Košice – Lipt. Mikuláš 2:3 (0:2 po s.n.) | Poprad – Michalovce 3:5 (kon.)
HC Košice
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Sobota 07.09.2024, 15:00 • Zimný štadión Poprad • Tatranský pohár

Prvá prehra Košíc v príprave je skutočnosťou. Liptovský Mikuláš odčinili piatkový nevydarený večer s Popradom a zdolal jedného z ašpirantov na titul v novej sezóne. Od 19:00 pokračujeme súbojom medzi Popradčanmi a Michalovčanmi. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (17:38:02)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Rozhodujúci nájazd premenil VADIM PERESKOKOV.

Samostatné nájazdy sa začnú o 17:32.

65 minút nestačilo na spoznanie víťazného tímu. Jednoznačne však sledujeme kvalitný hokej, keďže určite každý očakával jasnú záležitosť Košíc. Ideme teda do samostatných nájazdov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:51
    Michal Chovan nepremenil čistú možnosť na rozhodnutie! Fitzpatrick zastavil puk pravou rukou! Košického kapitána parádne našiel Petráš!

63:45
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
    Réway – 2 min., držanie.

63:39
    Janus mal plné ruky práce. Quince sa dostal do teču zakončenia Martina Réwaya. Puk vyletel hore, ale Liptáci skôr neukončili predĺženie.

63:22
    Liptovský Mikuláš oddychový čas!

63:22
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Teves – 2 min., sekanie.

63:07
    Nevydarená spolupráca dvojice Košičanov. Šedivý s veľmi mizerným spätným pukom na hokejku Tomáša Mikúša, ktorý musel vykorčuľovať z tretiny.

62:16
    Prienik Gerlacha do streleckej príležitosti. Na Janusa poslal strelu z pravého kruhu, ktorú gólman súpera vykopol pravým betónom.

61:39
    Ťažká pozícia pre košického legionára Danicka Martela. Nachádzal sa s pukom v uhle a nedokázal sa zbaviť Avcina.

61:00
    Jaroslav Janus v tejto chvíli si pripísal úspešný zákrok. Pokus Chmielewskeho bol z kategórie nevydarených, preto nič náročné nečakalo brankára oceliarov.

60:37
    Medzera v obrane Košíc. Pereskokov si to namieril do útoku, ale prestrelil Janusovu bránku.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa začne o 17:17.

Košice nenaplnil rolu favorita, a tak je tu prvé predĺženie na 77. ročníku Tatranského pohára. To prebehne v päťminútovej časovej porcii navyše.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:46
    Skrumáž pred bránkou Košíc! Quince bojoval s Krivošíkom! Max Gerlach opečiatkoval iba žŕdku! Veľká smola pre Liptákov!

59:21
    Košičania so zakázaným uvoľnením a pomerne lacným. Liptovský Mikuláš posiela na ľad prvú formáciu vedenú Quincem.

58:38
    Zrýchlená hra na oboch stranách. Réway poskytol skvelú prihrávku Avcinovi. Blysol sa Jaroslav Janus. Z okamžitého protiútoku neskóroval Lamper. Trafil to priamo do Fitzpatricka.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:02
    Ľalík s dobrou pozičnou hrou a nakoniec dôležitým blokom Petrášovej strely. Košický útočník ide za hetrikom, ale ešte si na jeho spečatenie bude musieť počkať.

56:11
    Košice a Liptovský Mikuláš hrajú s piatimi hráčmi.

55:28
    S Avcinom sa rázne, ale čisto porátal Marek Bartánus. Liptáci teraz idú do tlaku, a to núti Košičanov pridať v osobných súbojoch.

53:04
    Dobre postavená bránka Liptovského Mikuláša! Pollock zasiahol ľavú žŕdku!

51:51
    Rogoň – 2 min., krosček.

Taylor – 2 min., krosček.

51:20
    Liptovský Mikuláš hrá s piatimi hráčmi.

51:03
    Chovanovi bola vystavená stopka za pravým kruhom. Košický kapitán si bol vedomý tohto zlyhania. Liptáci vyhodili cez celé klzisko.

49:51
    Martelovi sa ukázal Šimon Petráš, ktorý bol pripravený ihneď páliť z menšej vzdialenosti. Zakončenie mal však sťažené jedným z brániacich Liptákov.

49:20
    Taylor – 2 min., nedovolené bránenie.

48:24
    Liptovský Mikuláš dal gól! VADIM PERESKOKOV pomýlil košických hokejistov. Pozeral na Ľalíka, ale strieľal zápästím spoza kruhu. Janus bol na toto prikrátky. Asistencie: Daniel Tkáč a Lukáš Ľalík.

47:56
    Filip Mezovský bol prvý pri puku v rohu klziska. Hneď za ním visel Jääskeläinen, ale hra je pozastavená pre zakázané uvoľnenie oceliarov.

46:56
    Teves teraz potreboval mať hokejku na pravú stranu. Vtedy by mohol pohotovo vystreliť. Kanaďan si ale musel prehadzovať puk na forhend, čo hralo do kariet Sukeľovi.

45:58
    Uhrík prišiel vypomáhať na zadný mantinel. Po zisku puku sa však popri ňom neprešmykol do nebezpečnej pozície. Lamper sa blysol skvelým bránením.

44:44
    Gildon stojí s pukom na hokejke na vlastnej polovici. Čaká na príchod čerstvých síl zo striedačky, Liptáci sa sústreďujú na bránenie strednej tretiny.

43:39
    Fitzpatrick podržal Liptovský Mikuláš! Najprv však brankár Liptákov chytal strelu Martela ako horúci zemiak, no následne všetko vyriešil pri dorážke Pollocka!

42:03
    Košice hrajú s piatimi hráčmi.

42:00
    Košice hrajú so štyrmi hráčmi.

41:44

40:57
    Košičania uzavreli útočnú tretinu. Z modrej čiary vyskúšal pokus kanadský útočník Pollock. Fitzpatrick si túto situáciu vychutnal lapačkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne o 16:45.

Prostredné dejstvo zdobilo viac vylúčení ako gólové momenty, ale v jednom prípade sa šťastie usmialo na košických hokejistov. Šimon Petráš strelil nateraz rozdielový gól.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Taylor – 2 min., držanie.

39:43
    Motanica zo strany Liptovského Mikuláša! Nezmyselne zavadzal Taylor Chmielewskemu! Košičania zobrali puk, ale Havrila bol faulovaný práve Taylorom!

39:03
    Liptáci idú za využitím aspoň jednej presilovej hry. Janus čelil streleckému pokusu Ullmana, ktorý získal do lapačky.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:03
    Jääskeläinen – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

38:00
    Gildon – 2 min., hákovanie.

37:44
    Janusovi prepadla strela Jakuba Sukeľa! Puk vykukol spomedzi betónov! Záchranu poskytol pohotový obranca Hudec!

36:39
    Prečíslenie štyroch proti dvom! Martel uvoľnil medzi kruhmi Karaffu! Ten sa prezentoval nepresným zakončením!

35:47
    Max Gildon masíroval Šandora vo vlastnom bránkovisku! Dokonca mu ako keby ani nechcel dovoliť postaviť sa! Potrestaný ale nebude!

35:33

34:59
    Chmielewski spoza modrej čiary nahadzoval, ale nevyzeralo to, že mal v pláne ohroziť Janusa, no ten nakoniec musel chytať puk.

33:56

33:33
    Gildon – 2 min., podrazenie.

33:14
    Pollock nenašiel podľa predstáv Jääskeläinena. Zakázané uvoľnenie sa v tomto prípade nepískalo.

31:56
    J. Sukeľ – 2 min., nedovolené bránenie.

31:52
    Nezvládnutý prechod Košíc smerom do útoku. Týkalo sa to hráčov druhej formácie. Zakázané uvoľnenie a vhadzovanie po pravici Janusa.

30:39
    Gerlach úradoval v útočnom pásme, ale strelu na seba nezobral. Tohto sa zhostil Ľalík. Mimoriadne tvrdú bombu nemal Janus príliš pod kontrolou, ktorému nakoniec musel pomôcť Havrila odstrelom do bezpečia.

29:01

28:26
    Chyba Košíc! Jakub Nespala vypichol puk a objavil sa v samostatnom nájazde! Janusa však nevykúpal podľa predstáv!

27:34
    Brett Pollock spôsobil nepríjemnosti brankárovi Fitzpatrickovi, ktorý veľmi ťažko krotil jeho zakončenie a k dorážke sa dostal Jääskeläinen. Už je hra prerušená po zásahu amerického gólmana.

27:01
    hráčska lavica Liptovský Mikuláš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

26:09
    Na košickú bránku nedokázal vypáliť ruský hokejista Pereskokov. Absolvoval súboj jeden proti jednému a pri bránení nechal vyniknúť Tevesa.

25:23
    Akciu Košičanov vytváral skúsený center Michal Chovan. Keď už bol v tretine, veľmi nepresne k sebe zapájal Mikúša. Liptáci si na to dali pozor.

25:01
    Košice dali gól! ŠIMON PETRÁŠ je momentálne najlepší strelec Tatranského pohára. Tretí gól na turnaji dosiahol rýchlou strelou medzi betóny Fitzpatricka. Asistencie: Brett Pollock a Danick Martel.

24:43
    Gerlach – 2 min., sekanie.

24:28

23:23
    Radek Deyl využil veľa voľného miesta na odpálenie puku cez všetky čiary. Liptáci už prišli o minútu z početnej výhody.

22:44
    Janus videl na strieľajúceho Taylora, a preto sa na to pripravil! Košický gólman pomohol svojmu zamestnávateľovi, hoci hneď aj stratil hokejku, ale ustál celú situáciu!

22:28
    Š. Petráš – 2 min., hákovanie.

22:14
    Šprint Vankúša do hĺbky ofenzívnej tretiny. Blízko stojaci čiarový rozhodca zakričal hrajte, takže priestor pre Liptákov.

21:43

21:24
    Pred Janusom sa stretlo niekoľko hráčov. Týmto smerom vypálil zo svojej pozície švédsky obranca Ullman, no neprišiel žiadny teč, ktorý by pomýlil košického brankára.

20:41
    Liptovský Mikuláš sa sám vyhodil z pásma. Strela Avcina preletela po mantineli a nezmenil to ani Gerlach, ktorému prepadol puk.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 15:54.

Zdĺhavá úvodná tretina v Poprade, ale bolo sa na čo pozerať. Košice rýchlo poslal do vedenia Petráš, ale v 7. minúte dal o sebe vedieť Réway.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:49
    Gerlach mohol poslať Liptákov do vedenia! Janus sa nestíhal presúvať, ale Američan trafil spodnú obruč bránky!

19:43

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:49
    Liptovský Mikuláš výrazne pohrozil! Chmielewski poslal do šance Quinceho, ktorý po kľučke nezakončil stopercentne!

16:48
    Gildon výborne pokryl na obrannej modrej čiare Nespalu, čím nechal dostatočný priestor na prácu s pukom mladému partnerovi z defenzívy Dachnovskemu.

15:18
    Havrila získal puk v ľavom rohu klziska. Obišiel bránku Liptákov a v medzikruží mal v ponuke dvoch spoluhráčov. Lenže Teves ani Bartánus nevystrelili.

14:40

14:24
    Geniálna sťahovačka Pollocka, ktorou nechal za sebou Ľalíka! Košický strelec ale neupravil skóre na 2:1, keďže Fitzpatrick bol pozorný!

13:18

12:40
    Uhrík – 2 min., nedovolené bránenie.

12:37
    Zľava sa vyrútil Michal Uhrík. Premiešal na malom priestore a pokúšal sa uspieť strelou na vzdialenejšiu žŕdku. A teraz tento hráč zamieri na trestnú lavicu.

12:05
    Trochu iskrenia po zákroku Janusa! Puk do ohňa poslal Gerlach! Tkáč a Quince aktívne dorážali a zasiahnuť tak museli obrancovia Košíc!

11:18
    Deyl – 2 min., držanie hokejky.

11:01
    Brankár Fitzpatrick chytil šancu, ktorú mal Tomáš Mikúš. Jednoducho získal puk po odraze od zadného mantinelu. Jeho nevýhodou ale bolo, že strieľal z mimoriadne ťažkého uhla.

10:14
    Hráčska skrumáž vznikla pred brankárom Liptovského Mikuláša. Hradbu tiel chcel prepáliť Bartánus, ale Fitzpatrick nedostal za chrbát druhý puk.

09:34
    Ďalšia situácia, v ktorej figuroval Pollock! Gól však mohol streliť Šimon Petráš, ktorý zvládol kľučku, no Fitzpatrick ho prečítal!

09:01
    Pollock sa dobre uvoľnil v ľavom kruhu a dá sa povedať, že disponoval gólovou pozíciou. Fitzpatrick napokon pohľadom odprevadil koncovku kanadského útočníka vo farbách Košíc.

08:13
    Košickí hráči stratili puk po jednej nepresnej prihrávke. Ten prešiel všetkými čiarami. Liptáci sa pozrú pred Janusa vďaka vhadzovaniu.

07:39
    Rovnaký kúsok sa mohol podariť i Košičanom! Jääskeläinen číhal na zadnej tyčke, kam mu to hádzal Michal Chovan! Fín tesne minul bránku!

06:57
    Liptovský Mikuláš dal gól! Oku lahodiaca práca hráčov z Liptova. Naozaj perfektná súhra s gólovou čerešničkou. MARTIN RÉWAY tečoval Žilkovo nahodenie. Asistencie: Vadim Pereskokov a Jakub Žilka.

06:24
    Jakub Sukeľ s Quincem pretlačili svoje mužstvo do útočného pásma. Oceliari sa chceli oslobodiť, no od modrej nastreľoval presne Ľalíka a o zákrok Janusa sa postaral Pereskokov.

05:06

04:54
    Presilovka Liptákov bola dlhé sekundy o ničom, ale Chmielewski sa takmer dostal k presnému zásahu! Janusovi pomohol jeden zo spoluhráčov, keď hokejkou vyrazil koncovku!

03:06
    Janus – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

02:52
    Jaroslavovi Janusovi to chcel poriadne znepríjemniť Šandor, ktorý siahal na teč Žilkovho nastrelenia. Liptákom sa však vyrovnať nepodarilo.

02:03
    Liptáci pochopiteľne myslia na revanš rovnakou mincou. Prvé zakončenie Quinceho bolo nepresné, a teraz poslal strelu Tkáč. Ale ani z tohto mráčika nezapršalo.

01:41
    Liptovský Mikuláš sa len previezol z jednej strany na druhú bez akejkoľvek práce. Zakázané uvoľnenie. Buly po pravej ruke brankára Fitzpatricka.

00:44
    Košice dali gól! Skvelý úvod pre oceliarov. Liptákov pomýlil odraz puku od zadného mantinelu. ŠIMON PETRÁŠ priletel pred bránku a nekompromisne skóroval do brány Fitzpatricka. Asistencia: Danick Martel.

00:24
    Gerlach pred modrou čiarou prihral Quincemu, ale jeho strelecký pokus nebol najpresnejší. Janus sa puku nedotkol.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 3. zápasu na 77. ročníku Tatranského pohára v Poprade medzi Košicami a Liptovským Mikulášom.

HC Košice

Košičania zvládli vstupnú turnajovú previerku. V derby sa stretli s Michalovcami. Oceliari rozhodli o výhre už v druhej tretine. Za Duklu sa dokázal presadiť len Patrik Svitana, a tak Košice porazili Zemplínčanov 3:1.

Liptáci boli pomerne ľahkou korisťou domáceho Popradu vo večernom meraní síl. Mužstvo vôbec nepodržal brankár Fitzpatrick a Surák už toho veľa nestihol zmeniť. Mikuláš prehral 2:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Ivan Harčár

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Š. Petráš (Martel), 26. Š. Petráš (Pollock, Martel) – 7. Réway (Pereskokov, Žilka), 49. Pereskokov (Tkáč, Ľalík), rozh. náj. Pereskokov