Astana – Brann 3:0 (kon.) | Helsinki – KÍ Klaksvík 2:1 (kon.) | Zirä FK – Omonia Nikózia 1:0 (kon.)
Ružomberok – Noah sk 3:1 (kon.) | Trabzonspor – Gallen 1:1 (4:5 po pen.) | Paks – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Ljubljana – Rijeka 5:0 (kon.) | Pafos – Kluž 3:0 (kon.) | New Saints – FK Ponevěž 0:0 (kon.)
UE Santa Coloma – Víkingur Reykjavík 0:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Setúbal 0:4 (kon.) | Cercle – Wisla Kraków 1:4 (kon.)
Panathinaikos – Lens 2:0 (kon.) | Drita – Légia Varšava 0:1 (kon.) | Kilmarnock – Kodaň 1:1 (kon.)
Celje – Pjunik 4:1 (kon.) | Maribor – Djurgården 0:1 (kon.) | Heidenheim – Häcken 3:2 (kon.)
Servette – Chelsea 2:1 (kon.) | Larne – Lincoln 3:1 (kon.) | Puskás Akadémia – Fiorentina 1:1 (4:5 po pen.)
Real Betis – Kryvbas 3:0 (kon.)
Kilmarnock FC
1:1 (1:0)
FC Kodaň
cz Štvrtok 29.08.2024, 20:00 • Rugby Park, Kilmarnock • Európska konferenčná liga • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Krásný fotbalový večer, na programu jsou dnes odvetné utkání play-off Konferenční ligy. My se budeme věnovat zápasu Kilmarnock FC – FC Kodaň.

Úvodní duel

FC Kodaň 2:0 Kilmarnock FC
    Branky: 77. Diks, 90+6. Falk

Pokud se hledal v úvodních zápasech dominantní výkon nějakého celku, tak právě dánská Kodaň jeden předvedla. Ačkoliv tak skóre zápasu dlouho nevypadalo, zlomit se to podařilo Kevinu Diksovi v 77. minutě, kdy proměnil pokutový kop. Na konečných 2:0 upravil Rasmus Falk. Skotský Kilmarnock to bude mít v odvetě hodně těžké i s výhodou domácího prostředí, Kodaň si postupovou pozici bude chtít určitě podržet.

Kilmarnock FC: O'Hara – Burroughs, Wright, Mayo, Findlay – Armstrong, Donnelly, Lyons, Kennedy, Vassell /C/, Watkins
    Náhradníci: Robby McCrorie – Ndaba, Deas, McKenzie, Watson, Mackay-Steven, Cameron, Anderson, Wales, Brannan, Polworth, Bainbridge
    Trenér: Derek McInnes

FC Kodaň: Trott – López, Gabriel Pereira, Vávro, Diks – Falk, Lerager, Froholdt – Achouri, Claesson /C/, Elyounoussi
    Náhradníci: Sander, Rúnarsson – Garananga, Mattsson, Robert, Óskarsson, Hojer, Chiakha, Bidstrup
    Trenér: Jacob Neestrup

Rozhodčí: Gidzhenov – Maksimov, Mitrev (BUL).

1

16
    Kilmarnock právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MARLEY WATKINS. Asistence: Joe Wright.
    16. Marley WATKINS - 1:0

25
    Střídání v týmu Kilmarnock FC:
    ze hřiště odchází Liam Donnelly, přichází David Watson.

45+4

První poločas nám nabídl jednu branku, tu vstřelil domácí celek. Stále ale dohání manko z prvního zápasu, ve kterém Kodaň vyhrála o dva góly.

46

50
    Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Lukas Lerager).

57
    Žlutá karta pro tým Kilmarnock FC (Daniel Armstrong).

63
    Střídání v týmu FC Kodaň:
    ze hřiště odchází Victor Froholdt, přichází Orri Óskarsson.

68
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Autorem vlastní branky je LEWIS MAYO. Asistence: Mohamed Elyounoussi.
    68. Lewis MAYO - 1:1

75
    ze hřiště odchází Marley Watkins, přichází Bobby Wales.

75
    ze hřiště odchází Joseph Wright, přichází Liam Polworth.

77
    ze hřiště odchází Elias Achouri, přichází Robert.

80
    Dnešní utkání sleduje 8 083 diváků.

80
    ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Magnus Mattsson.

83
    ze hřiště odchází Jack Burroughs, přichází Corrie Ndaba.

83
    ze hřiště odchází Daniel Armstrong, přichází Gary Mackay-Steven.

90+4

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9.

FC Kodaň potvrdila svou roli a dokázala se probojovat do základní části Konferenční ligy. Ačkoliv domácí vedli od 16. minuty zásluhou Marleye Watkinse, potřebovali stále jednu branku přidat. To se nedařilo a poté přišel skalp v podobě vlastního gólu v 68. minutě. Hosté dokázali přehrát soupeře i na jeho půdě, což jasně dokazují statistiky zápasu.

Dánský celek vyhrál celkově 3:1 a letos si zahraje Konferenční ligu. (22:09:38)

Ondřej Mlčák

Góly: 16. Watkins (Findlay) – 68. Mayo (Elyounoussi) (vla.)

Karty:   57. Armstrong (KIL) – 50. Lerager (KOD)

Kilmarnock FC: O'Hara – Burroughs (83. Ndaba), Wright (75. Polworth), Mayo, Findlay – Armstrong (83. Mackay-Steven), Donnelly (25. Watson), Lyons, Kennedy, Vassell /C/, Watkins (75. Wales)
    Náhradníci: Robby McCrorie – Deas, McKenzie, Cameron, Anderson, Brannan, Bainbridge

Tréner: Derek McInnes

FC Kodaň: Trott – López, Gabriel Pereira, Vávro, Diks – Falk, Lerager, Froholdt (63. Óskarsson) – Achouri (77. Robert), Claesson /C/ (80. Mattsson), Elyounoussi
    Náhradníci: Sander, Rúnarsson – Garananga, Hojer, Chiakha, Bidstrup

Tréner: Jacob Neestrup

Rozhodca: Gidzhenov – Maksimov, Mitrev (BUL)

Diváci: 8 083
    22.08.2024
    Kodaň - Kilmarnock 2:0

Góly: 77. Diks (pen.), 90+6. Falk

Karty:   17. Vavro (KOD), 60. Diks (KOD), 80. Elyounoussi (KOD) – 60. Wright (KIL), 76. O´Hara (KIL), 90+1. Bainbridge (KIL)

Držení míče: 82 % : 18 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 16:3. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:11.