Fínsko – Česko 3:5 (kon.)
Fínsko
3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Česko
cz Sobota 07.09.2024, 16:00 • AXA Arena (Winterthur) • Euro Floorball Tour (mužov) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny florbalové fanoušky. Češi pokračují ve Švýcarsku na EFT duelem s Finy, kterým na poslední florbalové tour ve Švédsku podlehli 4:5 po nájezdech.

Ani jeden z týmů nevstoupil do EFT vítězně. Češi prohráli se Švédskem 2:3, když nechali utéct soupeře do třígólového náskoku a sami v poslední třetí už jen snížili. Finové naopak nestačili na domácí Švýcary, kteří zvítězili 4:1. Oba celky tak mají co napravovat.

Češi s Finy spolu hrají v současné době vyrovnané zápasy, důkazem toho je statistika posledních pěti vzájemných duelů, z nichž rovnou tři skončily až na nájezdy.

0:44
    Sami Johansson vypálil, ale jeho střela byla zblokována.

1:43
    Finové jsou zatím aktivnější a Češi se naopak nedostali přes půlku hřiště.

3:23
    Přečíslení 3 na 2 zakončil Matěj Havlas, jeho rána byla zablokávana. K míčku se ještě dostal Hanák, který před bránou dorážel, ovšem Finové se ubránili.

5:29
    Salmi zakončoval z pravé strany, ale Jurco fantasticky zasáhl.

5:35
    Kreysa se šikovně protáhl před bránu a byl faulován. Češi mají výhodu.

6:18
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Waltteri Vesterinen – 2 min., Sekání.

7:13
    Suchánek vypálil zleva, Strandberg zasáhl.

7:23
    Přesilovkovou kombinaci opět zakončoval Suchánek, ale Strandberg famózně zakročil.

9:57
    Hanák s Markem Benešem utekli do přečíslení, Finové se na poslední chvíli ubránili zachycením přihrávky na Hanáka.

11:38
    Kainulainen zakončil zprava ranou zápěstím, ovšem Jurco vyrazil jeho nebezpečnou střelu ramenem.

13:40
    Sami Johansson vyslal střelu z otočky, po níž budou Finové rozehrávat z rohu.

14:06
    Finové neustále drží Čechy pod tlakem.

14:28
    Kainulainen utekl po levé straně, jeho zakončení skvěle vykryl Jurco.

17:02
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové využili dlouhý tlak a ujímají se vedení! VILLE LASTIKKA vypálil z pravé strany bez přípravy a prostřelil Tomáše Jurca. Asistence: Oskari Heikkilä.
    17:02 Ville LASTIKKA - 1:0

18:02
    Po dalším finském útoku zachránila Čechy tyč.

19:28
    Češi v závěru kontrolují balonek.

20:00

Po úvodní dvacetiminutovce vede Finsko 1:0. Finové byli mnohem častěji na míčku a nebýt výborných zákroků Tomáše Jurca, mohlo skóre vypadat úplně jinak. Češi měli k dispozici jednu přesilovou hru, to byla asi jediná pasáž, v níž dominovali nad Finskem. Svou převahu ale nevyužili, a tak Finové v závěru první třetiny udeřili zásluhou Villeho Lastikky.

20:01

20:01
    Buly vyhráli Češi.

21:41
    Po pasáži, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, zakončil Patrik Suchánek na hranici velkého brankoviště, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

23:39
    Johansson vystřelil zprava, ale branku netrefil.

24:50
    Finové ztratili balonek v obraně a Češi měli možnost vyrovnat. Suchánkovu nabídku však Filip Forman nedokázal zužitkovat.

25:44
    Česko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Češi srovnávají skóre podobným gólem, který vstřelili Finové v první části. Dominik Beneš přihrál na pravou stranu ADAMU DELONGOVI a ten střelou zápěstím udeřil střelou na vzdálenější tyč. Asistence: Dominik Beneš.
    25:44 Adam DELONG - 1:1

28:27
    Finové znovu vedou! Opět padá gól po střele z pravé strany. Ranou tahem na bližší tyč se prosadil JOONA RANTALA. Finsko vede 2:1.
    28:27 Joona RANTALA - 2:1

32:02
    Češi drží balonek a čekají na šanci.

32:54
    Johansson dostal přihrávku do úniku, Finovi naštěstí Dominik Beneš včas odpálil míček z florbalky.

34:02
    Kainulainenovu střelu z dálky přizvedli čeští hráči, a tak budou Finové pokračovat v útoku.

34:35
    A máme znovu srovnáno! Krásnou kombinaci českého dua zakončil ADAM DELONG a pověsil míček nad rameno Strandberga. Asistence: Dominik Beneš.
    34:35 Adam DELONG - 2:2

37:00
    Martin Kisugite se snažil obtočit kolem Lastikky, ten ho nepříjemně fauloval a český obránce se těžce zvedá. Každopádně Češi budou hrát přesilovku.

37:00
    Ville Lastikka – 2 min., Bránění ve hře.

38:25
    Tečovanou střelu Marka Beneše vyrazil Strandberg.

39:00
    Finové hrají v plném počtu a znovu oslabení přežili bez inkasované branky.

39:42
    Závěr třetiny dohrávají s míčkem Finové.

40:00

Druhá třetina je za námi. Po 40 minutách je skóre nerozhodné 2:2. Češi tentokrát odehráli s Finy vyrovnanější část. Už se dostali i do většího tlaku, zatímco Finové už neměli k dispozici balonek tak často, jako tomu bylo v první třetině. Adam Delong se stal klíčovým mužem druhé třetiny, jelikož nejprve srovnal na 1:1 a po trefě Rantaly vyrovnával i na 2:2.

40:01

40:30
    První střelecký pokus ve třetí části vyslal Marek Beneš, ale bránu zprava netrefil.

40:47
    Finové se potřetí v utkání dostávají do vedení. OSKARI HEIKKILÄ využil nahrávky zpoza brány a zblízka překonal Tomáše Jurca. Finsko vede 3:2. Asistence: Alpo Laitila.
    40:47 Oskari HEIKKILÄ - 3:2

41:53
    Němeček se protáhl k zakončení, které bylo přizvednuté a balonek nebezpečně padal do brány, Strandberg nakonec míček posunul za branku.

45:07
    Momentálně je k vidění spíš taktická bitva, při níž se ani jeden z týmů nedostává do střeleckých příležitostí.

46:38
    Tak to je neskutečný den pro ADAMA DELONGA! Český útočník opět srovnává skóre! Ranou z první po přihrávce z levé strany prostřelil Strandberga a je to 3:3. Asistence: Jiří Besta.
    46:38 Adam DELONG - 3:3

47:11
    Česko se poprvé v zápase dostává do vedení! To je bleskový obrat! MATĚJ HAVLAS po bekhendové zadovce od Marka Beneš vymetl levou šibenici Strandbergovy brány. Češi vedou 4:3. Asistence: Marek Beneš.
    47:11 Matěj HAVLAS - 3:4

49:53
    Johansson zakončoval zprava, Jurco měl s jeho střelou problémy, ale míček na poslední chvíli zkrotil.

52:04
    Po rychlém obratu sledujeme spíše poklidnější část třetiny a znovu čekáme na zajímavější akci.

53:14
    Salinovi nesedla střela z pravé strany a Jurco v poklidu sebral míček.

55:24
    Zouzal zakončil zprostředka po nabídce Rýpara, ale Strandberg zasáhl svou levou nohou.

56:50
    Finové to zkouší bez brankáře.

58:21
    Oddechový čas pro tým Finsko.

58:49
    Češi zvyšují na 5:3! FILIP FORMAN po chybě Finů trefuje prázdnou branku a Česko je blízko vítězství.
    58:49 Filip FORMAN - 3:5

Češi ve Švýcarsku po vyrovnané bitvě tentokrát zvítězili, když na EFT porazili Finy 5:3. Začátek se Čechům sice nepovedl, ovšem zakřiknutého soupeře překonali Finové jen jednou zásluhou Lastikky. Ve druhé třetině srovnával Adam Delong na 1:1, poté sice dostal Finsko do vedení Rantala, ale Delong udeřil i po druhé a po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 2:2. V závěrečné části poslal Finy do vedení Heikkilä, ale Delong znovu zaúřadoval a potřetí v utkání srovnal. Když o pár sekund později skóroval Matěj Havlas, Češi poprvé vedli. Finský nápor Česko dokázalo obstát a v závěru Filip Forman zpečetil trefou do prázdné branky české vítězství 5:3.

Děkuji Vám všem za sledování onlajnu, hezký zbytek dne. (18:20:29)

Matěj Kourek

Góly a asistencie: 18. Lastikka (Heikkilä), 29. Rantala, 41. Heikkilä (Laitila) – 26. Delong (Beneš), 35. Delong (Beneš), 47. Delong (Besta), 48. Havlas (Beneš), 59. Forman

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 13:10.
    Fínsko: Strandberg (Fälden) – Akola, Mäkinen, Niemelä, Laitila, Lindholm, Rantala, Lehkosuo – Salo, Salin, Johansson – Kainulainen, Heikkilä, Lastikka – Vesterinen, Salmi, Laakso – Junnila, Ahola
    Tréner: Esa Jussila

Česko: Jurco (Bauer) – Hemerka, Němeček (C), Kisugite, Suchánek, Šindler, Meliš, Krbec, Zouzal – Beneš M., Havlas, Hanák – Langer, Rýpar, Forman – Delong, Kreysa, Beneš D. – Besta
    Tréner: Jaroslav Berka

Rozhodca: Fässler, Schläpfer (SUI)