5:3 (0:0, 3:3, 2:0)
BK Mladá Boleslav
cz Pondelok 02.09.2024, 17:00 • ČEZ stadion, Kladno • Prípravný zápas

Přeji hezký zbytek večera. (19:16:22)

Zápas rozhodlo jediné vyloučení v poslední dvacetiminutovce, které potrestal Radek Smoleňák. Vedení jen potvrdil trefou do odkryté klece Martin Procházka. I když se Mladoboleslavští ještě prali o snížení nebo srovnání, zápas končí vítězně pro domácí 5:3.

Střely na branku:
    25–32

59:30
    Po přerušení dál hosté tlačí na snížení skóre.

59:02
    Šenkeříkova střela až od kladenského gólmana proletěla jen těsně vedle tyčky prázdné branky.

58:44
    Hosté se drží v útočném pásmu.

58:15
    A branka Mladé Boleslavi je opět prázdná.
    57:40 PROCHÁZKA - 5:3

57:40
    Kladno právě vstřelilo branku! MARTIN PROCHÁZKA dobře napadal mladoboleslavského hráče a z půlky trefil odkrytou klec. Bez asistence.

57:23
    Hostující branka je prázdná.

56:56
    Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

56:45
    Pavlíkovi utekl kotouč na modré čáře a Mladoboleslavští se musí znovu vydat do útočného pásma.

54:46
    Hned po vhazování Růžičku prověřil Vandas, ale jeho střelu boleslavský gólman vyrazil pryč.

54:41
    Ticháčkovu střelu Růžička vyrazil vysoko do ochranné sítě.

53:05
    Brízgala teď musel dvakrát zasahovat, Boleslav se tlačí opět za srovnáním.
    52:38 SMOLEŇÁK - 4:3

52:38
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají další přesilovou hru a jdou do vedení. Ticháček vystřelil od modré čáry a dobře postavený RADEK SMOLEŇÁK kotouč tečoval do sítě. Asistence: Jiří Ticháček, Mitch Hults.

51:49
    Pytlík ze mezikruží neuspěl a Procházkovi nesedla střela z první, ale Kladno dál útočí.

51:26
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Filip Pavlík – 2 min., podrážení.

50:45
    Vandas špatně rozehrál na modré čáře a Rytíři přišli o pásmo, Boleslavští se však dopustili ofsajdu, takže je hra přerušena.

Dnešní utkání sleduje 471 diváků.

49:16
    Kut si pohlídal kotouč ze střední třetiny na modré čáře a vyslal Hejdu útočit. Jeho střelu ale Růžička chytil.

47:45
    Brízgala vyjel daleko od své branky rozehrát a nepřihrál sice přesně, ale ani na hokejku soupeře.

47:22
    Kotouč doputoval jen do střední třetiny, kde se ho opět ujali domácí, ale jejich střela letěla jen vedle tyčky.

46:57
    Kut pouze nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat. Kladenští se ale v pásmu neudrželi.

44:10
    Melka zabránil Pavlíkovi, aby přebral přihrávku naslepo před Brízgalou. Ke kotouči se tak hosté nedostali a Brízgala nemusel zasahovat.

43:54
    Jarůškova střela z mezikruží končí jen v lapačce Růžičky.

43:20
    Po střele Lintuniemiho od modré čáry Brízgala vůbec nevěděl, kde kotouč má. První si ho ale všiml právě kladenský gólman, který ho odrážečkou vyrazil pryč.

41:39
    Hults se Smoleňákem měli oba velké šance zakončit z předbrankového prostoru, ale oba byli nepřesní.

40:42
    Smoleňákova střela letěla vysoko nad branku.

40:01

Druhá třetina byla na góly mnohem výživnější. Celkem šest gólů znamená vyrovnané skóre 3:3. Za Kladenské se prosadili Antonín Melka v oslabení, Sebastián Redlich a Mitch Hults. Za Mladoboleslavské otevřel skóre zápasu Alex Lintuniemi a následně ještě přidali po gólu Dominik Lakatoš a Filip Pavlík. Oba využili přesilovou hru.

16–25

40:00
    39:57 HULTS - 3:3

39:57
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají 3 vteřiny před koncem druhé třetiny přesilovou hru a srovnávají. Radek Smoleňák krásně přihrál od levého mantinelu MITCHELLU HULTSOVI, který byl sám před brankou, počkal si a zametl kotouč přesně. Asistence: Radek Smoleňák, Martin Procházka.

38:52
    Hultsovu střelu zpoza bránícího hráče Růžička chytá do lapačky.

37:16
    Šenkeříka střela od modré byla ztečovaná pryč.
    36:25 PAVLÍK - 2:3

36:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! A Mladá Boleslav si opět bere vedení zpět. Alex Lintuniemi si s FILIPEM PAVLÍKEM několikrát vyměnili kotouč a druhý jmenovaný z první dělovkou propálil kladenského gólmana. Asistence: Alex Lintuniemi.

35:57
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Antonín Melka – 2 min., hákování.
    35:47 LAKATOŠ - 2:2

35:47
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Po 6 vteřinách po vyloučení je srovnáno. Tomáš Havlín přihrál na vrchol pravého kruhu DOMINIKU LAKATOŠOVI, který tvrdou trefou prostřelil Brízgalu. Asistence: Tomáš Havlín, Matěj Gardoň.

35:41
    Richard Jarůšek – 2 min., vysoká hůl.

35:29
    Růžička zůstal ležet v brance po ataku od kladenského hráče, kterého do branky strčil jeden z hostů. Hra je přerušená. Nevypadá to však na nic vážného a Růžička je opět připraven na další zásahy.
    34:01 REDLICH - 2:1

34:01
    Kladno právě vstřelilo branku! A Kladenští jdou do vedení. SEBASTIÁN REDLICH využil zmatku před brankou a dorážel po střele Pytlíka. Asistence: Jaromír Pytlík, Matyáš Filip.

33:15
    Šenkeřík zlomil hokejku a musel bránit bez ní. Toho Boleslavší využili a Malát měl gólovou příležitost, když dostal přihrávku na pravou stranu branky a mohl kotouč uklidit do odkryté klece. Střela mu ale nesedla a Brízgala si na puk na poslední chvíli sáhl.

31:26
    Čajka ani Rekonen na Brízgalu zatím nevyzráli, i když po gólu Melky dál útočili a hnali se za gólem.
    30:16 Antonín MELKA - 1:1

30:16
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno se prosazuje v oslabení. ANTONÍN MELKA vyjel úplně sám nikým nebráněný do úniku, rozhýbal si Růžičku a z bezprostřední blízkosti zametl kotouč do branky. Bez asistence.

29:54
    Tomáš Hanousek – 2 min., vražení na hrazení.

29:47
    Čechovu střelu od modré čáry vykopl Brízgala betonem.

28:51
    Boleslav ale dál po gólu útočí a je při chuti.

28:38
    Fořtova střela z mezikruží letěla jen nad branku.
    27:28 Alex LINTUNIEMI - 0:1

27:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Mladá Boleslav otevírá skóre zápasu. Zdeněk Doležal přihrál na kruh ALEXI LINTUNIEMIMU, který vymetl růžek. Asistence: Tomáš Fořt, Zdeněk Doležal.

27:05
    Procházkovo zakončení Růžička viděl a zakročil.

25:32
    Filip objel celé pásmo, ale od modré zakončil jen vedle branky.

23:48
    Doležal dokázal projet kolem všech hráčů a nikým nebráněný chtěl zakončit od pravé tyče, Brízgala si však dobře vyjel a kotouč chytil.

22:45
    Kut vychytal na modré přihrávku hostů a kotouč vyrazil pryč z pásma. Mladá Boleslav ale neměla problém se do pásma Kladna znovu dostat. Nic ale nevymyslela.

21:40
    Jánošíkova střela od levého mantinelu se nešikovně odrazila od bránícího Ticháčka, takže s ní měl Brízgala víc práce, než chtěl.

20:57
    První měl závar před brankou Brízgala, ale tlak na začátku druhé třetiny ustál. Teď je naopak u puku Kladno, které se snaží otevřít skóre zápasu.

20:01

Během první třetiny se skóre neměnilo. První větší šanci měl Pietroniro, ale jeho střelu vyrazil Růžička maskou. Následně po polovině třetiny čelil Brízgala velkému tlaku, který ustál. Následně ani Hults se po přihrávce od Jarůška neprosadil.

4–9

20:00

18:20
    Doležal měl velkou šanci na konci první třetiny. Úplně sám před Brízgalou si chtěl hodit kotouč na bekhendový blafák, ale puk mu ujel.

17:40
    Pietroniro dostal kotouč zadovkou a trefil pouze oblouk. Puk následně vyletěl do ochranné sítě.

15:40
    Jarůšek hezky přihrál křižně na Hultse, který vystřelil a mířil na vzdálenější tyč. Růžička ale střelu vyrazil pryč.

13:52
    Brízgala má nyní mnohem více práce než jeho kolega na druhé straně. Další Bernadovu střelu chytá do lapačky.

12:17
    Ani Havlínova střela od modré čáry za Brízgalou neskončila. Ten se po puku raději natáhl, aby nikdo z boleslavských hráčů nemohl dorážet.

10:44
    Buchteleho střelu vyrazil Brízgala před sebe, Rekonen ještě chtěl dorážet, ale kladenský gólman kotouč pevně držel pod lapačkou.

09:31
    Bernadovu schovanou střelu Brízgala chytil a přerušuje hru.

07:33
    Procházka dobře vyslal do úniku Hultse, ale jeho střela, která mířila mezi gólmanovy betony, neměla dobrou rychlost. Růžička byl připraven.

06:51
    Fořt si vybruslil mezi kruhy, ale byl obrán o kotouč, takže ke střele nedošlo.

05:43
    Na puku jsou zatím více domácí, ale hostující gólman zatím nemusel čelit nějaké větší šanci.

05:21
    Šenkeřík šikovně zastavil kotouč na modré čáře, ale rozhodčí odpískali ofsajd. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

04:22
    Kladenští vyhodili kotouč od své brány přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská. Takže musel Růžička odražený puk od mantinelu raději přikrýt lapačkou.

03:15
    Pietronirovu střelu od modré čáry vyrazil Růžička maskou.

02:20
    Filipovi před brankou zadovka nevyšla a Růžička nemusel zasahovat.

01:39
    Závora obkroužil všechny hráče, kteří mu stáli v cestě, ale útočnou akci zase přerušil ofsajd.

01:13
    Tentokrát už byl přechod v pořádku, ale ke střele se hosté nedostali.

01:06
    Hostům je na druhé straně odpískán ofsajd.

00:09
    Brízgalovi hned na začátku třetiny nevyšla hra s holí a málem předal kotouč hostům. Nakonec ale jsou na puku domácí, kteří přejeli do pásma Boleslavi a útočí.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Lukeš) – Pietroniro, Šenkeřík, Vandas, Jeřábek (C), Ticháček, Mendel, Hanousek – Jarůšek, Hults, Procházka – Melka, Smoleňák, Bláha – Pytlík, Redlich, Filip – Kut, Višnieuski, Hejda.
    Trenér: David Čermák

BK Mladá Boleslav: Růžička (Hora) – Bernad, Havlín, Čech, Lintuniemi, Jánošík, Pavlík – Doležal, Fořt, Lakatoš – Buchtele, Čajka, Rekonen (A) – Dvořáček (C), Závora, Stránský – Gardoň (A), Malínek, Malát.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Černohlávek, Lhotský.

Zbývající tři přípravné zápasy Mladé Boleslavi:
    Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav
    BK Mladá Boleslav – Mountfield HK
    BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary

Bruslaři zatím poslední přípravný zápas odehráli na ledě Karlových Varů. Skóre se měnilo pouze jednou a naposledy ve druhé třetině, ve které se prosadil Filip Pyrochta z přesilové hry. Dominik Furch vychytal úplně první čisté konto svého týmu v přípravných zápasech.

Do konce přípravy zbývají jen tři zápasy včetně toho dnešního. První zářijový přípravný zápas Kladenští odehrají proti extraligovému týmu z Mladé Boleslavi. Jediné přípravné utkání proti extraligovému soupeři sehráli Rytíři s Plzní, na kterou nestačili a prohráli 2:4.

Zbývající tři přípravné zápasy Kladna:
    Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno
    Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec

Rytíři naposledy doma nezvládli zápas proti prvoligové Slavii. Kladenští šli hned v první třetině do vedení zásluhou Radka Smoleňáka a Mitchella Hultse. Ale Slavia ještě v téže třetině snížila. Skóre se poté měnilo až ve třetí dvacetiminutovce, ve které už skórovali jen hosté. Dvakrát se dokázali prosadit a Rytíři padli 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Anna Ardonová

Góly a asistencie: 31. Melka, 35. Redlich (Pytlík, Filip), 40. Hults (Smoleňák, Procházka), 53. Smoleňák (Ticháček, Hults), 58. Procházka – 28. Lintuniemi (Fořt, Doležal), 36. Lakatoš (Havlín, Gardoň), 37. Pavlík (Lintuniemi)

Tréner: David Čermák

Tréner: Richard Král

Rozhodca: Sýkora, Šindel – Černohlávek, Lhotský