Coppitelliho znovu do vedení – 1:2.

80
    Žlutá karta i na druhé straně, vidí ji domácí útočník Davit Volkov.

78
    V 78. minutě napomíná hostujícího obránce Naila Omeroviče hlavní sudí Weinberger žlutou kartou.

75
    ze hřiště odchází Ismajil Ibrahimli, přichází Hadžiaga Hajijev.

74
    ze hřiště odchází Vedran Jugovič, přichází Pedro Lima.

69
    ze hřiště odchází Martins Júnior, přichází Jejhun Nurijev,
    ze hřiště odchází Eldar Kulijev, přichází Rustam Akmedzade.

65
    ze hřiště odchází Marko Soldo, přichází Šimun Mikolčič.
    54. ALIJEV - 1:1

54
    V Baku je vyrovnáno! K exekuci pokutového kopu se postavil domácí kapitán GISMAT ALIJEV a své zakončení poslal do pravé části branky. Gólman Čavlina zůstal stát uprostřed a nezasáhl – 1:1.

53
    Martins Júnior padá v pokutovém území po kontaktu s obráncem Soldem, penalta pro domácí!

46

45+1

38
    A autor gólu Vedran Jugović viděl po vstřelení branky v ruce hlavního sudího žlutý kartonek.
    37. JUGOVIĆ - 0:1

37
    Chorvatský klub se v 37. minutě dostává do vedení! Přihrávky Roka Jurišiče totiž využil hostující kapitán VEDRAN JUGOVIĆ, který překonal svou ranou brankáře Tiaga Silvu a otevírá střelecký účet duelu – 0:1.

29
    V 29. minutě je na žluté karty srovnáno, zákrok Martinse na Jugoviče byl totiž také oceněn žlutou kartou.

22
    Hostující obránce Marko Soldo zastavil Martinse Júniora faulem a hlavní rozhodčí Weinberger mu uděluje žlutou kartu. Domácí Zirä poté ještě kopala standardní situaci, ale první branky v odvetě jsme se nedočkali.

1

Zirä FK: Tiago Silva – Alijev (C), Mutsinzi, Ruan, Djibrila – Zebli, Ibrahimli, Martins Junior – Utzig, Volkov, Kulijev
    Náhradníci: A. Bajramov, Nazirov, Hašimov – Acka, Isajev, Achmedzade, Alicanov, F. Bajramov, Soumah, Hajijev, Nurijev
    Trenér: Rašad Sadigov

NK Osijek: Čavlina – Omerovič, Jelenič, Soldo, Jurišič – Pusic, Nejašmič, Jugovič (C) – Matkovič, Ademi, Bukvič
    Náhradníci: Sajko, Malenica – Vrbanac, Lima, Kewal, Farkaš, Babič, Barič, Kolarik, Cvijanovič, Mikolčič
    Trenér: Federico Coppitelli

Rozhodčí: J. Weinberger – M. Kolbitsch, A. Witschnigg (vš. AUT).

Vzájemný zápas
    První utkání mezi těmito dvěma celky se odehrálo před týdnem v Chorvatsku. Domácí tým sice nastoupil do duelu bez nejlepšího střelce poslední sezony Miéreze, avšak i tak se dostal do vedení, když se prosadil křídelní Anton Matkovič – 1:0. Ázerbájdžánskému klubu se podařilo vyrovnat až v šesté nastavené minutě, když proměnil penaltu střídající Raphael Utzig a srovnal stav zápasu na konečných 1:1.

NK Osijek
    Chorvatský fotbalový klub z východní části země skončil s uplynulém ročníku na čtvrtém místě nejvyšší domácí soutěže a zajistil si tak místo v druhém předkole Konferenční ligy. Lepší než Osijek byly v chorvatské lize jen tři celky – Dinamo Záhřeb, Rijeka a Hajduk Split. Bílomodré táhl za úspěchem hlavně argentinský útočník Ramón Miérez, který se stal s osmnácti brankami nejlepším střelcem celé ligy.
    Ve druhém předkole o Konferenční ligu narazil Osijek na estonský tým Levadia. A svěřenci italského trenéra Coppitelliho o svém postupu rozhodli už v prvním zápase, kdy vyhráli i zásluhou hattricku Miéreze na domácí půdě 5:1 a do Estonska cestovali s pohodlným náskokem. V odvetě to už sice gólové hody nebyly, Osijeku tentokrát stačila jen jedna branka, kterou vstřelil ve druhém poločase švýcarský záložník Pusic. Chorvatský celek tak zvládl i odvetu a po jasném výsledku dvojzápasu postoupil do další fáze kvalifikace.

Zirä FK
    Fotbalový klub z hlavního města své země Baku si vstupenku do evropských předkol pro tento ročník zajistil zásluhou druhého místa v ázerbájdžánské Premier League. Zirä získala z šestatřiceti utkání 58 bodů, stejně jako třetí Sabah Baku, který však měl horší skóre. Na první místo však ztratila propastných pětadvacet bodů.
    Ázerbájdžánský celek byl nasazen do prvního předkola Evropské ligy, kde narazil na Šerif Tiraspol. Zirä sice na moldavské půdě zvítězila 1:0, avšak v odvetě těsně prohrála a dvojzápas musel až do penalt. Tam byli šťastnější hráči Tiraspolu, kteří dali všech pět penalt a postoupili do další fáze. Tým z Baku naopak spadl o patro níž do Konferenční ligy, kde narazil na slovenský celek Dunajská Streda. Svěřenci trenéra Sadiqova o svém postupu de facto rozhodli už v prvním duelu, který vyhráli na domácí půdě 4:0 a po vítězství v odvetě 2:1 si definitivně zajistili třetí předkolo.

Příjemné čtvrteční odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Předkola evropských soutěží jsou v plném proudu a závěrečná fáze kvalifikace se nezadržitelně blíží. My se dnes společně podíváme na odvetné utkání třetího předkola Konferenční ligy mezi ázerbájdžánským týmem Zirä a chorvatským Osijekem. Šance na postup do dalšího kola jsou naprosto vyrovnané, neboť první vzájemný zápas skončil remízou 1:1. Který s týmů dokáže vybojovat postup?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Matěj Skula

Góly: 54. Alijev (pen.), 90. Volkov (Nurijev) – 37. Jugović (Jurišić), 81. Matković (Ademi)

Karty:   29. Martins (ZIA), 80. Volkov (ZIA) – 22. Soldo (OSI), 38. Jugović (OSI), 78. Omerović (OSI), 90. Pušić (OSI), 109. Ademi (OSI), 111. Jurišič (OSI)