Petrocub Hîncești – Razgrad 1:2 (kon.) | APOEL – RFS Riga 2:1 (2:4 po pen.) | Elfsborg – Molde 0:1 (4:2 po pen.)
Anderlecht – Minsk 1:0 (kon.) | Amsterdam – Jagiellonia 3:0 (kon.) | Beşiktaş – Lugano 5:1 (kon.)
FCSB – Linz 1:0 (kon.) | Hearts – Plzeň 0:1 (kon.) | Bačka Topola – Tel Aviv 1:5 (kon.)
Shamrock – Solún 0:2 (kon.) | Banja Luka – Ferencvároš 1:1 (2:3 po pen.) | Rapid Viedeň – Braga 2:2 (kon.)
FCSB
1:0 (0:0)
LASK Linz
cz Štvrtok 29.08.2024, 20:30 • Arena Naţională, Bukurešť • Európska liga • Play-off

Skončilo nám odvetné utkání Evropské ligy, ve kterém domácí FCSB zvítězilo nad týmem LASK Linz nejtěsnějším možným rozdílem a zahraje si tak ligovou fázi druhé nejprestižnější soutěže v Evropě. Vypadalo to, že diváci uvidí prodloužení, nicméně Darius Olaru je hrdinou, neboť v nastavení trefil svému týmu postup.

90+5
    Taktické střídání na straně hostů. Na poslední vteřiny přichází Boateng, který nahradil Bogardeho.

90+4
    Žlutou kartu vidí domácí Tanase, který už je pár minut vystřídán.
    90+3. OLARU - 1:0

90+3
    FCSB právě vstřelilo branku! Stadion v Bukurešti praská ve švech! DARIUS OLARU byl na konci celé akce a neomylně zakončil! – 1:0.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

88
    Hlavní rozhodčí trestá hráče i na domácí straně. Žlutou kartu vidí Popa.

87
    Žlutou kartu vidí na hostující straně Pintor, který na hřiště přišel v průběhu prvního poločasu.

86
    Podruhé střídá i trenér Darasz. Odchází ex-slávista Usor, přichází Tibidi.

77
    Další dvojité střídání na straně domácího celku. Hřiště opouští Miculescu a Tanase, přichází Baeten a Popescu.

72
    Další střídání na straně FCSB. Odchází Sut, přichází Chiriches.

47
    Další žlutá karta v krátkém sledu pro hosty. Potrestaným hráčem je útočník Ljubičič.

46
    V úvodu druhého poločasu vidí žlutou kartu hostující Usor.

46
    Dvě změny udělal domácí trenér během poločasu. Utkání nedohraje Baluta a Alhassan, místo nich se na hřišti objeví Popa a Edjouma.

46

Skončil první poločas odvetného utkání Evropské ligy, ve kterém domácí FCSB hraje s týmem LASK Linz zatím bez branek. Sledujeme opatrné utkání, ve kterém jsou střelecky aktivnějším týmem hosté, brankář Tarnovanu ale zatím drží čisté konto.

Góly: 90+3. Olaru

Karty:   31. Ngezana (STB), 88. Popa (STB), 90+4. Tanase (STB) – 40. Berisha (LIN), 46. Usor (LIN), 47. Ljubičíč (LIN), 87. Pintor (LIN)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 10:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:22.
    FCSB: Tarnovanu – Cretu, Ngezana, Lixandru, Radunović – Sut (72. Chiriches), Alhassan (46. Edjouma) – Baluta (46. Popa), Olaru (C), Miculescu (77. Baeten) – Tanase (77. Popescu)
    Náhradníci: Vlad – Baeten, Chiriches, Edjouma, Kiki, Luis Phelipe, Musi, Pantea, Pantiru, Popa, Popescu, Stefanescu

Tréner: Charalambous E.

LASK Linz: Siebenhandl – Bogarde (90+5. Boateng), Ziereis (C), Stojkovic, Bello – Talovierov – Usor (86. Tibidi), Horvath (38. Pintor), Taoui, Berisha – Ljubičič
    Náhradníci: Jungwirth, Schillinger – Boateng, Galvez, Jovičič, Pintor, Renner, Safin, Tavares, Tibidi

Tréner: Darasz T.

Rozhodca: Felix Zwayer – Robert Kempter, Christian Dietz (GER)