Taylor Fritz
Taylor Fritz (12)
0
3 4 5
Nedeľa 08.09.2024, 20:16 • Arthur Ashe Stadium, Národní tenisové centrum Billie Jean Kingové, New York (USA) • US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího tenisu! Letošní grandslamovou sezónu uzavře finálový zápas US Open singlu mužů mezi Italem Jannikem Sinnerem a domácím Taylorem Fritzem. Sinner je světovou jedničkou a bude favoritem duelu. Pro Američana půjde o největší utkání kariéry.

Dnes večer sa rozhodne o tom, kto v ostro sledovanom finále mužskej dvojhry ovládne posledný grandslam sezóny 2024 US Open v New Yorku. Oslavovať dnes možno bude súčasná svetová jednotka taliansky tenista Jannik Sinner, ktorý sa nenechal rozhodiť nedávno prevalenou dopingovou kauzou a po triumfe na prípravnom turnaji Masters v Cincinnati môže získať už svoj druhý grandslamový titul v kariére. Z prvého sa tešil na začiatku sezóny v Melbourne, a tak sa môže stať len štvrtým tenistom v histórii po Wilanderovi, Federerovi a Djokovičovi, ktorý v jednej sezóne vyhrá Australian Open a US Open. Proti však bude domáci tenista Taylor Fritz, ktorý môže ukončiť dlhé 21-ročné americké čakanie na mužský triumf na US Open, keď naposledy sa vo Flushing Meadows pred domácimi fanúšikmi tešil Andy Roddick ešte v roku 2003. Uvidíme, ako sa však Fritz pobije s veľkým tlakom a očakávaniami domácich divákov vo svojom prvom grandslamovom finále v kariére.

Jannik Sinner a Taylor Fritz sa už rozohrávajú na kurte Arthura Ashea a na podaní finále odštartuje americký tenista.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Sinner si v úvodnej výmene postupne pripravil pozíciu na víťazný forhend po čiare.

30-0
    Ani v ďalšej výmene Fritz neuspel, keď forhend poslal dosť ďaleko za základnú čiaru.

30-15
    Tentokrát už Fritz forhendom zatlačil a Sinnerov defenzívny bekhend neprešiel cez sieť.

40-15
    Konečne sme videli dlhšiu výmenu, ktorá skončila nepresným krížnym bekhendom Fritza a Sinner má v úvodnom geme dva brejkbaly!

40-30
    Fritz sa dostal do tlaku a prešiel na sieť, kde sa mu napokon podarilo zakončiť víťazným forhendom.
    0:0; 0:0; 40-30 - Taylor Fritz

1:0
    Po kvalitnom podaní Fritz mal šancu zakončiť výmenu smečom od základnej čiary, ale minul a Sinner tak vstupuje do zápasu brejkom!

15-0
    Sinner mal navrch v tejto výmene a vynútil si forhendovú chybu Fritza.

30-0
    Fritz sa opäť dostal do výmeny, ale jeho krížny bekhend neskončil v kurte.

40-0
    Sinner si rozbehal Fritza a zakončil víťazným forhendom po čiare do otvoreného kurtu.
    0:0; 1:0; 40-0 - Jannik Sinner

2:0
    Fritz sa neubránil a výmena rýchlo skončila jeho vynútenou forhendovou chybou, takže Sinner potvrdil brejk a vedie 2:0 v prvom sete.

0-15
    Fritz trafil prvé eso v zápase.

0-30
    Následne priamy bod pre Fritza.

0-40
    Konečne aj trochu jednoduchá chyba od Sinnera, ktorý netrafil forhend po čiare do kurtu.

2:1
    Ďalší priamy bod pre Fritza, ktorý po čistej hre na podaní znižuje na 1:2 v prvom sete.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Jannik Sinner.

0-15
    Sinner ihneď po podaní vyhodil krížny forhend.

15-15
    Sinner však chybu napravil priamym bodom.

15-30
    Fritz predviedol skvelý víťazný krížny bekhendový return.
    0:0; 2:1; 15-30 - Taylor Fritz

15-40
    Bekhendová výmena skončila dlhým úderom Sinnera, preto má Fritz úvodné dva brejkbaly v zápase!

30-40
    Sinner po dobrom podaní zakončil nekompromisným smečom na sieti.

40-40
    Ani druhú šancu Fritz nevyužil, aj keď sa dostal do výmeny, tak bol zatlačený do defenzívy a bekhend poslal do siete.

A-40
    Sinner zakončil výmenu rýchlym víťazným krížnym forhendom.
    0:0; 2:1; A-40 - Jannik Sinner

40-40
    Následne však Sinner zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.

40-A
    Fritz sa odhodlal zaútočiť krížnym forhendom a vynútil si bekhendovú chybu Sinnera, takže má tretí brejkbal!

2:2
    Sinner nezvládol riskantný drive volej, ktorý poslal do siete a Fritz vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

0-15
    Priamy bod pre Fritza.

15-15
    Tentokrát to Fritz so silou prehnal a prestrelil forhend.

30-15
    Sinner si kvalitným returnom vynútil bekhendovú chybu Fritza.

30-30
    Fritz zvládol náročnú dlhšiu výmenu od základnej čiary, keď ju rozhodol prekvapivým víťazným krížnym forhendom.

40-30
    Nepresný krížny bekhend Fritza však znamená brejkbal pre Sinnera!

40-40
    Fritz sa ubránil v dlhej prestrelke od základnej čiary a napokon Sinnerov krížny forhend letel tesne mimo, takže je tu zhoda.

40-A
    Fritz už má výhodu po priamom bode.

2:3
    Fritz zahral riskantný bekhend po čiare, ktorým si vynútil forhendovú chybu Sinnera a už vedie 3:2 v prvom sete.

2:3

2:3

15-0
    Sinner si pripisuje prvé eso v zápase.

15-15
    Následne však poslal forhend iba do siete.

15-30
    Nečisto trafený forhend Sinnera ho dostáva opäť do problémov na podaní.

30-30
    Fritz si vyčíta pokazený return, pretože teraz sa mohol dostať do výmeny.

40-30
    Sinner zariskoval a trafil víťazný krížny forhend, ktorý mu priniesol gembal.
    0:0; 2:3; 40-30 - Jannik Sinner

3:3
    Fritz namieril forhend do siete a Sinner vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

15-0
    Hneď Fritzov druhý úder z forhendu letel ďaleko za základnú čiaru.

15-15
    Sinner nezvládol bekhendový return pri druhom podaní Fritza.

30-15
    V dlhej výmene od základnej čiary uspel Sinner, ktorý si počkal na dlhý forhend Fritza.

40-15
    Fritz vyrobil prvú dvojchybu v zápase naozaj v kritickej chvíli a daroval Sinnerovi dva brejkbaly!

4:3
    Sinner sa rozhodol po prvýkrát v zápase pre skrátenie, ktoré zafungovalo a Fritz ho už napriek snahe nevrátil, takže svetová jednotka má opäť výhodu brejku a vedie 4:3 v prvom sete!

4:3

4:3

0-15
    Sinner začína hru na potvrdenie brejku len dlhým forhendom.

15-15
    Sinner búšil do bekhendovej strany Fritza, ktorý nakoniec poslal úder do siete.

30-15
    Fritz mal celkom dobre rozohranú výmenu, ale napokon skončila len jeho dlhým forhendom.

40-15
    Priamy bod pre Sinnera, ktorý má dva gembaly.

5:3
    Vzápätí ďalší bod z podania pre Sinnera, ktorý potvrdil brejk a vedie 5:3 v prvom sete.

15-0
    Dobrá dĺžka úderov od Sinnera, ktorý si vynútil Fritzov forhend namierený do siete.

30-0
    Navyše Sinner vytiahol víťazný forhendový return po čiare.

40-0
    V tejto dlhej výmene si zahrala aj páska, ale ani tá nezastavila Sinnera, ktorý ju napokon rozhodol skvelým krížnym bekhendom a vybojoval si tri setbaly!
    0:0; 5:3; 40-0 - Jannik Sinner

40-15
    Fritzovi sa podarilo prvý setbal odvrátiť svojím druhým esom v zápase.

40-30
    Sinner mal vynikajúcu šancu ukončiť prvý set, ale už po druhýkrát v zápase pokazil forhendový drive volej.

6:3
    Do tretice to už však Sinnerovi vyšlo, keď Fritz vyhodil krížny bekhend a svetová jednotka vyhrala prvý set finále US Open 6:3!

0:0

0:0

15-0
    Sinner otvára druhý set priamym bodom.

30-0
    Tentokrát už Sinner forhendový drive volej na sieti nepokazil a vynútil si chybu Fritza.

40-0
    Sinner trafil druhé eso v zápase a má šancu na čistú hru.

1:0
    Sinner zakončil čistú hru na podaní víťazným forhendom po čiare a vedie 1:0 v prvom sete.

0-15

0-30
    Sinner trafil forhend rámom rakety.

15-30
    Sinner prečítal skrátenie Friza a na sieti zahral víťazný bekhend po čiare.

15-40
    Fritzovi vyšiel útok bekhendom po čiare a vynútil si forhendovú chybu Sinnera.

1:1
    Fritz trafil tretie eso v zápase a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

15-0
    Priamy bod pre Sinnera.

15-15
    Fritz si presným forhendovým returnom vynútil chybu Sinnera.

15-30
    Teraz sa mu vydaril aj krížny bekhendový return a prinútil Sinnera k forhendovej chybe.

30-30
    Ale Sinner odpovedá po dobrom podaní víťazným krížnym forhendom.

40-30
    Sinner trafil eso von z kurtu, ktoré je preňho tretím v zápase.

2:1
    Priamy bod aj z druhého podania pre Sinnera, ktorý vedie 3:2 v druhom druhom sete.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Taylor Fritz.

0-15
    Fritz dokončil útok presným forhendovým drive volejom.
    1:0; 2:1; 0-15 - Taylor Fritz

0-30
    Fritz si pripisuje štvrté eso v zápase.

0-40
    Následne trafil aj eso na téčko, ktoré je už celkovo piatym v zápase.

2:2
    Rýchlu hru na podaní Fritz zakončil priamym bodom a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

15-0

15-15
    Fritz vytiahol víťazný bekhendový return po čiare.
    1:0; 2:2; 15-15 - Taylor Fritz

30-15
    Fritz sa dostal do výmeny, ale forhend namieril do siete.

40-15
    Fritzov forhend bol dlhý a Sinner má dva gembaly.

3:2
    Nečisto trafený forhendový return Fritza a Sinner vedie 3:2 v druhom sete.

3:2

3:2

0-15
    Fritz otvára hru na podaní už šiestym esom v zápase.

0-30
    Vydarený útok Fritz zakončil víťazným forhendom po čiare.
    1:0; 3:2; 0-30 - Taylor Fritz

0-40

3:3
    Ďalší bod z podania pre Fritza, ktorý po rýchlej čistej hre na podaní vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.

15-0
    Sinner tiež vstupuje do hry na podaní štvrtým esom v zápase.

15-15
    Fritz dokázal zatlačiť Sinnera krížnym forhendom a vynútil si jeho bekhendovú chybu.

30-15
    Fritz mal zaujímavú šancu v dobre rozohranej výmene, ale prestrelil forhend.

40-15
    Fritzovi sa podarilo dobre zareagovať na skrátenie, ale na sieti pokazil bekhend, ktorý doletel za základnú čiaru.

4:3
    Ďalší bekhend Fritza skončil v sieti a Sinner vedie 4:3 v druhom sete.

4:3

4:3

0-15

0-30
    Fritz trafil eso na téčko, celkovo už siedme v zápase.

0-40
    Opäť priamy bod pre Fritza, ktorý nemá žiadne problémy na podaní.

15-40
    Konečne Sinnerovi vyšiel aspoň bekhendový return, ktorým si vynútil chybu Fritza.

4:4
    Lenže nasledoval ďalší priamy bod pre Fritza, ktorý vyrovnal na 4:4 v druhom sete.

15-0
    Sinner si musel vybojovať dlhú výmenu, v ktorej bol aktívnejší a prinútil Fritza k forhendovej chybe.

15-15
    Sinner vyhodil hneď druhý úder z forhendu.

30-15
    Teraz však Sinner dokázal schovať svoj úmysel a zahral úspešný dropshot.

40-15

5:4
    Nepresný krížny forhend Fritza ukončil výmenu a Sinner vedie 5:4 v druhom sete.

5:4

5:4

15-0
    Fritz začína hru na udržanie v druhom sete len dlhým forhendom.

30-0
    Ani dlhšiu výmenu Fritz nezvládol, keď bekhend poslal do siete.

30-15
    Fritzovi pomohlo dobré podanie, po ktorom zakončil víťazným forhendom.
    1:0; 5:4; 30-15 - Taylor Fritz

40-15
    V bekhendovej výmene uspel Sinner, keď si počkal na chybu Fritza a má dva setbaly!

6:4
    Sinner sa chopil šance a zahral skvelý bekhend po čiare, ktorý už Fritz nemal šancu vrátiť, a tak svetová jednotka vyhrala aj druhý set, tentokrát výsledkom 6:4 a už iba set delí talianskeho tenistu od druhého grandslamového triumfu v kariére!

0:0

0:0

0-15
    Fritz si presným forhendovým returnom vynútil bekhendovú chybu Sinnera.

0-30
    Fritz pretlačil Sinnera vo forhendovej výmene, keď sa dočkal chyby talianskeho tenistu.

0-40
    Sinner bol opäť zatlačený do defenzívy a forhend namieril do siete, takže bude čeliť trom brejkbalom v úvode tretieho setu!

15-40
    Sinnerov útok do bekhendovej strany Fritza bol úspešný.

30-40
    Sinner sa dostal do ofenzívy aj v tejto výmene a zakončil ju víťazným forhendom do protipohybu Fritza.
    2:0; 0:0; 30-40 - Jannik Sinner

40-40
    Priamy bod pre Sinnera, ktorý sa dostal z najhoršieho a dotiahol gem na zhodu.

A-40
    Navyše Sinner trafil eso na stred, celkovo piate v zápase a má výhodu.

1:0
    Sinner si po dobrom podaní vychutnal smeč na sieti a vedie 1:0 v treťom sete, keď sa mu podarilo odvrátiť až tri brejkbaly.

0-15
    Fritz na sieti odolal a dokázal zahrať náročné voleje, napokon Sinner pokazil dobre rozohranú výmenu nezvládnutým bekhendovým volejom.

15-15
    Sinner si útočnou hrou vynútil bekhendovú chybu Fritza.

15-30
    Sinner sa opäť dostal do vyrovnanej výmeny, ale jeho bekhend bol dlhý.

15-40

1:1
    Fritz zakončil gem na podaní ôsmym esom v zápase a vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.

15-0

30-0
    Fritz chcel byť agresívny, ale jeho krížny forhend sa nezmestil do kurtu.

30-15
    Ale aj Sinner poslal forhend za základnú čiaru.

40-15
    Sinner si trúfol na vynikajúci víťazný bekhend po čiare, ktorý mu priniesol dva gembaly.
    2:0; 1:1; 40-15 - Jannik Sinner

2:1
    Sinner zahral víťazný forhend ihneď po podaní a vedie 2:1 v treťom sete.

2:1

2:1

0-15
    Fritz si pripisuje už deviate eso v zápase.

15-15
    Následne však vo forhendovej prestrelke neuspel, keď poslal úder do siete.

15-30
    Fritz trafil víťazný krížny forhend z druhého úderu.

30-30
    Po druhýkrát sa to už Fritzovi nepodarilo zopakovať a forhend namieril do siete.

30-40
    Náročný dobiehaný bekhend z defenzívy už Sinner nedostal do kurtu a Fritz má gembal.

2:2
    Napokon priamy bod pre Fritza, ktorý vyrovnal na 2:2 v treťom sete.

15-0
    Sinner si útočným krížnym forhendom vynútil bekhendovú chybu Fritza.

15-15
    Fritz odpovedá tiež úspešným útokom, ktorý zakončil tvrdým krížnym forhendom.
    2:0; 2:2; 15-15 - Taylor Fritz

30-15

40-15
    Bekhendový return Fritza bol príliš dlhý a Sinner má dva gembaly.

40-30
    Sinner zaznamenal druhú dovjchybu v zápase.

3:2
    Následne však Sinner trafil víťazný krížny forhend presne do rohu a vedie 3:2 v treťom sete.

3:2

3:2

15-0
    Sinner začína hru na podaní Fritza skvelým víťazným krížnym forhendom.
    2:0; 3:2; 15-0 - Jannik Sinner

15-15
    Fritz si pomohol dobrým podaním a na sieti mal už jednoduché zakončenie.

30-15
    Fritz sa však dostáva do problémov na podaní po vyhodenom forhende.

40-15
    Nábehový forhend Fritza bol príliš dlhý, a tak Sinner má možno rozhodujúce dva brejkbaly!

40-30
    Sinner však nezvládol forhendový return pri druhom podaní Fritza.

40-40
    Fritz sa udržal v dlhej výmene a nakoniec Sinner netrafil krížny forhend do kurtu.

40-A
    Po kvalitnom podaní Fritz zakončil na sieti víťazným forhendom a má výhodu.

3:3
    Fritz zatlačil a zahral víťazný krížny forhend, po ktorom vyrovnal na 3:3 v treťom sete.

15-0
    Sinner prešiel na sieť, kde sa mu podarilo zahrať presný forhendový volej.
    2:0; 3:3; 15-0 - Jannik Sinner

15-15
    Fritz v posledných momentoch cíti podporu publika a Sinner mu pomáha dlhým forhendom.

15-30
    Fritz predviedol skvelé skrátenie, následne preloboval Sinnera, a potom už len zakončil na sieti presným smečom.
    2:0; 3:3; 15-30 - Taylor Fritz

15-40
    Fritz po tvrdom forhendovom útoku prešiel na sieť, kde zakončil na druhýkrát volejom a vybojoval si dva brejkbaly!

3:4
    Sinner zaznamenal tretiu dvojchybu v zápase v najhoršej chvíli a Fritz tak vedie 4:3 v treťom sete s výhodou brejku!

3:4

3:4

15-0
    Fritz začína hru na potvrdenie brejku svojou druhou dvojchybou v zápase.

15-15
    Sinner chcel rozhodnúť výmenu forhendom po čiare, ale zastavila ho sieť.

15-30
    V dlhšej výmene uspel Fritz, keď sa dočkal nepresného bekhendu Sinnera.

15-40
    Po dobrom podaní Fritz zakončil na sieti víťazným forhendom.

30-40
    Fritz si pripisuje už druhú dvojchybu v geme.

40-40
    Nečisto trafený forhend Fritza dostáva gem na zhodu.

40-A
    Priamy bod pre Fritza, ktorý má výhodu.

3:5
    Fritz zakončil hru na podaní celkovo desiatym esom v zápase a vedie 5:3 v treťom sete.

15-0
    Sinner už podáva na udržanie v treťom sete a začína esom na téčko, ktoré je preňho šiestym v zápase.

30-0

30-15
    Sinner si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase.

40-15
    Fritz nezvládol bekhendový return a Sinner má dva gembaly.

4:5
    Pokus o bekhendové obhodenie Fritzovi nevyšiel a Sinner znižuje na 4:5 v treťom sete.

4:5

4:5

15-0
    Fritz podáva na víťazstvo v treťom sete, ale začína nepresným forhendom.

15-15
    Ťažký bekhendový volej však Fritz na sieti zvládol a Sinner už forhend nevrátil.

30-15
    Forhendovú prestrelku Fritz zakončil nepresným úderom po čiare.

30-30

40-30
    Sinner zvládol dôležitú výmenu vďaka forhendu po čiare, ktorým si vynútil chybu Fritza a vybojoval si brejkbal!

5:5
    Fritz vrátil skrátenie Sinnera, ale následne pokazil celkom jednoduchý forhendový volej, a tak sa taliansky tenista na poslednú chvíľu zachránil v treťom sete a vyrovnáva na 5:5!
    2:0; 5:5 - Jannik Sinner

15-0
    Fritzov forhend bol výrazne nepresný.

30-0

30-15
    Fritz rozhodol výmenu druhým už víťazným krížnym forhendom.

30-30
    Sinner si komplikuje situáciu na podaní piatou dvojchybou v zápase.

40-30
    Fritz mal dobrú šancu v otvorenej výmene od základnej čiary, ale zakončil ju dlhým bekhendom.

6:5
    Fritz sa už v ďalšej výmene neubránil a Sinner vedie 6:5 v treťom sete, takže má istotu tajbrejku.

6:5

6:5

15-0
    Fritz začína podanie na udržanie v zápase celkovo svojou štvrtou dvojchybou.

30-0
    Sinner bol aktívnejší a vynútil si bekhendovú chybu Fritza, takže sa približuje k mečbalom.

30-15
    Veľmi dlhá výmena napokon skončila v prospech Fritza, keď sa mu podarilo vrátiť skrátenie Sinnera a ten už bekhend nedostal cez sieť.
    2:0; 6:5; 30-15 - Taylor Fritz

40-15
    Následne však Fritz nedokončil útok a na sieti pokazil forhend, takže Sinner má dva mečbaly!

7:5
    Dlhšia prestrelka od základnej čiary skončila namiereným forhendom do siete od Taylora Fritza, takže svetová jednotka taliansky tenista Jannik Sinner zvíťazil vo finále US Open 2024 po setoch 6:3, 6:4 a 7:5 a získal svoj druhým grandslamový titul v kariére!
    3:0; 7:5 - Jannik Sinner

Koniec zápasu

Jannik Sinner ako svetová jednotka vo finále US Open potvrdil rolu favorita proti domácej nádeji Taylorovi Fritzovi, ktorý však prakticky od začiatku zápasu ťahal za kratší koniec. V prvom sete sa Fritzovi podarilo zobrať stratené podanie späť, ale následne Sinner získal ešte ďalšie dva brejky a prvý set vyhral 6:3. V druhom sete si obaja celkom bez problémov držali podanie až do záveru, keď Sinner vycítil šancu a získal rozhodujúci brejk pri podaní Fritza na udržanie v druhom sete, takže ho nakoniec vyhral 6:4. Až tretí set ponúkol najväčšiu zápletku, keď Fritz najprv za stavu 2:3 odvrátil dva brejkbaly a následne po dlhej dobe konečne opäť brejkol Sinnera. Napokon však nezvládol rozhodujúce podanie na víťazstvo v treťom sete a Sinner následne zakončil zápas na podaní psychicky nalomeného Fritza druhým brejkom za sebou a v treťom sete tak otočil z 3:5 na 7:5. Pre Sinnera tak ide o druhý grandslamový titul v kariére a zároveň aj v roku 2024, keď k triumfu na Australian Open pridal aj víťasztvo na US Open, a preto ho tak právom možno označiť v súčasnosti za najlepšieho hráča na tvrdom povrchu. Sinner si týmto triumfom aj upevnil postavenie na čele svetového rebríčka. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás znova nabudúce pri ďalších tenisových prenosoch! (22:44:46)