Klagenfurt – Osvienčim 4:5 (kon.) | Zürich – Salzburg 2:4 (kon.) | Straubing – Pardubice 3:2 (kon.)
Sheffield – Skellefteå 3:2 (kon.) | SønderjyskE – Pelicans Lahti 2:4 (kon.) | Eisbären – Sparta Praha 3:0 (kon.)
Sheffield Steelers
3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Skellefteå AIK
cz Nedeľa 15.09.2024, 17:00 • Utilita Arena, Sheffield • Liga majstrov • 4. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký večer a třeba zase někdy na počtenou. (19:26:51)

Hity: 8:3

Britský Sheffield poráží v rámci hokejové Ligy mistrů švédskou Skellefteu a po výhře 3:2 si připisuje tři body do tabulky.
    Domácím se opravdu povedl vstup do utkání, neboť hned ve třetí minutě otevřel skóre Brandon Whistle, který se trefil přesně pod horní tyčku. O minutu později na něj navíc navázal Joel Janatuinen a bylo to už o dvě branky. Hosté se do zápasu vrátili asi v polovině první části, kdy nejprve snížil Andreas Johnson a o chvíli později srovnal na 2:2 střelou z mezikruží Zeb Lindgren.
    Ve druhé periodě byli lepší Steelers a také si vzali své vedení zpět. V čase 34:03 totiž dostal Mark Simpson parádní nahrávku od Huttuly a následně překonal jinak skvěle chytajícího brankáře Hellnema.
    Ve třetí části hry začala hrát aktivněji Skellefteå, jednu z šancí měl Rickard Hugg, ale trefil jen beton brankáře Greenfielda. Na druhé straně mohl pojistit vedení Steelers Robert Dowd, jenže jeho ránu zastavila horní tyčka. Hosté ze Švédska to v závěru zkusili v šesti, avšak gól už nedali a Sheffield si tak připsal cennou výhru 3:2.

59:37
    Hráčům AIK utíká puk do středního pásma, Sheffield už je blízko třem bodům.

59:18
    Domácí dokázali dostat puk alespoň do středního pásma.0

58:47
    Pokus jednoho z domácích hokejistů na prázdnou branku končí vedle, píská se icing.

58:29
    Hosté už hrají v šesti.

57:21
    Domácí hokejisté zatím odolávají, tlak soupeře ale o nadále roste.

56:05
    Brankář Greenfield zasáhnul proti střele od modré čáry, domácí poté vyhazují.0

55:38
    Průnik Vuolleta byl zastaven čistě, domácí ale nedokázali dostat puk z obranné třetiny.

54:48
    Tlak Skelleftei začíná narůstat. Do další šance se dral Johnson, ale puk poté nedostal přesně.

54:02
    Domácí hokejisté teď velmi ochotně padali na led a nakonec dokázali fotbalově dostat puk do středního pásma.

53:39
    Simpson zakončit nedokázal, nicméně Steelers i nadále drží kotouč ve své moci.

52:53
    Heikkinenova střela neprošla, domácí hráči vzápětí odehrávají puk do bezpečí.

52:24
    Vallerand sice znovu zdržel na pár okamžiků hosty, kteří ale poté puk získali a zase rychle míří do ofenzivy.

51:56
    Pudas si vybruslil až ke střele, tu ale poslal těsně vedle vzdálenější tyče.

51:24
    Po vhazování jsou navíc hosté vyhnáni mimo útočnou třetinu hrací plochy.

51:10
    Nahození od jednoho z hostů neprošlo až na branku Sheffieldu, vzápětí zakončil Heikkinen z levého kruhu, ale vyrovnat nedokázal.

50:32
    Hráči domácího celku teď dobře drželi svého soka ve vlastním obranném pásmu. Celý tlak ukončil až zákrok brankáře Hellnema proti pokusu Cormiera.

49:46
    Lindholm byl skvěle ubráněn Ciampinim, který poté upadl, ale rozhodčí zůstali v klidu a nechali hru plynout.

48:58
    Obrana Sheffieldu dokázala přerušit kombinaci hostů, ale jen na pár sekund.

48:08
    Steelers mířili ve třech proti dvěma obráncům, zakončení vyšlo na Roberta Dowda, který ale trefil jen horní tyčku.

47:40
    A znovu raději schová Matthew Greenfield puk pod svou lapačku.

47:34
    Brankář Sheffieldu musí zasahovat až o chvíli později, kdy zakročil proti ráně Vuolleta.

47:01
    Pudasův pas sice na Johanssona neprošel, avšak útočník Skelleftei se k puku i tak dostal a poté ohrozil Greenfielda, jenže zakončil nad branku.

46:28
    Na druhé straně zasáhnul brankář švédského klubu, ještě před vhazováním ale proběhne reklamní přestávka.

46:13
    Zadovka od jednoho z hostujících hráčů mířila na Rickarda Hugga, který však z dobré pozice trefil jen beton Greenfielda.

45:51
    Dominic Cormier prásknul do puku od levého mantinelu, gólman Hellnemo ale zasahuje lapačkou.

45:28
    Dnešní utkání sleduje 7 844 diváků.

44:50
    Útočná akce Skelleftei byla zastavena hned v zárodku, ale ani rozehrávka Steelers se moc nepovedla.

44:16
    Andreas Johnson dostal dobrou nahrávku přes osu hřiště, ale poté zakončil jen do blokujícího obránce.

43:56
    Hra se teď konečně trochu uklidnila a rozehrávat budou od vlastní banky hráči AIK.

43:17
    Ciampini vystihl rozehrávku Lindholma a tlačil se před Hellnema, jenže poté minul zařízení.

42:38
    Dzierkals s Pudasem se ke střele nedostali, do protiútoku šli rychle domácí hráči, ale hosté se ubránili.

42:04
    Robert Dowd sice dobře získal puk pro své barvy, ale pak jej docela zbytečně ztratil.

41:23
    Hosté byli vyhnáni z útočného pásma, ale získali puk a míří rychle nazpět.

40:57
    Patrick Watling byl vytlačen z ideální střelecké pozice a nakonec vůbec nevypálil.

40:12
    Úvodní buly do třetí části vyhráli hokejisté domácího Sheffieldu, kteří se také hned vrhli do útoku, ale Janatuinen Hellnema nepřekonal.

40:01

Ve druhé části dnešního zápasu byli střelecky aktivnější domácí hokejisté, kteří vyslali mezi tři tyče Hellnema hned sedmnáct pokusů. Ale jen jediný propadl až za záda švédského gólmana, jeho autorem byl Mark Simpson, který zakončil samostatný únik nechytatelnou ranou a vrátil domácím vedení. Velmi nadějné příležitosti ve druhé periodě měli i Juusola či Watling, ale brankář Hellnemo už další změnu skóre nepřipustil. Po dvou třetinách tak vede Sheffield nad švédským soupeřem 3:2.

40:00

39:55
    Poslední sekundy druhé části se v poklidu odehrají ve středním pásmu.

39:24
    Patrick Watling se nádhernou samostatnou akcí proháčkoval až před branku Hellnema, který v první chvíli zasáhnul, ale následně musel kotouč uklízel z brankové čáry obránce Bergqvist.

38:57

38:48
    Cormierova rána neprošla až k brance, vzápětí ještě střílel po jeho nahrávce Vallerand, ale zařízení o kousek minul.

38:14
    Střela od modré čáry, kterou vyslal s číslem 88 Vallerand, nenadělala brankáři hostů mnoho komplikací.

38:05
    Mikko Juusula skvěle zrychlil a objel Pudase, poté se natlačil před branku Hellnema, kterého ale nedokázal překonat.

37:53
    Skellefteå dobře i ve čtyřech hráčích zdržela rozehrávku Sheffieldu.

37:38
    Střelecký pokus z většího úhlu vyrazil brankář Hellnemo, na druhou stranu mířili hosté, ale pokus jednoho z útočníků byl sražen do ochranné sítě.

37:04
    Hned po buly ale hosté odehrávají puk za branku soupeře.

36:55
    Nebezpečný útok dvou útočníků britského celku zastavil jasným faulem Jonathan Davidsson a půjde si na dvě minuty odpočinout.

35:59
    Steelers byli blízko další brance, kdy ujížděl hostující obraně Mikko Juusula, v první chvíli sice nezakončil, ale poté to zkusil zpoza branky a jen tak tak, že si brankář AIK nesrazil puk za svá záda.

35:40
    Zakázané uvolnění švédského klubu, hra se na chvíli přesune před branku Hellnema.

35:16
    Sheffield sice dostal puk do středního pásma, tam ale hrají jen hokejisté AIK.

34:54
    Brankář Sheffieldu znovu zasáhnul, poté se před jeho brankou strhla další mela, kterou musí uklidnit sudí.

34:48
    Nahrávka od domácí obrany nebyla přesná a píská se icing.

34:27
    Na druhé straně zasahoval proti Pudasově pokusu gólman Greenfield, ale vedení domácích udržel.

34:03
    Sheffield právě vstřelil branku!
    Domácí si berou ztracené vedení zpět. Obránce Steelers Joona Huttula si všimnul najíždějícího MARKA SIMPSONA, kterému adresoval přesný pas a domácí útočník svůj následný únik obraně Skelleftei zakončil přesnou ranou mimo dosah brankáře Hellnema – 3:2. Asistence: Joona Huttula, Brien Diffley.

33:27
    Hokejisté švédského klubu dokázali puk poslat přes všechny čáry, chvíli nato se navíc vrátil z trestné lavice Heikkinen.

33:01
    Další dobrý zákrok od brankáře AIK, tentokrát si na něm vylámal zuby další z domácích hokejistů.

32:44
    Cormier si troufnul do hezkou kličku a poté vybídnul ke střele Juusolu, poté jeho vyraženém pokusu vznikla před Hellnemovou brankou mela, kterou ukončil až hvizd rozhodčích.

31:47
    Domácí sice drželi kotouč v útočném pásmu, ale hostům se nakonec povedlo puk vyhodit.

31:26
    Útočnou snahu AIK zastavuje útočný faul Antona Heikkinena, který bránil ve hře obránci Saucermanovi.

30:49
    A celá situace se o pár sekundu později opakuje.

30:40
    Hokejisté Sheffieldu nerozjeli svou ofenzivní akci přesnou nahrávkou a je pískáno zakázané uvolnění.

30:11
    Další rána z hokejky hostujícího hráče byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Sheffieldu.

29:40
    Zeb Forsfjäll si probil až ke střele, tu však přizvedl Kevin Tansey do ochranné sítě.

28:53
    Nahození Ciampiniho od levého mantinelu bez problémů vyráží brankář Hellnemo do rohu.

28:25
    Hostující první útok sice zabojoval o puk, ale Nilsson s Heikkinenem jej nezískali.

27:35
    Protiútok Skelleftei ale zastavuje ofsajd.

27:23
    Hráči Steelers dobře drželi puk v útočném pásmu, jenže po nepřesné nahrávce o kotouč přišli.

26:50
    Po vhazování končí nástřel Davidssona od modré čáry jen u Greenfielda.

26:43
    Domácí brankář Greenfield raději schová puk do své rukavice, po reklamní pauze se bude vhazovat před jeho svatyní.

26:14
    Vesterlundova střela z pravého křídla neprošla až k brance Greenfielda, vzápětí hosté ztrácí puk.

25:42

25:37
    Avšak hosté jsou rychle zpátky v obranném pásmu Sheffieldu.

24:57
    Na Erikssonovu křižnou nahrávku si najel osamocený útočník AIK, ale z úhlu trefil jen boční síť.

24:31
    Hosté zatím drží puk u svých hokejek a obehrávají bránící hráče Sheffieldu.

23:42
    Skellefteå poskytnutou výhodu nevyužila, po dotyku do domácího hráče tak míří na trestnou lavici za podražení obránce Sacha Guimond.

23:21
    Hráči švédského klubu se sice dostávají s pukem mimo útočnou třetinu, ale stále drží kotouč.

22:43
    Na druhé straně znovu zasahoval Hellnemo, ale tentokrát to nebyl těžký zákrok.

21:57
    Velká šance hostů! Přihrávka za obranu směřovala přímo na hokejku Lindholma, který chtěl dostat puk přes beton Greenfielda, který ale jeho úmysl překazil.

21:21
    Marcus Eriksson si troufl na hodně riskantní kličku, ta mu ale vyšla a Skellefteå může do útoku.

20:56
    První střela Dominica Cormiera byla zablokovaná, puk se však vrátil nazpět k obránci Sheffieldu, proti jehož další ráně už zasahoval Hellnemo.

20:34
    Icing AIK, vhazovat se bude před švédskou brankou.

20:06
    První vhazování druhé části vyhráli domácí, kteří se hned vrhli do útoku a puk nepříjemně poskakoval před brankou Hellnema, přítomný Janatuinen ale nedokázal zakončit.

20:01

Po první třetině hokejového utkání mezi Sheffieldem a Skellefteou vyrovnaný 2:2.
    Domácím výborně vyšel vstup do utkání, když navázal na brzkou branku Brandona Whistlea o necelou minutu později Joel Janatuinen. Hosté se z dvou rychlých gólů otřepali až v polovině první periody, ale poté dokázali v krátkém časovém sledu vyrovnat. Andreas Johnson nejprve snížil na rozdíl jedné branky a v čase 10:57 srovnal střelou z mezikruží Zeb Lindgren. Ke konci třetiny mohl vrátit vedení Steelers Diffley, ale proti byl brankář Hellnemo.

20:00

19:58
    Střelecký pokus Daniela Leavense z pravé strany bez problémů chytá gólman Skelleftei.

19:34
    Vesterlundova tvrdá střela z voleje mířila vedle Greenfieldovy branky, který tak zasahovat nemusel.

19:23
    Hlavní rozhodčí nařizují vhazování v útočné třetině hostujícího celku.

18:28
    Brien Diffley si objel obránce a natlačil se před brankáře Hellnema, který ale puk do sítě nepustil.

18:02
    Domácí hráči dobře napadali, získali puk a poté vyslali na branku Hellnema střelu, ta však mířila příliš vysoko.

17:20
    Lindbergova šikovná nahrávka měla najít Davidssona, který byl dobře postavený, ale kotouč nezachytil.

16:29
    Lukas Vesterlund nechal puk u mantinelu za sebou, ten tak bez problémů sebral jeden z obránců Sheffieldu.

15:56
    Jeden z hostujících hokejistů se při buly provinil proti pravidlům, vhazování se opakuje.

15:42
    Joel Janatuinen nezachytil puk na modré čáře, což je určitě pro domácí škoda, neboť jinak by mohli postupovat ve dvou na jednoho obránce AIK.

15:10
    Nakonec se pokračuje s plnými počty na obou stranách, akorát se vhazovalo ve středním pásmu.

15:06
    Závar před vlastní brankou nakonec ukončuje brankář Sheffieldu Greenfield, který schoval puk pod lapačku. Po odpískání se ještě strhla mela a uvidíme, jestli se bude vylučovat.

14:46
    Oba týmy se teď neprezentovaly přesnými nahrávkami a několikrát si vyměnily puk.

14:11
    Přihrávku Andrease Johnsona zastavil obránce Steelers Saucerman.

13:30

13:13
    Hosté se tentokrát sami vyhnali z útočného pásma a budou muset začít zase z vlastní části hřiště.

12:46
    Hned po dalším vhazování domácí hokejisté vyhazují puk přes všechny čáry.

12:32
    Marcus Eriksson se proháčkoval až do útočné třetiny, po následné nahrávce Lindholma střílel z první Oskar Nilsson, brankář Greenfield připraven.

12:10
    Sheffield zatím hraje oslabení velmi dobře, tentokrát se pokusil i o útok, který však zastavil ofsajd.

11:30
    Domácí obránce Daniel Ciampini vyseknul hokejku Dzierkalsovi a dostává dvě minuty.

10:57
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    O chvíli později je navíc vyrovnáno! Rickard Hugg se uvolnil v rohu ledové plochy a následně poslal puk přesně proti hokejce ZEBA LINDGRENA, který přesnou ranou z mezikruží vyrovnává – 2:2. Asistence. Rickard Hugg, Rasmus Bergqvist.

10:12
    Brankář AIK Hellnemo zasáhnul proti střele z levé strany, kterou vyslal Patrick Watling.

09:38
    Hosté snižují! Střelecký pokus Fredrika Granberga vyrazil brankář Greenfield příhodně pro ANDREASE JOHNSONA, který do puku prásknul z první a snižuje na 1:2. Asistence: Fredrik Granberg, Valter Lindberg.

08:56
    Hosté ze severu Evropy se zatím marně dostávají do střeleckých příležitostí, Sheffield zatím poctivě brání.

07:37
    Útok Steelers úspěšný nebyl, nicméně po nepřesné rozehrávce hostů budou mít šanci na reparát.

06:43
    Na druhé straně jsme byli svědky podobné akce, jakou domácí předvedli při první brance, tentokrát ale bez gólového efektu.

06:11
    Hosté vyhráli buly a z dobré pozice hrozil Johansson, ale vzdálenější tyčku minul.

05:54
    Skellefteå si sice připravila střelu, ale ta končí jen ve výstroji brankáře Greenfielda. Následuje komerční pauza.

05:34
    Před chvílí zmíněný Leavens se zjevil před brankou hostů, ale brankáře Hellnema neprostřelil.

05:12
    Další ofenzivní akci domácích zastavuje ofsajd, kterým se provinil Daniel Leavens.

04:24
    Jeden z prvních střeleckých pokusů vyslali i hosté, ale Johanssonova střela od modré až k brance Sheffieldu neprošla.

03:42
    Snový start Steelers, po necelých čtyřech minutách vedou už o dvě branky! JOEL JANATUINEN udržel kotouč na pravé straně a postupoval do situace dvou na jednoho, kterou vyřešil přesnou střelou na bližší tyčku – 2:0! Asistence: Colton Saucerman, Dominic Cormier.

03:15
    Z podobného prostoru teď pálil i obránce Joona Huttula, ale gólman hostů kotouč vyrazil.

02:47
    Domácí se dostávají do brzkého vedení! Obrana AIK propadla na levé straně, následná křižná přihrávka Angela Miceliho mířila přesně na hokejku BRANDONA WHISTLEA, který ranou pod horní tyč otevírá skóre zápasu – 1:0. Asistence: Angelo Miceli, Sacha Guimond.

02:04
    Nebezpečná nahrávka před branku od Vuolleta hledala Davidssona, švédský útočník ale puk netrefil.

01:26
    Poprvé musel do akce brankář Hellnemo, který ale střelecký pokus z mezikruží vyrazil do rohu.

00:49
    Úvodní týmy už si vyměnily úvodní pozdravy, další akci mohou založit hosté ze Švédska.

00:10
    Domácí Sheffield nastoupil v červených dresech, hosté hrají v bíločerném.

00:01

Sheffield Steelers: Greenfield (De Filippo) – Saucerman, Cormier, Diffley, Huttula, Tansey (A), Guimond – Leavens, Watling, Balmas – Vallerand, Dowd (C), Juusola – Janatuinen (TS), Simpson, Ciampini (A) – Miceli, Whistle, Shudra
    Trenér: Aaron Fox

Skellefteå AIK: Hellnemo (Lindvall) – Pudas (C), Granberg, Johansson, Sundqvist, Lindgren, Bergqvist – Heikkinen, Nilsson (A), Hugg (A) – Eriksson, Lindholm, Dzierkals – Davidsson, Lindberg, Johnson (TS) – Vuollet, Forsfjäll, Vesterlund
    Trenér: Robert Ohlsson

Rozhodčí: C. Debuche (FRA), A. Dalton – R. Fraley, I. Kisil (vš. GBR).

Švédský celek a mistr své země také nevstoupil do nového ročníku Ligy mistrů špatně. Ze tří zápasů totiž odešel dvakrát jako vítěz a body ztratil jen proti německému Straubingu, se kterým padl 3:2 po prodloužení. Naopak Salzburg prohrál s AIK 3:4 a Pelikáni z Lahti odjížděli domů s prohrou 2:4.
    V posledním duelu Champions League narazila Skellefteå právě na finský klub z Lahti. Netrvalo to dlouho a domácí se ve Švédsku dostali do vedení, když se brzy trefil Andreas Johnson. Na jeho trefu navíc navázal kapitán Jonathan Pudas a po první třetině to bylo 2:0 pro domácí. Ve třetí části hry sice dokázali Pelikáni vyrovnat, to zásluhou Lindforse a Hirvonena, v 55. minutě se ale hezky uvolnil znovu Jonathan Pudas a svým druhým gólem v zápase vrátil AIK vedení. To navíc podtrhl trefou do prázdné branky lotyšský útočník Dzierkals a Skellefteå tak vyhrála nad Lahti 4:2.

Britský celek si zatím nevede po třech kolech v hokejové Champions League vůbec špatně. Ze zmíněných tří utkání totiž vybojoval hned pět bodů, nestačil akorát na švýcarský Fribourg. Naopak švédský klub Växjö porazil po prodloužení 3:2 a pražskou Spartu porazil vysoko 5:1.
    Právě v posledním zápase narazili Steelers na domácí půdě na českého soka. Domácí se dostali do vedení už po necelých dvou minutách, když otevřel skóre finský útočník Janatuinen a protože se chvíli po něm z přesilovky trefil i Juusola, byl to už o dvě branky. Sparta sice dokázala snížit ve druhé třetině, v poslední periodě ale navýšil vedení Sheffieldu v další přesilové hře Leavens. V závěru Spartě nevyšel risk se šesti hráči a po dalších dvou brankách od Cormiera a Valleranda Steelers vyhráli nad českým klubem 5:1.

Příjemné nedělní odpoledne všem hokejovým fanouškům. Liga mistrů pokračuje sérií dalších zápasů, my se dnes podíváme na střetnutí anglického Sheffieldu se švédskou Skellefteou. Zápas začíná v 17 hodin našeho času a k jeho sledování jste srdečně zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Matěj Skula

Góly a asistencie: 3. Whistle (Miceli, Guimond), 4. Janatuinen (Saucerman, Cormier), 35. Simpson (Huttula, Diffley) – 10. Johnson (Granberg, Lindberg), 11. Lindgren (Hugg, Bergqvist)

Tréner: Aaron Fox

Tréner: Robert Ohlsson

Rozhodca: C. Debuche (FRA), A. Dalton – R. Fraley, I. Kisil (vš. GBR)

Diváci: 7 844