Lotyšsko – Faerské ostrovy 1:0 (kon.) | S. Macedónsko – Arménsko 2:0 (kon.)
Severné Macedónsko
2:0 (0:0)
Arménsko
cz Utorok 10.09.2024, 20:45 • Nacionalna Arena Toše Proeski, Skopje (MKD) • Liga národov UEFA - Liga C • Skupina 4

Makedonští fotbalisté napravili výpadek na Faerských ostrovech a vybojovali nesmírně cenné vítězství nad Arménií ve druhém poločase, který odehráli celý v oslabení. V rozmezí osmi minut se trefili z přímého kopu Enis Bardhi a po dlouhém výkopu brankáře Dimitrievského další krajánek z La Ligy Bojan Miovski. Domácí měli v deštěm zmáčeném Skopji více ze hry i v první půli, soupeř se do jediné větší šance dostal až v poslední minutě. (22:45:48)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:12.

90+4

90+4
    Přízemní centr z pravé strany byl odvrácen, ovšem Čurlinova zradil v zárodku brejku nacucaný trávník.

90+3
    Makedonci se oklepali z tlaku a většinu nastavení tráví uprostřed hřiště.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
    90. Spercjan pálí po ose brankář-břevno-tyč-trávník-brankář

90
    Tohle byl nevídaný kousek, který nesehrajete, kdybyste to zkoušeli na tisíc pokusů! Štiplavou ránu Eduarda Spercjana zpoza velkého vápna vytěsnil Dimitrievski na břevno, od něj se míč odrazil do tyče, na brankovou čáru a po těchto čtyřech odrazech skončil v jeho náruči.

90
    Domácí jsou sevřeni na těsném prostoru kolem své šestnáctky a čelí silnému tlaku.

88
    Dnešní utkání sleduje 6829 diváků.

87
    Arméni nevyužili přímý kop nedaleko velkého vápna. Bičachčjan ho umístil pouze do zdi a hned nato Stole Dimitrievski s jistotou sbírá u tyče Spercjanův tečí výrazně ztlumený pokus z dorážky.

86
    Střídání v týmu Arménie:
    ze hřiště odchází André Calisir, přichází Gor Manveljan.

85
    Navíc po útočném faulu Hovhannisjana na Atanasova rozehrávají opět borci v červených dresech.

84
    Hostům nezbývá než útočit ze všech sil, narážejí však na dobře zformovaný a pohyblivý val desetičlenné sestavy Makedonců.

82
    Střídání v týmu Severní Makedonie:
    ze hřiště odchází Stefan Aškovski, přichází Jovan Manev.

80
    Spercjan vyslal dobře mířený pokus zpoza šestnáctky, Dimitrievski však byl připraven.
    78. Bojan MIOVSKI - 2:0

78
    Makedonie právě vstřelila branku!
    Odkop Stoleho Dimitrievského od brány stál tedy za to! Míč propadl za chybující obranu, kde ho převzal Krejčího spoluhráč z Girony BOJAN MIOVSKI, levou šajtlí si ho píchl mezi dva hráče a s přispěním teče Aruťunjana, který se smolně přimotal už k druhému inkasovanému gólu, překonává do protipohybu Čančareviće.

78
    A další beznadějný nákop hostů do zámezí, Dimitrievski pochopitelně s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.