Brest – Saint-Étienne 4:0 (kon.) | Montpellier – Nantes 1:3 (kon.) | Toulouse – Marseille 1:3 (kon.)
Toulouse FC
1:3 (0:2)
Olympique Marseille
cz Sobota 31.08.2024, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Ligue 1 McDonald’s • 3. kolo

Zápas mezi Toulouse a Marseille skončil výhrou hostů 3:1. Svěřenci Roberta de Zerbiho šli do vedení v první půli po dvou zásazích Masona Greenwooda. O pár minut později obdržel červenou kartu domácí Frank Magri a bylo po zápase. Ve druhé půli Marseille ještě navýšila náskok a vypadalo to, že si s čistým kontem dojde pro tři body. Jenže v poslední minutě potrestal velkou chybu Gerónima Rulliho Shavy Babicka a stanovil konečné skóre na 1:3.

Já se s Vámi loučím a budu se těšit zase někdy příště u toho nejlepšího fotbalu. (23:04:08)

Držení míče: 22 % : 78 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.

90+6

90+5
    Gabriel Suazo přihrával do vápna na Shavyho Babicku, ale proti jeho pokusu zasáhla obrana Marseille a tohle byla nejspíš poslední akce zápasu.

90+4
    Hosté z Marseille si teď vyměnili několik přihrávek se svým brankářem a do konce zápasu zbývá už pouze pár desítek vteřin.

90+2
    Valentin Rongier rozjížděl akci svého týmu přihrávkou za obranu, ta ale včas zasáhla a žádné nebezpečí tentokrát domácím nehrozí.

90+1
    Shavy Babicka ještě bojuje a dokázal vybojovat téměř ztracený balón. Po jeho snažení se na levém křídle dostat k míči Joshua King a pokusil se o střelu. Jeho pokus ale končí pár čísel nad břevnem.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
    90. Shavy BABICKA - 1:3

90
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Tak domácí se přeci jen dočkali čestného úspěchu. Za nakopávaným míčem běžel SHAVY BABICKA, který měl k míči dál než brankář Marseille. Gerónimo Rulli ale udělal obrovskou chybu a gabonský útočník ji dokázal potrestat. Asistence: Djibril Sidibé.

88
    Už více než dvě minuty si hráči Marseille vyměňují přihrávky u svého vápna. Oba týmy čekají na konečný hvizd rozhodčí.

86
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Pierre-Emile Højbjerg, přichází Bamo Meïté,
    ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Valentin Rongier.

85
    Teď ale přišla přihrávka nepřesná a hosté se dopustili faulu, po kterém budou na své polovině rozehrávat domácí hráči.

84
    Hosté drží míč na svých kopačkách a vyměňují si přihrávky kolem půlící čáry.

82
    Vincent Sierro zastavil skluzem pronikajícího Jonathana Rowa a hlavní sudí Frappartová tasí žlutou kartu. Následuje přímý kop od postranní lajny.

81
    Mason Greenwood se pokusil o přízemní centr, ale neměl ve vápně žádnou podporu a balón získává na své kopačky obrana Toulouse.

79
    Valentín Carboni si navedl míč do středu a vystřelil směrem na branku. Jeho střelu Guillaume Restes vyrazil přesně na Pierra-Emila Højbjerga, který to také vyzkoušel z těžkého úhlu, ale s úspěchem se nesetkal a trefil pouze boční síť.

78
    Jonathan Rowe hledal před brankou své spoluhráče přízemním centrem, ale jeho pokus odvrací obrana na rohový kop.

Tadeáš Zeman

Góly: 90. Babicka (Sidibé) – 16. Greenwood (L. Henrique), 17. Greenwood (L. Henrique), 53. Cresswell (vla.)

Karty:   44. Cásseres (TOU), 49. Dönnum (TOU), 74. Babicka (TOU), 82. Sierro (TOU) – 10. Højbjerg (OMA), 74. Brassier (OMA)   28. Magri (TOU)

Toulouse FC: Restes – Cresswell (62. Sidibé), Nicolaisen, McKenzie – Dönnum (76. King), Sierro (C), Cásseres (62. Babicka), Suazo – Aboukhlal (62. Kamanzi), Gboho (76. Schmidt) – Magri.
    Náhradníci: Domínguez – Genreau, Methalie, Akdağ.

Tréner: Carles Martínez

Olympique Marseille: Rulli – Murillo, Cornelius, Brassier, Merlin – Højbjerg (C) (86. Meïté), Kondogbia (86. Rongier) – Greenwood, Harit (66. Carboni), L. Henrique (66. Rowe) – Wahi (76. Maupay).
    Náhradníci: de Lange – Abdallah, Lirola, Sternal.

Tréner: Roberto de Zerbi

Rozhodca: Frappartová – Berchebru, Drouet