Taylor Fritz
Taylor Fritz (12)
0
3 4 5
Nedeľa 08.09.2024, 20:16 • Arthur Ashe Stadium, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • Finále

Jannik Sinner ako svetová jednotka vo finále US Open potvrdil rolu favorita proti domácej nádeji Taylorovi Fritzovi, ktorý však prakticky od začiatku zápasu ťahal za kratší koniec. V prvom sete sa Fritzovi podarilo zobrať stratené podanie späť, ale následne Sinner získal ešte ďalšie dva brejky a prvý set vyhral 6:3. V druhom sete si obaja celkom bez problémov držali podanie až do záveru, keď Sinner vycítil šancu a získal rozhodujúci brejk pri podaní Fritza na udržanie v druhom sete, takže ho nakoniec vyhral 6:4. Až tretí set ponúkol najväčšiu zápletku, keď Fritz najprv za stavu 2:3 odvrátil dva brejkbaly a následne po dlhej dobe konečne opäť brejkol Sinnera. Napokon však nezvládol rozhodujúce podanie na víťazstvo v treťom sete a Sinner následne zakončil zápas na podaní psychicky nalomeného Fritza druhým brejkom za sebou a v treťom sete tak otočil z 3:5 na 7:5. Pre Sinnera tak ide o druhý grandslamový titul v kariére a zároveň aj v roku 2024, keď k triumfu na Australian Open pridal aj víťasztvo na US Open, a preto ho tak právom možno označiť v súčasnosti za najlepšieho hráča na tvrdom povrchu. Sinner si týmto triumfom aj upevnil postavenie na čele svetového rebríčka. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás znova nabudúce pri ďalších tenisových prenosoch! (22:44:46)

Koniec zápasu
    3:0; 7:5 - Jannik Sinner

7:5
    Dlhšia prestrelka od základnej čiary skončila namiereným forhendom do siete od Taylora Fritza, takže svetová jednotka taliansky tenista Jannik Sinner zvíťazil vo finále US Open 2024 po setoch 6:3, 6:4 a 7:5 a získal svoj druhým grandslamový titul v kariére!

40-15
    Následne však Fritz nedokončil útok a na sieti pokazil forhend, takže Sinner má dva mečbaly!
    2:0; 6:5; 30-15 - Taylor Fritz

30-15
    Veľmi dlhá výmena napokon skončila v prospech Fritza, keď sa mu podarilo vrátiť skrátenie Sinnera a ten už bekhend nedostal cez sieť.

30-0
    Sinner bol aktívnejší a vynútil si bekhendovú chybu Fritza, takže sa približuje k mečbalom.

15-0
    Fritz začína podanie na udržanie v zápase celkovo svojou štvrtou dvojchybou.

6:5
    Koniec prestávky, podávať bude Taylor Fritz.

6:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5
    Fritz sa už v ďalšej výmene neubránil a Sinner vedie 6:5 v treťom sete, takže má istotu tajbrejku.

40-30
    Fritz mal dobrú šancu v otvorenej výmene od základnej čiary, ale zakončil ju dlhým bekhendom.

30-30
    Sinner si komplikuje situáciu na podaní piatou dvojchybou v zápase.

30-15
    Fritz rozhodol výmenu druhým už víťazným krížnym forhendom.

30-0
    Priamy bod pre Sinnera.

15-0
    Fritzov forhend bol výrazne nepresný.
    2:0; 5:5 - Jannik Sinner

5:5
    Fritz vrátil skrátenie Sinnera, ale následne pokazil celkom jednoduchý forhendový volej, a tak sa taliansky tenista na poslednú chvíľu zachránil v treťom sete a vyrovnáva na 5:5!