Klagenfurt – Osvienčim 4:5 (kon.) | Zürich – Salzburg 2:4 (kon.) | Straubing – Pardubice 3:2 (kon.)
Sheffield – Skellefteå 3:2 (kon.) | SønderjyskE – Pelicans Lahti 2:4 (kon.) | Eisbären – Sparta Praha 3:0 (kon.)
SønderjyskE Ishockey
2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
Pelicans Lahti
cz Nedeľa 15.09.2024, 18:30 • Sydjysk Sparekasse Arena, Vojens • Liga majstrov • 4. kolo

Utkání je u konce a Lahti i přes skvělou třetí část SønderjyskE vyhrává a připisuje body. Poslední třetina se nesla v duchu snahy domácích o korekci, přibylo šancí a přišly i dva góly. Ve 43. minutě skóroval Alexander Wiklund a v 50. minutě se k němu přidal Jacob Schmidt-Svejstrup. Další šance pak skončily na brankáři Lindbomovi a jelikož hosté žádnou branku nepřidali, skončil zápas výsledkem 2:4. SønderjyskE po této porážce patří 23. místo, Pelicans Lahti je na průběžné 16. příčce.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:51:15)

59:47
    Navíc se vylučuje na straně dánského klubu, dvě minuty za sekání si vysloužil William Pelletier.

59:47
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění, už to ale pro ně vypadá dobře.

59:21
    Od modré čáry nahazoval G. Nielsen, jeho nabídka na teč nebyla využita.

58:45
    Pettersson je na střídačce, hraje se tak šest na pět!

58:27
    Puk je v pásmu dánského celku, ten tak nemůže zahájit případnou power-play.

57:36
    SønderjyskE oslabení zvládlo na výbornou a je zase v plném počtu.

57:07
    Lahti se na malou chvíli vrátilo do útočného pásma, obětavým zákrokem se ale domácí dokázali osvobodit.

56:45
    Brankáři hostů se nepovedla rozehrávka, bylo z toho celkem zbytečné zakázané uvolnění.

55:36
    Přesilovka pro hosty, neboť za podrážení ve středním pásmu obdržel dvouminutový trest David Madsen.

55:31
    Hosté vyhodili do středního pásma, je to teď lehce rozháraná pasáž.

54:43
    Po krátké šarvátce u střídaček se vylučuje na obou stranách. Dvě minuty za hrubost vyfasoval domácí William Pelletier a hostující Jimi Junkkari zase za vysokou hůl.

54:28
    Nahození domácích do útočného pásma, Lindbom musel za svou branku, aby rodící se akci ukončil.

53:47
    Větší jistotu chtěl dát hostům Riihinen, jeho střelu z pravého kruhu však Pettersson skryl ve své lapačce.

52:55
    Hned tři hráči se srazili u modré čáry v pásmu Lahti, všichni jsou ale v pořádku a hned se zapojili do hry.

52:27
    Nahození od G. Nielsena končí u Lindbolma, ten pro jistotu přerušil hru.

51:05
    Schmidt-Svejstrup se už chystal ke střele zápěstím, v rozhodujícím okamžiku ale nechal puk za sebou.

50:48
    SønderjyskE je teď v regulérním tlaku a probudilo se i publikum, které žene hráče ve světlém na další zteč.

49:01
    SønderjyskE právě vstřelilo branku!
    No možná tu máme drama! Domácí dokázali zastavit snahu Lahti o vyhození, udrželi pásmo, dostali hru před brankoviště a přihrávku Williama Pelletiera zužitkoval sklepnutím zblízka JACOB SCHMIDT-SVEJSTRUP – 2:4! Asistence: William Pelletier.

48:49
    Lahti se možná překvapivě soustředí jen na obranu, směrem kupředu to není žádná sláva.

47:42
    Přes obránce vystřelil z levé strany G. Nielsen, ale trefil jen postoj gólmana Lindboma.

47:20
    Domácí celek je v plném počtu.

47:05
    Ta je teď přerušena, Desjardins vložil do přihrávky svou hůl a poslal tak puk do hlediště.

46:50
    Zase jsme v útočném pásmu Lahti, hráči v černém pokračují v kombinaci.

45:44
    Vilén posílal přihrávku před branku, jeho spoluhráč ale pas nezvládl zpracovat.

45:20
    Je tu ale vyloučení na straně domácích, hákováním se provinil Alexander Wiklund.

44:24
    Lyø a Panetta bojovali o puk za vlastní brankou a byli úspěšní. SønderjyskE jde do protiútoku.

43:44
    Jak to tak vypadá, tak snižující trefa nalila domácím nové síly a tak se zase tlačí do útoku.

42:05
    Tak se domácí dočkali! Po vyhraném buly v útočném tlaku pokračovala kombinace, zpoza branky pak přihrál Madsen a u brankoviště číhající ALEXANDER WIKLUND pohotově uklidil puk ke vzdálenější tyči – 1:4. Asistence: David Madsen, Valdemar Ahlberg.

41:56
    Nabídka na teč skončila vedle branky, domácí ale pokračují v tlaku.

41:43
    Střela Wiklunda na opačné straně skončila na Lindbomovi, hosté vzápětí přerušili hru.

40:37
    Zprava se před branku domácích nahrnul Väänänen, zblízka ale puk za gólmana neprocpal.

Trestné minuty: 6:2

Čtyřicet minut za námi a hosté míří za jasnou výhrou. I ve druhé dvacetiminutovce se Lahti pustilo do útoku a i když to nebylo tak výrazné, jako v první třetině, stačilo to. Padl jeden gól, ve 33. minutě využil dnes druhou přesilovku Leevi Tukiainen a upravil na 0:4. SønderjyskE se snažilo s výsledkem alespoň něco udělat, ale Lindbom je stále k nepřekonání.

40:00

39:48
    Ještě jeden nápor domácích, do zakončení se dostal Borring Hansen, ale ani jemu nebylo přáno.

38:52
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

38:21
    Domácím není přáno, nyní jejich pokus z levé strany pouze proskákal brankovištěm a skončil mimo.

37:41
    A už je Lahti v plném počtu.

37:27
    Virtanen vyjel s pukem na holi až do útočného pásma, tohle je ze strany hostů skvěle zvládnuté oslabení.

37:00
    Nahození od modré čáry končí na Lindbomovi, jeho spoluhráči pak vyhodili přes všechny čáry.

36:24
    Gustav Nielsen čeká na spoluhráče, zatím nemá jak rozvinout útočnou akci a krouží ve vlastním pásmu.

35:41
    Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Michael Vukojevic, aby si odseděl dvě minuty za vysokou hůl.

35:30
    No a budou hrát i přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu.

34:50
    Po delší době se hraje před brankou Lahti, domácí chtějí alespoň korigovat výsledek.

33:44
    Přesilovka Lahti je u konce, oba celky zase hrají v plném počtu.

33:38
    Tukiainen posílal křížný pas na pravou stranu, následovalo pouze promáchnutí naprázdno.

33:29
    Před brankou domácích se o dorážku snažil Hirvonen, Pettersson ale zvládl přerušit hru.

32:20
    No a přesilovka samozřejmě pokračuje.

32:19
    Pelicans Lahti právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a už je to o čtyři góly. Po kombinaci zůstal na levém kruhu volný LEEVI TUKIAINEN a svižnou ranou na bližší tyč upravil na 0:4. Asistence: Elias Vilén, Miika Roine.

31:44
    Lahti si zahraje dnes třetí přesilovku, dvě minuty za sekání si totiž vyslechl Alexander Wiklund.

31:28
    Zprava se do útočného pásma hrnul Bareš, jenže akce jeho celku byla přerušena čárovým sudím pro ofsajd.

30:20
    Snížit mohl Lyø, když z pravého kruhu vyslal střelu z první, gólman Lindbom se ale stihl přemístit a puk skryl ve své výstroji.

29:41
    U modré čáry se uvolnil Tuikainen, poté přihrával před branku, kde si už poradil gólman Pettersson.

28:17
    Stále platí, že Lahti v poklidu kontroluje hru, nepotřebuje k tomu už ani nějak stupňovaný tlak.

27:52
    Pettersson si připisuje úspěšný zákrok proti Kumpulovi, puk skončil mimo ledovou plochu.

27:16
    Käyhkö se už šteloval na modré čáře na střelu, spoluhráč jej ale zřejmě neviděl a přihrávku mu neadresoval.

26:11
    SønderjyskE se pomalu začíná zvedat, stále to ale nestačí na nějaký vytrvalejší tlak.

25:50
    Před brankou Lahti se strhla potyčka, kterou odstartoval zákrok hostujícího Virtanena na Desjardinse. Vypadá to ale, že se vylučovat nebude.

25:21
    Skvělý průnik hostujícího Kalynuka, ten pak bleskově objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Pettersson se stihl přemístit a zakročit.

24:26
    Střela přes obránce v podání domácího Dietz-Larsena, Lindbom si puk zvládl najít a zakročit.

23:30
    Obrovský závar před brankou SønderjyskE, gólman v rozkleku hlídá situaci.

23:06
    Stále se hraje bez přerušení, oba celky střídají v plném tempu.

22:37
    Střelu Junkkariho z levého kruhu vyrazil pozorný Pettersson.

22:11
    Pěknou kličkovanou předvedl hostující Kalynuk, zatím to ke střele nevedlo, kombinace Lahti ale pokračuje.

21:34
    Riihinen se ke střele z pravé strany nedostal, nicméně Palicans pokračují v útoku. Domácím se nepovedlo vyhodit.

20:41
    Úvod druhé části je zatím ve stejném duchu, jako ta první, Lahti kombinuje v útočném pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:20.

Je za námi první třetina, na kterou budou chtít domácí co nejrychleji zapomenout. První střela sice patřila SønderjyskE, ale poté se spustil tlak Lahti, který byl odměněn hned třemi góly. Skóre otevřel ve druhé minutě Miika Roine, na kterého v šesté minutě navázal využitou přesilovku Leevi Tukiainen. Zatím poslední úder přišel v 17. minutě po individuální akci Adama Bareše, který tak upravil na současných 0:3.

20:00

19:20
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Desjardinsovu střelu z levé strany však pozorný Lindbom zvládl vytěsnit pravým betonem.

18:43
    Tukiainen projížděl pravou stranou, v kruhu mu ale puk odskočil od hole.

17:38
    Nápor Lahti nepolevuje, SønderjyskE je teď pod obrovským tlakem a už vyhlíží přesilovku.

16:40
    Nedáš – dostaneš! Finský tým přešel do protiútoku, puku se chopil ADAM BAREŠ, vyjel zpoza branky a i když proti němu šla trojice protivníků, tak vystřelil tak šikovně, že brankáři svůj pokus skryl a Pettersson prakticky nereagoval – 0:3! Bez asistence.

15:20
    Domácí byli blízko snížení, když si zpoza branky vyjel do pravého kruhu Wiklund, ale jeho střela jen zacinkala o Lindbomovu brankovou konstrukci!

15:06
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se teď přelévá ze strany na stranu.

14:19
    Je po přesilovce, domácí jsou v plném počtu.

13:56
    Další vyhození dánského celku, pro puk si jede Wyatt Kalynuk.

13:04
    Tohle už bylo lepší, z pravého kruhu to zkusil Vilén a i když Pettersson neměl ideální výhled, povedlo se mu švih vyrazit.

12:35
    První přesilovkový útok Lahti skončil neúspěchem, domácí vyhodili alespoň do středního pásma.

12:19
    Druhá přesilovka pro Pelicans, dvě minuty si odjel odsedět Jacob Schmidt-Svejstrup.

12:10
    Zprava střílel hostující Vilén, jeho pokus byl sražen.

11:14
    Náznak protiútoku domácích, levou stranou se však neprosmýkl Wiklund a byl snadno obehrán.

10:20
    Tlak Lahti narůstá, nyní hosté kombinují v útočném pásmu a připomíná to přesilovku.

09:27
    Příhru do jízdy dostal hostující Bareš, u mantinelu ale schytal tvrdý hit a o puk přišel.

08:54
    Nahození i na opačné straně, dopadlo to úplně stejně.

07:58
    Nahození od modré čáry Lindboma neohrozilo, puk skončil za jeho brankou.

07:19
    Domácímu celku to zatím nejde, levou stranou se do zakončení nedostal ani Wiklund.

06:06
    Přesilovka Lahti je u svého konce, oba celky jsou tak v plném počtu.

05:54
    Přesilovka je ale nakonec využitá. Lahti předvedlo v útočném pásmu pěknou a hlavně rychlou kombinaci, finální křížnou příhru vymyslel Roine a LEEVI TUKIAINEN trefil prostor, který přemisťující se gólman nestihl pokrýt – 0:2. Asistence: Miika Roine, Elias Vilén.

05:41
    Z pravého kruhu vyslal střelu Vilén, Pettersson puk vyrazil.

04:58
    I když jsou domácí ve čtyřech, tak se jim teď daří držet útočné pásmo. Na střelu to však zatím není.

04:06
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si dá Lahti. Dvě minuty za podrážení obdržel Gustav Nielsen.

03:50
    Käyhkö nedokázal u mantinelu vybojovat puk, akce Lahti je tak v tuto chvíli u konce.

02:51
    V dalším výpadu hostů neuspěl Lindfors, obrana SønderjyskE vyhodila obloučkem do středního pásma.

02:17
    Zase se bude hrát před brankou dánského celku, domácí totiž vyhodili na zakázané uvolnění.

01:26
    Teď už tu ale máme první gól. Akce hostů pokračovala, z rohu se hra dostala za branku, odkud Tukiainen našel na chvíli volného MIIKU ROINEHO a ten zblízka zavěsil za Petterssona – 0:1. Asistence: Leevi Tukiainen.

01:17
    Výpad také na opačné straně, puk však skončil za brankou gólmana Petterssona.

00:40
    Domácí se hned pustili do útoku a Schmidt-Svejstrup zakončoval z bekhendu. Lindbom má první zákrok.

00:01

SønderjyskE Ishockey: Pettersson (Vilykke) – G. Nielsen, Drugge, Panetta, Lyø, Kønig, Schulze, Kløve, O. Nielsen – Borring Hansen, Jonsson, Schmidt-Svejstrup – Ahlberg, Madsen (C), Wiklund (A) – Pelletier, Christensen, Desjardins (A) – Dietz-Larsen, Biel, Boysen
    Trenér: Anders Førster

Pelicans Lahti: Lindbom (Patrikainen) – Nieminen, Vukojevic, Käyhkö, Riihinen, Junkkari, Kalynuk – Lindfors, Väänänen, Bareš – Tukiainen, Vilén (A), Roine (C) – Enlund (A), Hirvonen, Virtanen – Kumpula.
    Trenér: Juhamatti Yli-Junnila

Rozhodčí: Christensen (DEN), Øvstedal (NOR) – Krøyer (NOR), Kaptain (DEN).

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Dánové první duel v Lize mistrů prohráli 3:0 ve Straubingu, tedy v Německu a už tam se mohli připravit na německý důrazný hokej. Ve druhém utkání pak prohráli v Salzburgu vysoko 6:2. No a naposledy z toho byla prohra s německým týmem Fischtown Pinguins v poměru 0:5. Po třech zápasech a skóre v poměru 2:14 patří dánskému celku poslední příčka v tabulce. Podaří se jim doma získat první body?

Sestava SønderjyskE Ishockey z posledního utkání:
    Pettersson (Vilykke) – Drugge, G. Nielsen, Panetta, Lyø, Schulze, Kønig, O. Nielsen – Schmidt-Svejstrup, Jonsson, Pelletier – Desjardins, Christensen, M. Borris Hansen – Ahlberg, Madsen, Wiklund – J. Borring Hansen, Dietz-Larsen, Biel – Boysen.

Hokejový celek pocházející z finského města, ve kterém žije asi 120 000 obyvatel, se v minulém ročníku probojoval až do finále nejvyšší domácí soutěže, ve kterém ale nestačil na Tapparu a skončil po prohře v sérii 1:4 druhý.

Hokejisté z Lahti vstoupili do skupiny Ligy mistrů na půdě švédského klubu Färjestad. O výsledku nakonec rozhodla druhá třetina, ve které vstřelili hosté hned pět branek, z toho dva v přesilové hře. Pelikáni se pokoušeli v poslední části o zdramatizování duelu, to ale nepřišlo a nakonec domácí prohráli na své půdě vysoko 0:5.
    Ve druhém domácím utkání se Lahti střetlo se švýcarským Servette Ženeva. Výraznou stopu v tomto zápase na straně domácích zanechalo i trio českých hráčů, kteří se podíleli na všech brankách finského klubu. Luboš Horký a Libor Zábranský zapsali po jedné brance, Michal Jordán ke gólu přidal i asistenci. Švýcarskému klubu se sice povedlo vyrovnat v závěru základní hrací doby, v nájezdech ale byli úspěšnější hráči Lahti a po výhře 5:4 si připsali první dva body.
    Naposledy to ale ve Švédsku nevyšlo. Na ledě Skellefteå AIK z toho byla prohra v poměru 4:2. Švédové se dostali do rychlého vedení o dva góly, které Pelikáni po brankách Tima Linforse a Konsty Hirvonena zlikvidovali ve 48. minutě. Jenže Švédové si vzali vedení pro sebe a definitivně rozhodli při powerplay.

Sestava Lahti z posledního utkání:
    Lindbom – Vukojevic, Zábranský, Jordán, Johannesen, Kalynuk, Riihinen, Käyhkö –Kangasniemi, Väänänen, Horký – Bryggman, Carlsson, Lasch – Kumpulainen, Hirvonen, Tukiainen – Kumpula, Virtanen, Tyrväinen, Enlund.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. Hokejová Liga mistrů má v neděli patnáctého září na programu čtvrté kolo. V něm na sebe narazí týmy SønderjyskE Ishockey a Pelicans Lahti. Úvodní buly je na programu v 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 43. Wiklund (Madsen, Ahlberg), 50. Schmidt-Svejstrup (Pelletier) – 2. Roine (Tukiainen), 6. Tukiainen (Roine, Vilén), 17. Bareš, 33. Tukiainen (Vilén, Roine)

Tréner: Anders Førster

Tréner: Juhamatti Yli-Junnila

Rozhodca: Christensen (DEN), Øvstedal (NOR) – Krøyer (NOR), Kaptain (DEN)

Diváci: 1 657