Osasuna – Mallorca 1:0 (kon.) | Barcelona – Bilbao 2:1 (kon.) | Getafe – Rayo Vallecano 0:0 (kon.)
Espanyol – Sociedad 0:1 (kon.)
FC Barcelona
2:1 (1:1)
Athletic Club Bilbao
cz Sobota 24.08.2024, 19:00Španielska LaLiga • 2. kolo

Utkání je u konce a favorit jej dokázal dohrát k vítězství. Už od návratu na trávník byla Barcelona aktivnější, do šancí se dostával hlavně polský bombarďák domácího celku, ale trefil dnes podruhé tyč a poté jej skvělým zákrokem vychytal Padilla. V 75. minutě se ale Robert Lewandowski dočkal, když se k němu dostal vyražený míč a on mohl zakončit do odkryté části branky. Závěr pak byl docela nervózní, sudí rozdal několik karet, na skóre se už ale nic nezměnilo. Barcelona tak vyhrála 2:1, má po dvou kolech šest bodů a je na prozatímním druhém místě tabulky. Bilbao má v tabulce jeden bod a je na 15. místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:09:08)

Utkání sledovalo 46 448 diváků.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:16.

90+6

90+6
    ...a také hostující Mikel Jauregizar.

90+6
    Kartami pak byli potrestáni i domácí Fermín López...

90+6
    Ostrý zákrok na Cubarsího, tu si prohlédl hostující Ander Herrera.

90+5
    Nico Williams lehce kulhá, dnes do toho dal vše, ale zřejmě to bude málo.

90+4
    Barcelona opět u míče, už to vypadá, že to v poklidu dohraje a připíše si další tři body.

90+3
    Marc-André ter Stegen nepospíchal s rozehrávkou, pomazlil se s míčem u kopačky a poté rozehrál na levou stranu.

90+2
    Provinění proti pravidlům na straně Barcelony, Bilbao jde do rychlého kontru.

90+1
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Pau Victor.

90+1
    ze hřiště odchází Alejandro Balde, přichází Gerard Martín.

90
    Bude se nastavovat pět minut.

89
    Tak se nám na lavičce Barcelony chystají ještě dvě změny.
    88. Cubarsí faulován nebyl, byl to střet hlavami

88
    Po centru a tlaku upadl ve vápně Cubarsí, tohle ale faul nebyl, hlavami se srazil s Vivianem.

87
    Karta i na opačné straně, Iñigo Lekue zastavil unikajícího Raphinhu. Domácí si žádali kartu červenou, Lekue ale nebyl posledním hráčem. Sudí to posoudil správně.

86
    Po centru před ter Stegena tu byl krátký závar, nakonec byl ale domácími úspěšně rozprášen.

85
    Žlutou kartu za faul loktem na Álvareze dostal domácí Robert Lewandowski.

84
    Domácí tým dobře kontroluje hru, soupeře prakticky nepouští na delší dobu k míči.

83
    ze hřiště odchází Marc Bernal, přichází Eric García.

82
    Do hry nakonec za domácí půjde Eric García.

81
    Hra ve středu hrací plochy domácím vyhovuje, ti se teď nemají kam hnát.

80
    Střídání se chystá i na straně Barcelony, tam se čeká na vhodný okamžik.

79
    Zleva centroval Nico Williams, našel ale jen ter Stegenovu náruč.

78
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Beñat Prados, přichází Ander Herrera.

78
    ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Gorka Guruzeta.

76
    I ve druhé půli si mohou hráči dopřát krátké občerstvení, trenéři mohou předat i nějaké ty pokyny.
    75. Robert LEWANDOWSKI - 2:1

75
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Na čtvrtý pokus to už polskému šutérovi vyšlo. Z levé strany nacentroval Pedri, Padilla míč vyrazil jen k nohám ROBERTA LEWANDOWSKIHO a ten neměl problém trefit odkrytou část branky – 2:1.

74
    Centr N. Williamse byl přetažený, nevyšel mu podle představ ani druhý pokus. Nakonec z toho byla jen střela z dálky, se kterou neměl ter Stegen problém pokrýt.

73
    Rohový kop pro Bilbao.

72
    ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Malcom Adu Ares.

71
    Barcelona začíná přidávat na tempu, chce z dnešního utkání tři body za každou cenu.

69
    Lewandowski mocně touží po gólu, nyní byla jeho střela zpoza vápna zablokována.

69
    Lehce překombinovaná akce Bilbaa končí u brankové čáry, navíc se pískal i ofsajd.

68
    Z ostrého úhlu vystřelil Nico Williams, ter Stegen jeho pokus vyrazil před sebe.

66
    Na opačné straně zakončoval z levého křídla Iñaki Williams, branku ale minul. Reklamoval pak ještě chvíli teč a tedy roh, u sudího s tím ovšem neuspěl.
    64. Lewandowski neuspěl ani napotřetí...

64
    Padilla skvěle vychytal volného Lewandowskiho, který si naběhl na perfektní centr z levé strany. Tohle byl zákrok večera!

63
    ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Fermín López.

63
    ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Mikel Jauregizar.

62
    ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Unai Gómez.

62
    Raphinha z následného centru našel jen hlavu jednoho z bránících hráčů Bilbaa.

61
    Z rohu nic nebylo, Barcelona se navíc dostala do rychlého kontru, který skončil faulem na Lewandowskiho.
    60. Sancet málem překvapil ter Stegena

60
    Nečekaná šance hostů. Sancet podkopl míč, byl z toho vysoký oblouček, který ter Stegen pro jistotu poslal rukou na horní síť.

58
    Raphinha hledal nabíhajícího Torrese, toho na poslední chvíli zastavil čistým skluzem Vivian!
    57. Lewandowski dnes podruhé trefil brankovou konstrukci

57
    Následoval přímý kop, na centr si naskočil ve vápně nehlídaný Lewandowski, jenže hlavou trefil jen tyč!

56
    Hostující Álex Berenguer fauloval u levé hranice pokutového území a za zákrok vyfasoval žlutou kartu.

55
    Po akčních minutách tu máme menší útlum tempa, Barcelona nyní drží míč a trpělivě čeká na případnou skupinku v obraně.

53
    Torres se pokoušel přelobovat gólmana Padillu, ten mu to ale dokázal přečíst a navíc se ukázalo, že to byl opět ofsajd.

51
    Rychlý přechod Barcelony do útoku skončil odmávaným ofsajdem, v nedovoleném postavení se ocitl Koundé.

50
    Centr nevyšel ani hostujícímu Bernguerovi, Martínez poté odkopával na autové vhazování.

49
    Rodící se kontr pak faulem zastavil domácí Marc Bernal a obdržel za to žlutou kartu.

49
    Rozběhnutý Balde nedokázal přesně odcentrovat, hosté se v poklidu ubránili.

48
    Barcelona je v úvodu druhé půle aktivní, hraje se kousek od Padillova vápna.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:09.

Je za námi první poločas, který přinesl nejprve pozvolný fotbal, s postupem času se ale více do šancí začala dostávat Barcelona. Ve 24. minutě přišel i úvodní gól, kdy si za vápnem počkal na vyražený míč Lamine Yamal a pěknou ranou, navíc lehce tečovanou, otevřel skóre. Ve 36. minutě navíc Lewandowski trefil tyč a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl přijít úder na opačné straně. Jenže ve 41. minutě se sudí vrátil k souboji v šestnáctce Barcelony, odpískal penaltu a tu o minutu později jistě proměnil Oihan Sancet. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.

45+7

45+7
    Berchiche byl dokonce chvíli v péči lékařů, ale do hry by se měl po přestávce vrátit.

45+6
    Yamal přehnal důraz v pokutovém území a byl mu odpískán faul na Berchicheho.

45+4
    A stejně se hostujícímu týmu vedlo i při střele z hranice vápna, Padilla zasahovat nemusel.

45+4
    Lewandowski mohl sám zakončovat, ale rozhodl se ještě přihrát na Torrese. Jeho centr už obrana Bilbaa odvrátila.

45+3
    Po rychlé narážečce přiťukl Lewandowski na Raphinhu, ten se ale dostal do kontaktu s obráncem a na míč neměl nárok.

45+2
    Centr před Padillu, ten ve spolupráci se svou obranou ale zvládl dostat míč mimo šestnáctku.

45
    Rozhodčí bude nastavovat šest minut.

44
    Závěr půle se odehrává ve středu hrací plochy, už se toho asi moc v této části neodehraje.
    42. Oihan SANCET - 1:1

42
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil OIHAN SANCET, pomalým rozběhem vycukal ter Stegena, který nakonec zvolil opačnou stranu a máme tak po umístěné střele srovnáno na 1:1!

41
    Pau Cubarsí byl navíc za tento zákrok potrestán žlutou kartou.
    41. Penalta pro hosty po zákroku na Berenguera

41
    No ale pozor. Sudí dostal podnět, aby se šel podívat na zákrok na Berenguera a nakonec odpískal zpětně pokutový kop pro Bilbao!

39
    Nepískalo se ani na opačné straně při pádu Lewandowskiho, pokračuje se ve hře.

39
    Vše se přesunulo na opačnou stranu a ve vápně Barcy upadl Berenguer. Hosté si žádali penaltu, ale rozhodčí jasně ukázal, že tohle pískat nebude.

38
    Je tu první žlutá karta utkání, za zastavení výpadu domácích byl potrestán Yeray Álvarez.
    36. Lewandowski trefil tyč

36
    Velká šance Barcelony! Yamal potáhl ještě z vlastní půlky, přes Raphinhu se míč dostal k Lewandowskimu, jehož následná střela z levé strany trefila tyč Padillovy branky!

34
    Máme za sebou krátkou přestávku na občerstvení, v Barceloně totiž panuje velice teplé počasí.

32
    Už je zase po všem, po ter Stegenově přizvednutí jeho spoluhráči dostali hru k půlce.

31
    Iñaki Williams pronikl do šestnáctky, kličkami hledal prostor pro střelu, aby mu ale na poslední chvíli ukopl míč na roh Iñigo Martínez.

30
    Vysoký pas na Torrese, ten za obranou ale zapomněl, že by proti němu mohl vyběhnout gólman, čehož právě Padilla využil a míč skryl ve svých rukavicích.

29
    Vedoucí branka domácí tým ještě více nabudila, zase se hraje u vápna Athleticu Bilbao.

27
    Gólman ter Stegen se po dopadu na zem na chvíli držel za rameno, ale už je zase připraven hrát.

27
    Mohlo být bleskově srovnáno, kdy si na pas z levé strany naběhl Berenguer, ale u zadní tyče nezvládl v akrobatické poloze sklepnout.

25
    Vše se ještě krátkou chvíli kontrolovalo na videu, zda tam nebylo ofsajdové stínění brankáři, ale gól byl nakonec definitivně uznán.
    24. Lamine YAMAL - 1:0

24
    Teď už to ale domácím vyšlo. Gólman Padilla sice vyrazil centr z přímého kopu mimo šestnáctku, kde si ale zpracoval LAMINE YAMAL, navedl si svou střelu trochu více na střed, jeho ránu navíc lehce tečoval hostující Lekue a míč skončil mimo gólmanův dosah – 1:0!

23
    Hraje se teď nahoru a dolů, byli jsme před brankou Bilbaa a Raphinha nebyl daleko od toho, aby míč sklepl tím správným směrem.

22
    Ale ani tento roh nebezpečný nebyl. Barcelona se v poklidu ubránila a sama rozehrála.

21
    Berenguer našel rozběhnutého N. Williamse, jeho střelu zleva srazil Cubarsí na roh.

20
    Za obranu Athleticu dostal pas Raphinha a předvedl pěknou patičku. Šlo to ale zase jen doprostřed brány.

18
    Berenguer nacentroval na zadní tyč, kde si nabíhal Vivian, ale i pro důrazný zákrok Ferrána Torrese nedokázal hlavičkovat na branku.

17
    Iñaki Williams sice neuspěl s akcí pravou stranou, ale vybojoval pro Bilbao alespoň rohový kop.

15
    Berchiche podruhé v krátké době tvrdě fauloval, sudí mu už ukázal, že ještě jednou a bude to za kartu.

15
    Marc-André ter Stegen hledal dlouhým nákopem Torrese, chtělo to ale ještě o něco více razance.

13
    Vypadá to, že domácí tým pomaličku polehoučku začíná přebírat iniciativu na hrací ploše. kombinace mezi Yamalem a Lewandowskim skončila u Padilly.

11
    Nakonec to vyvrcholilo střelou Ferrána Torrese zpoza pokutového území, šlo to ale přesně doprostřed branky k připravenému Padillovi.

10
    Další rozvláčná kombinace Barcelony, k šestnáctce to domácím zatím moc nejde.

9
    Nico Williams se kličkami dostal do vápna, ale sražená střela z levého rohu skončila u připraveného ter Stegena.

8
    Iñaki Williams potáhl akci levou stranou, poté po zemi přihrál napravo na Berenguera, ten ale svou tvrdou ranou pouze trefil stínícího protivníka.

7
    Barcelona zatím hraje velice poklidný fotbal v pomalém tempu, k vápnu to má hodně daleko.

6
    Baldemu utekl míč při kličce těsně do zámezí, na vlastní polovině tak budou vhazovat hosté.

5
    Byl tu první rohový kop zápasu, k míči se postavil Berenguer. Po rozehře nakrátko přilétl do vápna nepřesný centr, vše skončilo mimo hrací plochu.

4
    Ponechaná výhoda po zákroku na Nica Williamse se nakonec změnila v odpískání, Athletic rozehrává od středové čáry.

3
    Domácí fotbalisté zatím běhají bez míče, dalśí výpad Bilbaa táhne Berchiche.

2
    První útočné výpady předvedli hosté z Bilbaa, ale první akce skončila nepřesnou příhrou a ta druhá ofsajdem Iñakiho Williamse.

1

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Balde – Bernal, Pedri – Yamal, Raphinha, Lewandowski – F. Torres.
    Náhradníci: Astralaga, I. Peña – E. García, Torre, G. Martín, Victor, Valle, F. López, Fort, Casadó, S. Domínguez.
    Trenér: Hans Flick

Athletic Bilbao: Padilla – Lekue, Y. Álvarez, Vivian, Berchiche – Prados, Vesga – N. Williams, Sancet, Berenguer – I. Williams (C).
    Náhradníci: Gastesi, Agirrezabala – de Marcos, Martón, Ares, Gorosabel, Jauregizar, Egiluz, Boiro, Guruzeta, A. Herrera, U. Gómez.
    Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Manzano – Nevado, Martínez.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Estadi Olímpic Lluís Companys začne v 19:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Gil Manzano, kterému budou na pomezí asistovat Ángel Nevado a Javier Martínez.

Domácí tým v úvodním kole zajel na půdu Valencie a Barcelonu tam nečekalo nic jednoduchého. Valencia se těsně před přestávkou dostala do vedení po gólu Huga Dura, ale ještě před přestávkou srovnal Robert Lewandowski. No a po návratu z kabin stejný hráč dokonal obrat po proměněné penaltě. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo a Barcelona si odvezla všechny body.

Athletic Bilbao

Bilbao se v prvním kole představilo svým fanouškům v duelu proti Getafe a výhrou to neskončilo. Domácí tým se sice dostal do vedení ve 27. minutě po trefě Oihana Sanceta, jenže v 64. minuté srovnal skóre Christantus Uche a jak se později ukázalo, byl to poslední gól a zápas skončil výsledkem 1:1.

Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 2. kola mezi týmy FC Barcelona a Athletic Bilbao.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.