Como – Bologna 2:2 (kon.) | Empoli – Juventus 0:0 (kon.) | AC Miláno – Venezia 4:0 (kon.)
AC Miláno
4:0 (4:0)
Venezia FC
cz Sobota 14.09.2024, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Talianska Seria A • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům. Tímto víkendem pokračuje po reprezentační pauze i italská nejvyšší fotbalová soutěž s názvem Serie A, která má na programu své čtvrté kolo. My se dnes společně podíváme na utkání AC Milán s ligovým nováčkem z Benátek, který začíná v 20:45 a k jeho sledování jste srdečně zváni!

AC Milán
    Fotbalový klub ze severoitalského regionu Lombardie nevstoupil do nového ročníku Serie A vůbec dobře. Po třech kolech totiž má na svém kontě pouze dva body za dvě remízy, a to s Turínem a Laziem (oba duely skončily 2:2). Všechny tři body pak ztratilo AC na půdě nováčka z Parmy.
    V posledním utkání před reprezentační pauzou se utkali „Rossoneri“ s římským Laziem na hřišti soupeře. Hosté z Milána se do vedení dostali hned v osmé minutě, když se prosadila letní posila ze Salzburgu obránce Strahinja Pavlovič – 0:1. Ve druhé půli se domácím povedlo otočit průběh zápasu, když se v rozmezí pár minut prosadili útočníci Castellanos a Dia a AC muselo dotahovat ztrátu. To se povedlo v 72. minutě, kdy nově příchozí Abraham vybídl ke střele Rafaela Leaa a portugalský křídelník se nemýlil – 2:2. Ke konci zápasu už branka nepadla a oba týmy se tak rozešly za vyrovnaného stavu 2:2. Milánští v tabulce klesli až na čtrnáctou příčku.

Venezia FC
    Fotbalový klub ze stejnojmenného regionu Benátsko vstoupil jako nováček do letošní Serie A ještě hůře, než jeho dnešní sok. Po třech kolech se svěřenci trenéra Eusebia Di Francesca nacházejí až na předposlední devatenácté příčce, hůře je na tom jen další nováček Como. Benátky zatím vybojovaly jen jeden bod, a to za bezbrankovou remízu s Fiorentinou ve druhém kole.
    Před reprezentační pauzou se fotbalisté ze severu Itálie utkali na domácím hřišti s hráči Turína. V prvním poločase byli nebezpečnější hosté, avšak brankáře Benátek Joronena neprostřelili. Ve druhé půli pak přebrali iniciativu domácí fotbalisté, kteří si také vypracovali několik šancí, avšak většina pokusů neletěla mezi tři tyče. A tak se v 86. minutě prosadili fotbalisté z Turína, když se po rohovém kopu prosadil střídající Saul Coco a rozhodl o prohře domácího celku 0:1.

AC Milán: Maignan – Emerson Royal, Gabbia, Pavlović, Hernández (C) – Loftus-Cheek, Fofana – Pulisic, Reijnders, Leão – Abraham.
    Náhradníci: Raveyre, Torriani – Morata, Jović, Okafor, Zeroli, Chukwueze, Tomori, Bartesaghi, F. Terracciano, Musah.
    Trenér: Paulo Fonseca

Venezia FC: Joronen – Idzes, Schingtienne, Svoboda – Candela, Busio, Duncan, Zampano – Nicolussi Caviglia, Oristanio – Pohjanpalo.
    Náhradníci: Stanković, Grandi, Bertinato – Andersen, Črnigoj, Doumbia, El Haddad, Ellertsson, Gytkaer, Raimondo, Sagrado, Yeboah, Carboni.
    Trenér: Eusebio di Francesco

Rozhodčí: D. Di Marco – S. Giovane, D. Di Iorio.

1

1
    Hostující útočník Joel Pohjanpalo poprvé kopnul do míče, zápas můžeme považovat za zahájený.

2
    Obránce Benátek Svoboda nepřesnou nahrávkou daruje míč hráčům AC Milán.

2
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do rychlého vedení! Kapitán Rossoneri THEO HERNÁNDEZ si vyměnil balon s Rafaelem Leaem a z velkého úhlu poslal balon na branku Benátek, kde si jeho nástřel srazil do vlastní sítě brankář Joronen – 1:0. Asistence: Rafael Leão.
    2. Theo HERNÁNDEZ - 1:0

4
    Obránce domácího celku Strahinja Pavlović raději odkopnul nebezpečný centr do zámezí, hosté ještě vhazovali, ale poté už se dostávají k balonu hráči AC.

5
    Oristanio chtěl posunout míč na Candelu, ten byl ale ubráněn Fofanou. Svěřenci kouče Fonsecy vzápětí míč jen odevzdali soupeři.

6
    Obránce domácího klubu Matteo Gabbia sice odkopnul balon, ale nešťastně si do jeho kolena naběhl brankář Maignan, který chtěl balon boxovat.

7
    Gólman Mike Maignan sice potřeboval ošetřit, ale bude moci pokračovat ve hře.

8
    Hostující útočník Joel Pohjanpalo se dobře uvolnil, ale následná střela mu nesedla a míč pořádně netrefil.

9
    Na druhou stranu rychle směřoval Pulišić, který se ale daleko nedostal.

10
    Hráči AC Milán zatím nechávají soupeře rozehrávat na vlastní obranné polovině a pořádně nenapadají.

11
    Nepřesný nákop vyslal jeden z hráčů Benátek, míč končí až u francouzského gólmana Maignana.

12
    Reijndersova rána byla zablokována obráncem, na druhou stranu rychle zamířili hráči hostů, ale Oristanio v rozhodující moment nepřihrál přesně Candelovi.

13
    Gaetano Oristanio vyslal na branku AC Milán po zpracování nadějný pokus, ten ale nakonec proskákal jen těsně vedle vzdálenější tyče.

14
    Kombinace Pulišiće s Abrahamem nezafungovala podle představ, rozehrávat mohou zase svěřenci kouče Di Francesca.

15
    Dlouhý aut z levé strany byl odvrácen, vzápětí ještě střílel Hans Nicolussi Caviglia, ale bližší tyčku Maignanovy branky o hodně minul.

16
    Rychlý brejk Rossoneri zakončil po kombinaci Lotus-Cheeka s Abrahamem přihrávkou před branku Reijnders, jeho pas však odvrátil na rohový kop důležitým zákrokem jeden ze zadáků Benátek.

16
    Jenže z rohového kopu už se domácí fotbalisté ujímají dvoubrankového vedení! Centr Christiana Pulišiće proletěl až k hlavičce YOUSSOUFA FOFANY, který zblízka poslal balon do sítě – 2:0. Asistence: Christian Pulisic.
    16. Youssouf FOFANA - 2:0

18
    Benátky se pokusily o rychlý snížení, ale míč rychle odevzdali soupeři.

19
    Nahrávka Emersona Royala nebyla z kategorie nejpřesnějších, jenže ani hosté nebyli přesní.

20
    Brankář Joronen neposlal jednoduchou nahrávku Oristaniovi, který ale dokázal udržet na svých zádech Lotus-Cheeka a poté se nechal anglickým záložníkem faulovat.

21
    Oristanio udeřil loktem do obličeje Hernándeze, sudí Di Marco okamžitě přerušil hru.

22
    Pulišićova pobídka končí jen v rukavicích gólmana Joronena.

23
    Ránu Tijaniho Reijnderse vyrazil brankář Joronen před sebe, kde se ale k míči dostal nejrychleji Tammy Abraham a finský gólman jej fauloval – penalta pro AC Milán!

24
    Tammy Abraham ještě před rozehráním pokutového kopu musí být ošetřen.

25
    K exekuci pokutového kopu se postavil CHRISTIAN PULIŠIĆ a svou střelu poslal suverénně do pravé strany branky. Gólman Joronen si vybral druhou část své svatyně a po pětadvaceti minutách musí už potřetí lovit balon ze své sítě – 3:0.
    25. Christian PULISIC - 3:0

26
    Rafael Leão upadl v pokutovém území po kontaktu s Schintennem, hlavní rozhodčí Di Marco ale tentokrát zůstal v klidu.

27
    Nicméně celou situaci ještě kontroluje videorozhodčí.

28
    Hlavní sudí Davide Di Marco se jde podívat na osobně na opakovaný záběr Schingtenneho zákroku.

29
    Je to jasné, AC Milán bude mít k dispozici další pokutový kop!

29
    Obránce Joël Schingtienne navíc vidí za penaltový faul žlutou kartu.

29
    Demolice Benátek pokračuje! K druhé penaltě si stoupnul TAMMY ABRAHAM, počkal si na pohyb brankáře Joronena a následně kopnul míč do druhé části branky – 4:0. Pro anglického útočníka jde o první gól od svého přesunu z AS Řím.
    29. Tammy ABRAHAM - 4:0

30
    Další akce po levé straně táhnul portugalský křídelník Rafael Leão, který ale tentokrát na defenzivu soupeře nevyzrál.

31
    Nepřesná rozehrávka od hráčů Benátek, vhazovat bude na levé straně Theo Hernández.

32
    Rossoneri se teď velmi pohledně dostali z tlaku soupeře a mohou i nadále tvořit hru.

33
    Domácí kapitán Theo Hernández byl u míče dříve než Antonio Candela, který jej jasně fauloval.

34
    Loftus-Cheek sice zachyboval a ztratil míč při rozehrávce, avšak v souboji bez míče byl nedovoleně atakován Hernández a balon zůstává u domácích.

35
    Christian Pulišić vybíhal z ofsajdového postavení a míč nechal odskákat do zámezí.

35
    Ruben Loftus-Cheek si pomohl nedovoleným zákrokem ve středu hřiště, u balonu zůstanou hosté.

36
    Nebezpečný centr z levé strany hledal Pohjanpala, který nedokázal zakončit. Vzápětí to zkoušel ještě Duncan, ale ani on nebyl úspěšný.

37
    Emersonova nahrávka za obranu našla Abrahama, ten se poté výborně otočil a nacentroval, jeho pobídka však nenašla nikoho v červenočerném.

38
    Akce ale pokračovala a Pulišić vybojoval další rohový kop.

38
    Centr z rohu hřiště ale vyboxoval brankář Joronen a následně zastavil jen za cenu žluté karty unikajícího Candelu domácí Matteo Gabbia.

39
    Oristaniova střela trefila jen Gabbiu, míč se následně odráží příhodně pro gólmana Maignana.

40
    Na trávníku ale zůstal ležet po souboji právě s Oristaniem Theo Hernández a musí být ošetřen.

41
    Benátky hodně vysoko napadaly rozehrávku Rossoneri a nakonec na chvíli získali hrací předmět.

42
    Aktivní Gaetano Oristanio se prodral k dalšímu střeleckému pokusu, ten už tentokrát směřoval mezi tři tyče, ale brankáře Maignana nepřekvapil.

43
    Domácí hráči nemají kam spěchat a poklidně kombinují na své obranné polovině.

44
    Pavlovič sice přehlavičkoval Pohjanpala, jenže Hernández už poté balon na hrací ploše nestihnul.

45
    Domácí útočník Abraham sice chtěl vypomoct obraně AC Milán, ale pouze fauloval a hosté budou zahrávat zajímavou standardku.

45
    Rossoneri se ale dokázali ubránit a následně byl navíc faulován Rafael Leão.

45
    Hlavní rozhodčí Di Marco nastavuje tři minuty.

45+1
    První minutu nastaveného času započali kombinací hráči domácího týmu.

45+2
    Rafael Leão tentokrát nevyzrál na Candelu, poté ještě bojoval o balon Loftus-Cheek, ale míč už nezískal.

45+3
    Oristanio nahrál do uličky nabíhajícímu Cavigliovi, kterého si ale čistě odstrčil Pavlovič a nebezpečí zažehnal.

45+3
    Přihrávka Emerson Royala v poklidu doletěla jen do rukavic brankáře Joronena.

45+3

Po prvním poločase vede AC Milán nad hosty z Benátek jasně 4:0.
    Na první gól jsme na San Siru opravdu nečekali dlouho. Vstřelil jej hned ve druhé minutě domácí kapitán Theo Hernández, jehož nástřel z velkého úhlu si srazil do vlastní sítě brankář Joronen – 1:0. V 16. minutě využili Rossoneri rohového kopu, Pulišićův centr našel přesně hlavu Youssoufa Fofany, který poslal míč do sítě – 2:0. O devět minut později navíc proměnil první pokutový kop americký křídelník Pulišić a když byl o minutu později faulován v šestnáctce hostů také Leão, kopali červenočerní po intervenci VARu další pokutový kop. Z něj navýšil vedení domácích Tammy Abraham na poločasových 4:0.

46

46
    Úvodního výkopu do druhého poločasu dnešního zápasu se ujal Tammy Abraham.

47
    Antonio Candela vybojoval balon a hned zkusil své střelecké štěstí, ale z velké dálky branku Maignana vysoko přestřelil.

48
    Strahinja Pavlović nenahrál přesně do kraje Hernándezovi, vhazovat budou hosté.

49
    Pulišić si po pasu Emersona Royala posunul míč za Zampana, ale následný rychlostní souboj s obráncem Benátek nevyhrál.

49
    Loftus-Cheek přesnou nahrávkou za obranu vybídl ke střele Rafaela Leãa, který ale trefil jen prostor, kde se nacházel brankář Joronen.

50
    Oristaniův pas našel Pohjanpala, ten ale nedokázal zpracovat míč pro Busia. Americký záložník vzápětí zahrál rukou.

51
    Christian Pulišić zůstal ležet na zemi po zákroku Idzese, který vyhodnotil hlavní sudí Di Marco jako nedovolený.

52
    Centr z přímého kopu byl odvrácen jen k Leãovi, který poté hledal Gabbiu, toho také našel, ale zakončení italského stopera bylo tečováno na roh.

53
    Centr z rohu odvrátil Zampano znovu jen za brankovou čáru, celá situace se bude opakovat.

53
    Druhou pobídku už odkopnuli obránci Benátek dost daleko, ale i nadále zůstává u míče AC Milán.

54
    Rafael Leão se i s trochou štěstí dostal k centru, který měl mířit na Abrahama. Hlavu anglického útočníka sice nalezl, ale brankář Joronen do akce pořádně nemusel.

55
    Loftus-Cheekovi balon odskočil, jehož využil soupeř a do levé straně může postupovat do útoku.

56
    Busio ještě udržel míč na hřišti a přihrál za hranu šestnáctky Duncana, který se do balonu opřel z první, ale branku AC vysoko přestřelil.

57
    Hostující gólman Jesse Joronen se obětavě vrhnul pod nohy portugalského fotbalisty Leãa a nepustil domácího hráče k balonu.

57
    Hostujícím fotbalistům nevyšlo založení akce a s hracím předmětem se dostali až za pomezní lajnu.

58
    Benátky dobře zakombinovaly na levé straně, po nahrávce Busia centroval Zampano a jeho nebezpečný centr raději prodloužil na rohový kop Hernández.

59
    Z rohu hřiště se sice hosté neprosadili, ale stále mají balon u svých kopaček.

60
    K Zampanově nákopu se dostal Pohjanpalo a v těžké pozici jej dokázal posunout na spoluhráče. Vzápětí byl navíc faulován Oristanio a uvidíme přímý kop pro hostující klub.

61
    Po přiklepnutí Caviglii centroval do šestnáctky Duncan, ale našel jen prostor, který stráží gólman Maignan.

62
    Rafael Leão si pomotal Busia s Candelou a jeho následný pas našel Emersona Royala, který ale balon ztratil.

63
    Do zakončení se teď dral Emerson Royal, ale je mu odpískán útočný faul.

63
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Tijani Reijnders, přichází Noah Okafor.

64
    ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Álvaro Morata.

65
    Střídání v týmu Venezia FC:
    ze hřiště odchází Gaetano Oristanio, přichází John Yeboah,
    ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Issa Doumbia.

66
    Ruben Loftus-Cheek se dral na hraně šestnáctky k balonu, ale nakonec jen fauloval Cavigliu.

67
    Před chvílí faulovaný Hans Nicolussi Caviglia se teď provinil sám nedovoleným zákrokem na Fofanu a vidí žlutou kartu.

68
    Christian Pulišić si navedl míč na střelu a vypálil, jeho nedůrazný projektil ale skončil v rukavicích Joronena.

69
    Pulišić mířil svou nahrávku do běhu Okafora, který ale míč nezachytil a ten tak skončil až u gólmana Benátek.

70
    Álvaro Morata prohrál sprinterský souboj se Svobodou, kterého nakonec ještě dohrál.

71
    Po souboji ve středu hřiště nechal rozhodčí hru pokračovat, následný centr z pravé strany odvrátil obránce milánského AC jen do Busia, od kterého se odrazil míč k Francescu Zampanovi a ten poté propálil brankáře Maignana. Gól ale kvůli předchozímu faulu nebude platit.

72
    Celou situaci si ale ještě půjde prohlédnout hlavní rozhodčí Di Marco k videu. Bude gól platit?

73
    Branka Zampana neplatí, neboť hostující Hans Nicolussi Caviglia ve středu hřiště v počátku akce hodně ostře atakoval Loftus-Cheeka a po druhé žluté je navíc vyloučen!

74
    ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Yunus Musah.

76
    Álvaro Morata byl hodně hraničním zákrokem poslán na trávník, hlavní sudí Di Marco ale nechal hru pokračovat.

77
    Ruben Loftus-Cheek se protlačil ke střele, kterou však poslal nad branku. Nicméně jeho pokus byl nakonec tečovaný a AC bude zahrávat roh.

78
    Z rohu AC nezahrozilo, poté ještě domácí kombinovali, ale všechna útočná snaha končí po nepřesné nahrávce Emerson Royala.

79
    ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Samuel Chukwueze,
    ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Kevin Zeroli.

79
    ze hřiště odchází Gianluca Busio, přichází Magnus Kofod Andersen,
    ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Antonio Raimondo.

80
    Zampanův nákop mířil jen k Theu Hernándezovi, rozehrávky se ujme zase obrana domácí klubu.

81
    O vítězi dnešního zápasu už je dávno rozhodnuto. Oba celky už se řádně nikam neženou.

82
    Doumbia ztratil míč v souboji s Musahem, na druhou stranu rychle spěchal Okafor, ale v rozhodující chvíli nenahrál přesně.

83
    Domácí ale zůstali u balonu a na nahrávku do pokutového území si naběhl Zeroli, míč si však nezpracoval ideálně.

84
    Morata chtěl efektně vrátit míč do běhu Zerolimu, ale hostující obrana jeho záměr nepřipustila.

85
    Noah Okafor fauloval na pravé straně hřiště Yeboaha, který dnes v Serii A debutuje.

86
    Andersen poslal balon přímo do vápna, odkud jej ale odvrátila obrana Rossoneri.

87
    Okaforův pokus bez problémů chytá brankář Benátek Jesse Joronen.

88
    Obránce hostů Jay Idzes rázně odkopnul nebezpečný centr Okafora do zámezí. Milán má k dispozici další rohový kop.

89
    Centr z rohu hřiště vracel do ohně Loftus-Cheek, ale poté hráli hlavou jen hosté.

89
    Okafor se sice prohnal kolem Candely, ale zároveň se také vyhnal mimo hrací plochu.

89
    ze hřiště odchází Francesco Zampano, přichází Franco Carboni.

90
    Issa Doumbia upadl u postranní čáry po kontaktu s Emersonem, hlavní rozhodčí ale faul neodpískal a nechává brazilského obránce AC Milán vhazovat.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90+1
    Emersonův tečovaný centr byl odvrácen mimo pokutové území, domácí ale zůstali v držení balonu.

90+2
    Musah nepředal míč Emersonovi přesně, nicméně hráči Benátek balon jen nakopli k Maignanovi.

90+3
    Dlouhý nákop od obrany domácích směřoval na Moratu, před kterým ale míč sebral do rukavic brankář Joronen.

90+4
    Ruben Loftus-Cheek vyslal další střelecký pokus, jenže i ten končí nad brankou hostů.

90+5
    Po faulu na střídajícího Carboniho byla hra přerušena, blíží se závěrečný hvizd.

90+5
    Poslední sekundy utkání už dohraje AC Milán s míčem na vlastní obranné polovině.

90+5

AC Milán poráží na domácí půdě Benátky a po výhře 4:0 si připisuje první výhru v rámci letošní Serie A.
    První branku vstřelil hned ve druhé minutě domácí kapitán Theo Hernández, jehož nástřel si srazil za svá záda brankář Joronen – 1:0. V 16. minutě to bylo o dvě branky, když se po přesném centru Pulišiće z rohu hřiště trefil Youssouf Fofana a zvýšil na 2:0. O devět minut později dostal možnost penalty sám americký křídelník Christian Pulišić a s nabídnutou příležitostí nepohrdl – 3:0. O chvíli později navíc kopali Rossoneri další pokutový kop, ten si vzal na starost Tammy Abraham a upravil už na poločasových 4:0.
    Ve druhé půli tempo hry trochu upadlo a příliš šancí jsme neviděli. Jednu měl hned zkraje druhé části Rafael Leão, ale na brankáře Joronena si nepřišel. V 71. minutě dostal míč do sítě hostující obránce Francesco Zampano, jenže videorozhodčí si všimnul faulu Caviglii v zárodku akce a gól tak nemohl platit. Hans Nicolussi Caviglia navíc viděl za tento přestupek druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Domácí sice závěrečnou přesilovku nevyužili, ale mrzet je to nemusí, neboť díky povedeném prvním poločase vyhráli vysoko 4:0.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:11.

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (22:51:54)

Matěj Skula

Góly: 2. Hernández (Leão), 16. Fofana (Pulisic), 25. Pulisic (pen.), 29. Abraham (pen.)

Karty:   38. Gabbia (ACM) – 29. Schingtienne (VEN), 67. Nicolussi Caviglia (VEN)   73. Nicolussi Caviglia (VEN)

AC Miláno: Maignan – Emerson Royal, Gabbia, Pavlović, Hernández (C) – Loftus-Cheek, Fofana (79. Zeroli) – Pulisic (79. Chukwueze), Reijnders (63. Okafor), Leão (64. Morata) – Abraham (74. Musah).
    Náhradníci: Raveyre, Torriani – Jović, Tomori, Bartesaghi, F. Terracciano.

Tréner: Paulo Fonseca

Venezia FC: Joronen – Idzes, Schingtienne, Svoboda – Candela, Busio (79. Andersen), Duncan (65. Doumbia), Zampano (89. F. Carboni) – Nicolussi Caviglia, Oristanio (65. Yeboah) – Pohjanpalo (C) (79. Raimondo).
    Náhradníci: Stanković, Grandi, Bertinato – Črnigoj, El Haddad, Ellertsson, Gytkaer, Sagrado.

Tréner: Eusebio di Francesco

Rozhodca: D. Di Marco – S. Giovane, D. Di Iorio