Astana – Brann 3:0 (kon.) | Helsinki – KÍ Klaksvík 2:1 (kon.) | Zirä FK – Omonia Nikózia 1:0 (kon.)
Ružomberok – Noah sk 3:1 (kon.) | Trabzonspor – Gallen 1:1 (4:5 po pen.) | Paks – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Ljubljana – Rijeka 5:0 (kon.) | Pafos – Kluž 3:0 (kon.) | New Saints – FK Ponevěž 0:0 (kon.)
UE Santa Coloma – Víkingur Reykjavík 0:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Setúbal 0:4 (kon.) | Cercle – Wisla Kraków 1:4 (kon.)
Panathinaikos – Lens 2:0 (kon.) | Drita – Légia Varšava 0:1 (kon.) | Kilmarnock – Kodaň 1:1 (kon.)
Celje – Pjunik 4:1 (kon.) | Maribor – Djurgården 0:1 (kon.) | Heidenheim – Häcken 3:2 (kon.)
Servette – Chelsea 2:1 (kon.) | Larne – Lincoln 3:1 (kon.) | Puskás Akadémia – Fiorentina 1:1 (4:5 po pen.)
Real Betis – Kryvbas 3:0 (kon.)
Cercle Bruggy KSV
1:4 (0:2)
Wisla Kraków
cz Štvrtok 29.08.2024, 20:00 • Jan Breydelstadion, Bruggy • Európska konferenčná liga • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Dobrý den u odvetného utkání playoff Evropské konferenční ligy, ve kterém se střetnou Cercle Bruggy KSV a Wisla Krakov.

První utkání

Dnešní zápas bude patrně jen formalitou, neboť minulý týden v Polsku belgický klub doslova dominoval a domácí celek zcela zcela zdemoloval. Už po půli to bylo po gólech Mindy, Somerse a Ravycha o tři branky a po přestávce se ještě prosadili Denkey, Quattara a Olaibe. Až v úplném závěru se trefil i domácí Rodado a snížil na konečných 1:6.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Horațiu Feșnic, kterému budou na pomezí asistovat Vasile Marinescu a Alexandru Cerei. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Szabolcs Kovacs a u videa budou Sebastian Colţescu a Adrian Costreie. Všichni pánové jsou z Rumunska.

Zápas na Jan Breydelstadion začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Cercle Bruggy KSV: Warleson (C) – Diakité, Lietaert, Popović, Miangué – Nunes, Bruninho, Francis – Ouattara, Brunner – Augusto.
    Náhradníci: Delanghe, Langenbick – Nazinho, De Wilde, Olaigbe, Magnée, Agyekum, Efekele, Van der Bruggen, Ravych, Minda, Denkey.
    Trenér: Miron Muslić

Wisla Krakov: Broda – Jaroch, Uryga (C), Łasicki, Mikulec – Carbó, Dziedzic – Baena, Duarte, Kiss – Rodado.
    Náhradníci: Letkiewicz, Čičkan – Gogół, Skrobański, Alfaro, Zwoliński, Wiśniewski, Biedrzycki, Kutwa, Sukiennicki, Starzyński.
    Trenér: Kazimierz Moskal

Rozhodčí: Feșnic (ROU) – Marinescu (ROU), Cerei (ROU).

1

15
    Wisla Krakov právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení! Wisla rozehrála rohový kop, na Duarteho centr od praporku si ve vápně nejlépe naskočil ALAN URYGA a usměrnil hlavičku ke vzdálenější tyči – 0:1.
    15. Alan URYGA - 0:1

18
    A už je to o dvě branky! Po zisku míče na vlastní polovině následovala křížná příhra na levou stranu na rozběhnutého TAMÁSE KISSE, ten se nenechal zastavit sprintujícím obráncem a křížnou ranou po zemi procedil míč přes Warlesona do sítě – 0:2.
    18. Tamás KISS - 0:2

28
    Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok byl potrestán domácí Abu Francis.

30
    Obrovská šance Wisly na další gól. Po akci levou stranou prošla příhra po zemi až k volnému Jarochovi, jeho střelu zblízka ale gólman Warleson zvládl vykopnout!
    30. Jaroch mohl svůj tým poslat do tříbrankového trháku

45+3

Je za námi první půle, ve které byli hosté jasně lepším týmem a za svou aktivitu byli odměněni hned dvěma góly. V 15. minutě se po rohu trefil Alan Uryga a o tři minuty později se po rychlém kontru prosadil i Tamás Kiss. Další branku pak mohl přidat i Jaroch, toho ale při pokusu zblízka vychytal gólman Warleson. Bruggy nepředvedly nic světoborného a pokud se nechtějí dostat do případných problémů, musí po přestávce přidat. Do kabin se odešlo za stavu 0:2.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.

46

46
    Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV:
    ze hřiště odchází Senna Miangué, přichází Flávio Nazinho.

Střídání v týmu Wisla Krakov:
    ze hřiště odchází Frederico Duarte, přichází Patryk Gogół,
    ze hřiště odchází Karol Dziedzic, přichází Olivier Sukiennicki.

46
    ze hřiště odchází Paris Brunner, přichází Kevin Denkey.

61
    ze hřiště odchází Ángel Baena, přichází Jesús Alfaro.

64
    Žlutá karta na straně Wisly, potrestán byl Bartosz Jaroch.

69
    Pěknou ránu z přímého kopu předvedl domácí Bruninho, neméně povedený zákrok ale předvedl u své levé tyče gólman Broda.
    69. Bruninho protáhl Brodu

73
    Možná to máme drama! Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu, kdy pak míč srážel Rodado, se do sóla dostal PATRYK GOGÓŁ a svou velkou šanci zakončil nekompromisní střelou přes gólmana Warlesona – 0:3!
    73. Patryk GOGÓŁ - 0:3

74
    ze hřiště odchází Erick Nunes, přichází Hannes Van der Bruggen,
    ze hřiště odchází Bruninho, přichází Alan Minda.

ze hřiště odchází Tamás Kiss, přichází Łukasz Zwoliński.

75
    Žlutá karta na straně Wisly, za tvrdý zákrok byl potrestán Jesús Alfaro.

78
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Je tu uklidnění pro domácí tým. Levou stranou unikl Minda, po úchvatném sprintu se dostal do vápna, přihrál na střed na volného FELIPEHO AUGUSTA a ten do protipohybu gólmana upravil na 1:3.
    78. AUGUSTO - 1:3

80
    ze hřiště odchází Marc Carbó, přichází Mariusz Kutwa.

84
    ze hřiště odchází Ibrahim Diakité, přichází Gary Magnée.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

90+1
    Ještě jedna žlutá karta na straně polského celku, za faul si ji prohlédl Igor Łasicki.

90+4
    Tak ještě jedna úprava skóre. Hosté podnikli akci levou stranou, odkud přišel pas do pokutového území a i když byl ŁUKASZ ZWOLIŃSKI zády k brance, tak zkusil zakončit a obráncem lehce tečovanou patičku dostal za gólmana Warlesona – 1:4!
    90+4. Łukasz ZWOLIŃSKI - 1:4

90+5

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 11:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 22:10.

Utkání je u konce a hosty z Krakova musí velmi mrzet úvodní, hrubě nepovedený zápas. Dnes totiž předvedli zcela rozdílný výkon, domácí Cercle dostávali do potíží a když v 73. minutě skóroval Patryk Gogół, bylo založeno na drama. Domácí Bruggy pak ale v 78. minutě uklidnil svým gólem Felipe Augusto a na další tři branky už Wisla čas nenašla. Dala však alespoň ještě jednu, ve čtvrté nastavené minutě skóroval patičkou Łukasz Zieliński. Zápas tak skončil výsledkem 1:4, z postupem do skupiny EKL se raduje Cercle Bruggy KSV, hosty z Krakova může těšit alespoň bouřlivý aplaus jejich fanoušků, kteří tak ocenili bojovnost.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:01:52)

Aleš Pur

Góly: 78. Augusto (Minda) – 15. Uryga (Duarte), 18. Kiss, 73. Gogół (Rodado), 90+4. Zwoliński (Alfaro)

Karty:   28. Francis (CRB) – 64. Jaroch (WIS), 75. Alfaro (WIS), 90+1. Łasicki (WIS)

Cercle Bruggy KSV: Warleson (C) – Diakité (84. Magnée), Lietaert, Popović, Miangué (46. Nazinho) – Nunes (74. Van der Bruggen), Bruninho (74. Minda), Francis – Ouattara, Brunner (46. Denkey) – Augusto.
    Náhradníci: Delanghe, Langenbick – De Wilde, Olaigbe, Agyekum, Efekele, Ravych.

Tréner: Miron Muslić

Wisla Kraków: Broda – Jaroch, Uryga (C), Łasicki, Mikulec – Carbó (80. Kutwa), Dziedzic (46. Sukiennicki) – Baena (61. Alfaro), Duarte (46. Gogół), Kiss (74. Zwoliński) – Rodado.
    Náhradníci: Letkiewicz, Čičkan – Skrobański, Wiśniewski, Biedrzycki, Starzyński.

Tréner: Kazimierz Moskal

Rozhodca: Feșnic (ROU) – Marinescu (ROU), Cerei (ROU)
    22.08.2024
    Wisla Kraków - Cercle 1:6

Góly: 84. Rodado (Perez) – 8. Minda, 11. Somers (Bruninho), 36. Ravych, 47. Denkey, 56. Quattara (Minda), 83. Olaibe

Karty:   43. Rodado (WIS), 44. Jaroch (WIS) – 40. Denkey (CRB), 74. Agyekum (CRB)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:15. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:15.