Mali – Česko 63:84 (kon.)
Mali
63:84 (13:25, 35:48, 55:65)
Česká republika
cz Pondelok 19.08.2024, 22:30 • Gimnasio Juan de la Barrera, Mexico City • Majstrovstvá sveta - ženy

Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se na vás těšit zase někdy u dalšího přenosu. Mějte se hezky a dobrou noc! (00:36:30)

Je za námi první utkání českého ženského basketbalového týmu v rámci předkvalifikace na mistrovství světa 2026. Utkání s Mali Češky ovládly jasně 84:63 a zvlášť v první a poslední čtvrtině své soupeřky výrazně české hráčky přehrály. Nejvíce bodů v zápase si připsala Julia Reisingerová, která má na svém kontě celkem 21 bodů, nejlepší střelkyní Mali byla Alima Dembeleová s osmnácti body. České hráčky hned zítra čeká další utkání této předkvalifikace a to proti Jižní Koreji, která v úvodním utkání podlehla Venezuele. Tento zápas začne ve středu v 1:30 českého času a pro ty, kteří nebudou spát bude rozhodně skvělé sledovat tento zápas společně s námi.

Konec zápasu. (63:84)

39:59
    V úplném závěru zápasu přidává poslední bodík na české konto Kateřina Rokošová z čáry trestného hodu a upravuje konečný výsledek na 63:84. (63:84)

39:14
    Ani jeden z těchto hodů Thienouová neproměnila a nemění skóre. (63:83)

39:14
    Dva trestné hody také pro Mali po faulu na Thienouovou. (63:83)

38:52
    Emma Čechová připisuje na konto Česka další bod z trestného hodu. Druhou šestku však už neproměnila. (63:83)

38:50
    Oddechový čas pro tým Česko. (63:82)

38:25
    Kroky Hamzové znamenají ztrátu českého týmu. Již minutu a půl jsme neviděli žádný koš. (63:82)

36:59
    A další dva body Reisingerové, které znamenají už jasný náskok Česka, který už naše hráčky nepustí. (63:82)

36:36
    Dva body z čáry trestného hodu zapisuje také Reisingerová a Česko vede o 17 bodů. (63:80)

35:49
    Pospíšilová si došla pro faul a proměnila oba následné trestné hody. Náskok Češek se tak navyšuje na 15 bodů. (63:78)

35:04
    Šotolová proměňuje další střelu, tentokrát za dva body a navyšuje náskok. (63:76)

34:46
    N’Diyaeová proměnila jeden ze dvou trestných hodů, které nyní házela a snižuje na rozdíl jedenácti bodů. (63:74)

34:31
    Oddechový čas pro tým Mali. (62:74)

34:30
    Vyoralová proměnila dvoubodový pokus a navyšuje náskok Česka. (62:74)

34:10
    V tento moment už mají oba týmy na kontě čtyři fauly a každý další bude znamenat trestné hody. (62:72)

33:16
    Dembeleová opět skórovala a snižuje na rozdíl deseti bodů. (62:72)

33:02
    Čechová se parádně dostala pod koš, skórovala a byla faulována, trestný hod proměnila a připisuje tři body na konto Česka. (60:72)

32:47
    Dobrá střela za tři body od kapitánky N’Diyaeové, která snižuje na rozdíl devíti bodů. (60:69)

32:11
    Čechová byla faulována při střele a proměnila první z nich, druhý ovšem ne. (57:69)

31:36
    Stoupalová přidává 3 body parádní střelou z dálky a náskok je opět větší. (57:68)

31:19
    Dva body Sissokové po dvou střelách z čáry trestného hodu. (57:65)

31:19
    Již druhý faul v této čtvrtině jde na české konto. Navíc žádný koš jsme ještě neviděli v této části hry. (55:65)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (55:65)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (55:65)

29:51
    Okamžitě však přichází koš v podání Dembeleové a náskok Česka je po třech čtvrtinách desetibodový. (55:65)

29:35
    Hamzová se dostala pod koš a skórovala za dva body. (53:65)

29:22
    Dembeleová si vedla z čáry trestného hodu stejně jako Reisingerová a připisuje Mali jeden bod. (53:63)

29:09
    Reisingerová proměnila první trestný hod, druhý však ne a připisuje si bod. (52:63)

29:09
    Dva trestné hody také pro český tým, tentokrát po faulu na Reisingerovou. (52:62)

28:49
    Thienouová z rychlého protiútoku snižuje na rozdíl už jen deseti bodů. (52:62)

28:32
    Haidaraová střílela dva trestné hody a proměnila jen druhý z nich. (50:62)

27:57
    Hamzová střílela trestné hody, poté co byla faulována při nájezdu na koš. Proměnila alespoň jeden. (49:62)

27:39
    Dembeleová přidává další dva body Mali. U této střely byla také faulována, ovšem trestný hod nebyl proměněn. (49:61)

26:55
    Sklenářová se prosazuje za tři body a náskok Češek opět navyšuje. (47:61)

26:38
    Thienouová velice rychle odpovídá košem za dva body. (47:58)

26:29
    Šípová se prosazuje za dva body střelou zpod koše. (45:58)

26:05
    Oddechový čas pro tým Česko. (45:56)

26:05
    Thienouová přidává dva body na konto Mali a v této čtvrtině Mali rázem vede o dva body. (45:56)

25:31
    N’Diyaeová se prosazuje za tři body a snižuje náskok Česka. (43:56)

25:09
    Oddechový čas pro tým Mali. (40:56)

24:29
    Emma Čechová proměňuje střelu zpod koše a navyšuje na rozdíl šestnácti bodů. (40:56)

23:55
    Čtvrtý faul českého týmu v této čtvrtině, navíc při střele, ovšem Haidaraová ani jeden z trestných hodů neproměnila. (40:54)

23:31
    Nepovedená kombinace českých hráček končí nepřesnou přihrávkou, která končí v zámezí. (40:54)

22:23
    Další proměněná trojka na české straně. Trefila se Šotolová. (40:54)

22:06
    Dembeleová proměňuje střelu za dva body a navíc byla faulována a proměnila i následný trestný hod. (40:51)

22:02
    Dva neproměněné pokusy za tři body na české straně. Mali získává míč a útočí. (37:51)

21:12
    Dembeleová proměňuje nájezd na koš a je tu i první koš Mali ve druhém poločase. (37:51)

20:30
    Parádní trefa Terezy Vyoralové za tři body, která znamená první koš druhé půle. (35:51)

20:09
    Ihned Mali zkoušelo střelu za tři body, ta však opět nebyla úspěšná. (35:48)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:48)

Je za námi první polovina utkání mezi českým týmem a týmem Mali. Češky zatím mají zápas ve svých rukách, ovšem ke konci prvního poločasu se náskok naší reprezentace začal snižovat a poločasové skóre je 35:48 z pohledu afrického celku. Uvidíme, co nabídne druhá půle zápasu.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:48)

19:34
    Oddechový čas pro tým Česko. (35:48)

19:34
    Další koš s faulem pro Mali! Češky se sice dostaly na náskok dvaceti bodů, ovšem ke konci čtvrtiny hráčky Mali přidaly a snížily na rozdíl třinácti bodů. (35:48)

19:20
    Stoupalová odpovídá na sérii Mali rychlým košem za dva body. (32:48)

19:10
    Další proměněné trestné hody Mali. Trefila se Thienouová. (32:46)

18:44
    Haidaraová proměňuje dva trestné hody a snižuje na rozdíl šestnácti bodů. (30:46)

18:32
    Dobrý doskok Čechové, která přidává další dva body českého týmu. (28:46)

18:14
    Thienouová neproměnila trestné hody, které měla k dispozici a skóre se nemění. (28:44)

17:46
    Koš s faulem pro Mali. Prosadila se N’Diyaeová, která ihned proměnila i trestný hod. (28:44)

17:29
    Reisingerová proměnila pouze první ze dvou trestných hodů po faulu na ni. (25:44)

16:56
    Reisingerová si připisuje další dva body! V dnešním zápase jí to opravdu střílí, dokonce ještě ani jedna její střela neskončila mimo koš. (25:43)

16:43
    Oddechový čas pro tým Česko. (25:41)

16:40
    N’Diyaeová přidává snadný koš po zbytečné ztrátě Češek. (25:41)

16:12
    Reisingerová si připisuje další dva body a Česko vede o 18 bodů. (23:41)

15:53
    Coulibalyová přidává další koš Mali. (23:39)

15:29
    Dobrý průnik Dembeleové končí košem Mali. (21:39)

15:09
    Další dva body Reisengerové a náskok je dvacetibodový. (19:39)

13:48
    Pospíšilová na koše Mali odpovídá úspěšnou střelou za tři body a rozšiřuje náskok. (19:37)

13:32
    Dva body na konto Mali připisuje Haidaraová a Mali dává druhý koš v řadě. (19:34)

13:05
    Kapitánka Mali N’Diyaeová proměňuje dva trestné hody a snižuje. (17:34)

12:18
    Další obranný doskok Češek, po kterém přeházejí do dalšího útoku. (15:34)

11:58
    Oddechový čas pro tým Mali. (15:34)

11:58
    Zeithammerová se také prosazuje za dva body po skvělém vysunutí do protiútoku. (15:34)

11:44
    Čechová proměnila dva trestné hody po dalším faulu hráček Mali a Češky pokračují ve skvělém úvodu do druhé čtvrtiny. (15:32)

11:23
    SKlenářová si připisuje i další dva body po samostatném úniku a Česko už má dvojnásobně více bodů než Mali. (15:30)

10:17
    Přichází snížení Balayerové za dva body. (15:28)

10:07
    Skvělá střela Sklenářové končí v koši a Česko si připisuje další tři body. (13:28)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (13:25)

10:00
    První čtvrtina skončila. (13:25)

09:38
    Sklenářová dává druhou českou trojku v zápase a navyšuje náskok na rozdíl dvanácti bodů. (13:25)

09:02
    Další dva body pro Reisingerovou! Skvělý úvod zápasu od této české hráčky. (13:22)

08:47
    Po faulu Reisingerové proměňuje dva trestné hody také Dembeleová. (13:20)

08:10
    Reisingerová byla nepříjemně faulována a poté proměnila oba trestné hody. (11:20)

07:57
    Sissoková proměnila jeden ze dvou trestných hodů a mírně snižuje. (11:18)

07:53
    Čechová proměnila obě šestky a Česko vede již o osm bodů. (10:18)

07:53
    Výborné útočné doskoky v podání českého týmu, díky kterým nyní háže trestné hody Čechová. (10:16)

07:14
    Další neproměněný pokus Mali z dálky. Africké hráčky často zkouší skórovat za tři body, ovšem v posledních pár minutách se jim nedaří tyto hody proměňovat. (10:16)

06:47
    Skvěle se pod koš dostala Emma Čechová a proměnila další nájezd českého týmu. (10:16)

06:17
    Oddechový čas pro tým Mali. (10:14)

06:17
    Výborný zisk Hamzové, která ihned proměnila nájezd na koš a navyšuje vedení Češek. (10:14)

06:15
    Andělová dokázala zaskórovat po šťastném náhozu na koš a Česko opět vede. (10:12)

05:43
    Další dva české trestné hody tentokrát v podání Šípové nebyly úspěšné a skóre se nemění. (10:10)

05:08
    Opět se dostala hráčka Mali k trestným hodům a i tentokrát proměnila Thienouová pouze jeden z nich. (10:10)

04:24
    Poprvé jdou do vedení české hráčky! Reisingerová si připsala další dva body po úspěšném nájezdu na koš. (9:10)

04:09
    N’Diayeová dokázala proměnit jeden trestný hod po třetím českém faulu a Mali jde opět do vedení. (9:8)

03:50
    Je srovnáno po koši Reisingerové, která dostala nahrávku pod koš a tuto nabídku dokázala proměnit. (8:8)

03:45
    Vidíme spoustu pokusů z dálky, ovšem už déle než minutu žádný koš nepadl. (8:6)

02:38
    Reisingerová proměnila jeden ze dvou trestných hodů po faulu na její osobu a snižuje na 8:6. (8:6)

02:07
    Dembeleová se prosadila za dva body. Vidíme spoustu zdařilých útoků hned v úvodu utkání. (8:5)

01:52
    Trojka však přišla i v podání Natálie Stoupalové a je sníženo na rozdíl jednoho bodu! (6:5)

01:37
    Balayerová ihned dává další trojku! Parádní střelba v podání Afričanek. (6:2)

01:22
    Vyoralová skóruje jako první za Česko. (3:2)

00:47
    Sanouová se po skvělém zisku dostala ke střele za tři body a ta byla úspěšná! Mali tedy dalo první koš zápasu. (3:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Mali: Balayerová, Cisseová, Coulibalyová, Dembeleová, Haidaraová, Koneová, N’Diayeová (C), Sanouová, A. Sissoková, D. Sissoková, Thienouová
    Trenér: Oumarou Sidiya

Česko: Andělová, Čechová, Hamzová, Pospíšilová, Reisingerová, Rokošová, Šípová, Sklenářová, Šotolová, Stoupalová, Vyoralová (C), Zeithammerová
    Trenér: Romana Ptáčková

Rozhodčí: dos Santos (BRA), Alcarazová (ESP), Doverová (AUS).

Zdravím všechny fanoušky basketbalu! Dnešním dnem začíná předkvalifikace na mistrovství světa žen 2026 v Německu, která se odehraje v Mexiku. Češky se postupně utkají s Mali, Jižní Koreou a nakonec s Venezuelou. První utkání českého národního týmu začne již dnes ve 22:30, kdy se Češky utkají právě s africkým Mali. Mali patří mezi jedny z nejlepších afrických basketbalových zemí, ovšem i tak by měly být naše hráčky favoritkami utkání. Sledujte cestu českých basketbalistek na mistrovství světa společně s námi. Začínáme již dnes večer!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.