Växjö – Sheffield 2:3 (po pr.) | Ilves – Zürich 1:4 (kon.) | Storhamar – Fribourg 1:0 (2:0 po s.n.)
Pardubice – Tappara 5:1 (kon.) | Osvienčim – Eisbären 1:4 (kon.) | Sparta Praha – SAPA Fehérvár 5:2 (kon.)
Växjö Lakers
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Sheffield Steelers
cz Sobota 07.09.2024, 15:00 • Vida Arena, Växjö • Liga majstrov • 2. kolo

Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost u tohoto napínavého zápasu a u dalších sportovních zážítků, nashledanou. (17:47:27)

Střely na branku v dnešním zápase: 23-27 (8-11, 8-10, 7-4, 0-2)

Máme tu konec velmi napínavého zápasu mezi Växjö Lakers a Sheffield Steelers, který končí troufnu si říct překvapivým vítězstvím Sheffieldu. Britský tým do dnešního zápasu vyhrál pouze jeden zápas v rámci hokejové Ligy Mistrů, a to 11. 9. 2016 proti Salzburgu na domácím ledě. Dnešek je tedy historický den pro Sheffield Steelers, protože si připisují první výhru na venkovním ledě v rámci Champions Hockey League! Tým z 6. největšího města ve Velké Británii měl velmi dobře našlápnuto k tomu, aby vyhrál za 3 body, když po dvou třetinách vyhrávali 2:1. Ve třetí třetině se ale domácí zmátořili a hned z úvodu srovnali, poté měli spoustu dalších dobrých šancí, Greenfield ale několikrát podržel svěřence Aarona Foxe ve třetí třetině. I na druhé straně finský reprezentant Emil Larmi předvedl fantastický zákrok pár sekund před koncem základní hrací doby, když chytil tutovku Balmasovi. V prodloužení byli nejprve aktivnější hráči Växjö, poté přišlo ale hloupé vyloučení Briana Coopera, které dokázal potrestat Marc-Oliver Vallerand. Velká gratulace Sheffieldu k tomuto úspěchu!

64:43
    Sheffield právě vstřelil branku! Je konec! Už to vypadalo, že Växjö zvládne ubránit přesilovku soupeře. Ke slovu se ale přihlásil Dowd, který poslal krásnou přihrávku MARCU-OLIVERU VALLERANDOVI, který fantastickou střelou do vikejře překonává Larmiho a rozhoduje o tom, že Sheffield po necelých 8 letech vyhrává zápas v Champions Hockey League! Asistence: Robert Dowd a Dominic Cormier.

64:28
    Saucermanova rána končí fantastickým Larmiho zákrokem.

64:04
    Balmas se teď snažil nahodit puk na teč, Leavensova hokejka nebyla dostatečně dlouhá.

63:10
    Oddechový čas pro tým Sheffield Steelers.

63:10
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers:
    Cooper – 2 min., podrážení.

63:10
    Cooper se dostal do dobré pozice, jeho střela jenom těsně minula hostující branku. Pro jeho smůlu potom fauloval a nabízí Sheffieldu velkou příležitost na to, aby si odnesli z dnešního zápasu bod navíc.

62:55
    Lundbergova střela byla zblokována.

60:50
    Skvělá kombinace Sheffieldu před Larmiho brankou skončila vypíchnutým pukem domácím obráncem.

60:10
    Watlingova střela skončila vysoko nad domácí bránou.

60:01

Je tu konec základní hrací doby, po které je stav nerozhodný 2:2. Hned na začátku třetí třetiny vstřelili domácí vyrovnávací gól a po zbytek třetiny byli aktivnější, nakonec však to mohl být sheffield, který rozhodne zápas, larmi předvedl fantastický zákrok. Následuje prodloužení 3na3.

60:00

59:20
    Sheffield teď měl příležitost na to rozhodnout. S Balmasovo nepříjemnou střelou si však Larmi poradil.

59:08
    Larmi se teď pokusil o rychlou rozehrávku, rasmussen jeho puk nezachytil přesně.

58:05
    Greenfield teď měl veliké problém, protože před brankou se mu ocitl Nilsson, naštěstí pro hosty se k němu puk nedostal.

57:42
    Po delší době se také ozvali hosté, konkrétně Daniel Ciampini. Střelu italského forvarda ze slotu kryje Emil Larmi.

56:45
    Blichfeld s Rasmussenem teď získali puk v útočné třetině a zatápí obraně Sheffieldu.

55:08
    Nahození Gustaffsona americký brankář v dresu Sheffieldu chytil bez problémů.

54:37
    Blichfeld prokličkoval obranou hostů, střela dánského útočníka nebyla dostatečně razantní. Máme před sebou poslední komerční přestávku v dnešním zápase.

53:17
    Lowe chtěl založit útok, do cesty se mu ale připletl Strandberg. Nakonec byl nucen nahodit touš, který skončil icingem.

51:55
    Sheffield se teď řítil do přečíslení 3na2. Dowd s Vallerandem se špatně domluvili a domácí vyváží kotouč do středního pásma.

51:08
    Nadějný útok Växjö zastavil ofsajd.

50:10
    Giutarri teď nabil Lowemu na střelu z první, fantastický Greenfield chytá.

49:51
    Hosté t´jsou teď pod obrovským tlakem. Giutarriova příležitost na skórování skončila Greenfieldovo zásahem.

49:35
    Další střelu domácích kryje Greenfield.

47:40
    Lowe dostal výbornou příhrávku do slotu a měl velkou šanci na to, aby poslal svůj tým do vedení, jeho střela ale nebyla přesná.

47:06
    Hosté se znovu brání, proto radši hodili puk do ochranné sitě. Bude se vhazovat před Matthewem Sheffieldem.

46:18
    První střelu na bránu ve třetí třetině od hostů Larmi chytil. Následuje komerční pauza.

45:40
    Domácí zatím nepovolili Sheffieldu nic ve třetí třetině, naopak oni jsou hladoví po tom jít poprvé v zápase do vedení.

43:50
    Lowe zkusil překonat Greenfielda od modré. Ten ale dokazuje, že pokud není střela tečovaná, tak si připíše zákrok.

43:00
    Oba týmy teď hrají trochu opatrněji, a proto teď na ledě moc hokejové krásy nevidíme.

40:17
    Videorozhodčí měl podezření na ofsajd, tak zavolal čárové k videu ti vyhodnotili, že vše bylo v pořádku a stav je tedy 2:2.

40:17
    Växjö právě vstřelilo branku! Hned po skončení přesilovky domácích přichází srovnání! Nahození od modré tečoval před brankou FILIP ERIKSSON a podruhé v zápase překonává Greenfielda. Asistence: Eric Martinsson, Sebastian Strandberg.

40:01

Střely na branku po druhé třetině: 16-21

Další třetina začne přibližně v 16:39.

Druhá dvacetiminutovka je za námi a domácí zvládli vyrovnat zásluhou teče Daniela Rasmussena v přesilové hře. Vzápětí však přišel rychlý protiútok na straně Sheffieldu a střela Daniela Ciampiniho, který znovu poslal Sheffield do jednobrankového vedení. Mohlo být i hůř pro domácí, kdyby 4 minuty před koncem druhé třetiny nepředvedl Larmi fantastický zákrok proti Guimondovi. Na konci druhé peridoy měli hráči Växjö šanci srovnat s přesilové hry, tu však zatím nedokázali využít, do poslední části zápasu si však z ní jěště přenesou 13 sekund. Druhá třetina nám nabídla spoustu šancí a zajímavých akcí, tak doufejme, že třetí třetina bude alespoň minimálně taková jako ta druhá. Každopádně domácí budou mít co dělat, aby z dnešního zápasu ukořistili alespoň nějaký ten bod proti výborně hrajícímu Sheffieldu.

40:00

39:56
    Tato přesilovka Växjö není zdaleka úspěšná jako ta první. Největší šanci měl Strandberg, který vystřelil vedle hostující branky.

38:13
    Vyloučení v týmu Sheffield Steelers:
    Saucerman – 2 min., vysoká hůl.

38:13
    Blichfeld se ocitl v dobré pozici před brankou, jeho baseballová střela skončila nad brankou Sheffielda, i tak ale vybojoval přesilovku pro domácí.

37:30
    Dobrá šance i na straně Växjö. Lowe nahodil puk před bránu, s jeho nahozením si však poradil Greenfield.

36:08
    Sheffield teď měl další dobrou pozici na to, aby odskočili do dvougólov´ho vedení, Janatuinen trefil před brankou pouze Larmiho hruď.

35:45
    Obrana Växjö teď úplně zapomněla bránit Sachu Guimonda, který měl před sebou spoustu volného místa, střelu ze slotu však fantasticky chytil Larmi a podržel teď domácí.

34:55
    Tansey se dostal do dobré pozice z mezikruží, jeho střelu však zblokoval domácí obránce do ochranné sítě.

34:40
    Cormier nahodil puk před bránu, kde číhal Juusola, ten však nedoáshl na puk o nějakých 5 centimetrů.

33:54
    Po střele Sheffieldu, která skončila v ochranné síti následuje komerční přestávka.

32:28
    Sheffield právě vstřelil branku! Hosté ale hned odpovídají! Rychlý protiútok Sheffieldu zakončil DANIEL CIAMPINI střelou ze slotu a posílá Sheffield znovu do jednobrankového vedení.

30:44
    Växjö právě vstřelilo branku! Domácí využívají přesilovku. Konečně hráčům Växjö vyšla střela od modré, kterou vyslal Joel Persson a následně tečoval před brankou DENNIS RASMUSSEN. S jeho tečí nemohl Greenfield nic dělat a a tak je stav utkání srovnaný -1:1. Asistence: Persson, Eriksson

30:03
    Ciampini – 2 min., vysoká hůl.

30:03
    Ciampini dojížděl Giutarriho, při tom ho ale zasáhnul hokejkou do obličeje a uvidíme první přesilovku Växjö.

28:48
    Domácí jsou teď lepším týmem, což potvrzuje fakt, že hosté museli vyhodit na zakázané uvolnění.

28:20
    Znovu Grandberg pokoušel štestí. Jeho střely však nejsou dostatečně kvalitní na to, aby překonaly skvělě chytajícího Greenfielda.

26:39
    Ke slovu se také přihlásili domácí, nejprve Lundberg vyslal před brankou hostů, poté zkusil štěstí Grandberg od modré, ale oba zkoušeli marně. Následuje komerční přestávka.

25:18
    Hosté i po konci přesilovky zůstávají v tlaku. Střela Cormiera orazítkovala levou tyčku domácí svatyně.

24:19

24:10
    Právě faulovaný Leavens se pokusil využít početní výhodu, jeden z domácích obránců Växjö však vložil do jeho střely hokejku.

22:19
    Lowe – 2 min., vysoká hůl.

22:19
    Tanseyho střela mířila vedle domácí branky, Lowe však před ní nešťastně zasáhnul vysokou holí Leavense a Sheffield si zahraje druhou přesilovku v dnešním zápase.

21:50
    Rasmussen zkusil poprvé v dnešním zápase překonat Greenfielda, ten však zůstává nadále bezchybný.

20:48
    Se střelou Cormiera od modré neměl Larmi žádný problém.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:51.

Střely na branku po první třetině: 8-11

Skončila nám první třetina, po které můžou být spokojenější hosté ze Sheffieldu, protože stejně jako v prvním zápase proti Fribourgu, tak i dnes dokázali vsřelit brzký úvodní gól, který vstřelil Daniel Leavens. Celkově jsme viděli velmi vyrovnanou první třetinu, o trochu více ze hry mají hostující Steelers a zaslouženě vedou po první třetině 1:0 nad švédským týmem Växjö.

20:00

19:17
    Se střelou hostujícího týmu si v klidu poradil Larmi.

18:04
    Současné vyloučení:
    Ågren – 2 min., nesportovní chování.

Dowd – 2 min., nedovolené bránění.

18:04
    Lowe zkusil překvapit hostujícího brankáře střelou od modré, ten byl připraven. Vzápětí přišlo vyloučení na straně Sheffieldu a vypadalo to na přesilovku domácích, Ågren však neudržel nervy na uzdě a dostává 2 minuty za nesportovní chování. Pokračuje se ve hře 5na5.

16:00
    Ciampini teď skvěle vybojoval puk v útočném pásmu, nahrál do předbrankového prostoru, kde byl připravený Tansey, k jeho smůle však byl připravený i Larmi, který teď podržel domácí mužstvo.

14:48
    Perssonova střela od modré byla tečována vedle, tam však byl pohotový Cooper, který střelou ze vzduchu jen těsně minul branku hostů.

13:02
    První lajna Sheffieldu je dnes velmi aktivní. Rána Balmase z pravého kruhu nepatřila mezi lehčí zákroky pro Larmiho.

12:28
    Střela hostů skončila v ochranné síti, následuje druhá komerční přestávka.

11:28
    Ciampini zkusil překvapit Larmiho střelou z úhlu, puk sice zahýbal sítí, byla to však pouze boční síť.

10:50
    Ofsajd Växjö.

10:30
    Roséniva střela od modré byla zblokována.

09:59
    Další střela domácích končí zákrokem Greenfielda, následuje komerční pauza.

09:10
    Rasmussen se dostal k dobré šanci před brankou hostů, za Greenfieldovo záda však puk dostat nedokázal.

08:10
    Chyba Växjö v útočném pásmu vedla k rychlému brejku hostů, na jeho konci byl Ciampini. Ten si však vylámal zuby na Larmim.

07:29
    Sheffield se znovu dostává ke tlaku, který ústí k icingu domácího týmu.

05:58
    Balmas vypálil ránu z mezikruží, domácí gólman si s ní poradil.

05:26
    První vetší šance na straně domácích. Po nahození puku za bránu se Ludberg dostal k povedené střele, Greenfield zasahuje. Hned poté přichází zakázané uvolnění Sheffieldu.

04:32
    Ågren se společně s McLaughlinem pokoušeli o srovnání, narazili však na obranu Sheffieldu.

04:05
    Växjö teď trochu zvýšilo tempo a donutilo hosty k zakázanému uvolnění.

03:09
    Hosté měli hned po vstřeleném gólu přesilovou hru, využít ji však nedokázali.

01:09
    Giutarri – 2 min., nedovolené bránění.

01:09
    Sheffield právě vstřelil branku! První střela na bránu končí gólem. Krásná kombinace na straně Sheffieldu, Balmas naservíroval puk DANIELU LEAVENSOVI, který překonává Larmiho a hosté jdou do vedení. Asistence: Mitchell Balmas, Patrick Watling.

00:01

Växjö Lakers: Larmi (Åhman) – Martinsson, Grandberg, Cooper, Persson (C), Lowe, Guitarri, Rosén – Eriksson, Strandberg, Robert – Stjernborg, Rasmussen (A), Blichfeld – Nilsson, McLaughlin, Ågren – Sylvegård, Gustafsson, Lundberg (A) – Svensson
    Trenér: Jorgen Jonsson

Sheffield Steelers: Greenfield (De Fillippo) – Cormier, Saucerman, Huttula, Diffley, Guimond, Tansey, Shudra – Balmas, Watling, Leavens – Juusola, DOwd, Vallerand – Ciampini, SImpson, Janatuinen – Miceli, Whistle, Tremblay
    Trenér: Aaron Fox

Rozhodčí: Holm (SWE), Harnebring (SWE) – Nyqvist (SWE), Lundgren (SWE)

Sheffield Steelers hráli naposled Ligu Mistrů v sezoně 2016/2017. Po skoro osmileté přestávce vstoupili hráči Sheffieldu do této soutěže s velkou chutí, kterou prokázali v zápase s Fribourgem, kde v čase 4:24 vedli nad švýcarským soupeřem 2:0. Bohužel pro svěřence Aarona Foxe se Fribourg ve zbytku zápasu zmátořil a nakonec zvítězil 4:3 v základní hrací době. Växjö si každopádně bude muset dát v tomto zápase pozor na hráče Sheffieldu. I tak to ale bude mít britský tým těžké s postupem z ligové fáze Champions Hockey League, protože po tomto zápase přivítá na domácím ledě pražskou Spartu, švédskou Skellefteu, poté zavítá na led švýcarského Curychu a na závěr se doma utká s pardubickým Dynamem.

Växjö Lakers patří mezi pravidelné účastníky hokejové Ligy Mistrů. V loňské sezoně Ligy Mistrů dokázal tým pod vedením Jorgena Jonssona dojít do čtvrtfinále. Letos odehráli hráči Växjö v této soutěži jeden zápas, a to proti Eisbärenu Berlín, který porazili 3:1. Teď je čeká druhá výzva v podobě britského Sheffieldu. Následně se svěřenci tohoto švédského týmu setkají s třineckými Oceláři, norským Storhamarem, rakouským Salzburgem a finským Ilves.

Krásný den všem hokejovým fanouškům. V tomto onlajnu se budeme věnovat zápasu hokejové Ligy Mistrů mezi švédským týmem Växjö Lakers a britským týmem Sheffield Steelers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Drnec

Góly a asistencie: 31. Rasmussen (Persson, Eriksson), 41. Eriksson (Martinsson, Strandberg) – 2. Leavens (Balmas, Watling), 33. Ciampini, 65. Vallerand (Dowd, Cormier)

Tréner: Jorgen Jonsson

Tréner: Aaron Fox

Rozhodca: Holm (SWE), Harnebring (SWE) – Nyqvist (SWE), Lundgren (SWE)