Hr. Králové – Slovácko 0:0 (13:30) | Teplice – Ostrava 0:0 (16:00) | Karviná – Jablonec 0:0 (16:00)
Slavia – Plzeň 0:0 (19:00)
pred zápasom
FC Hradec Králové
0:0 (-:-)
1.FC Slovácko
cz Sobota 21.09.2024, 13:30 • Malšovická aréna, Hradec Králové • Chance Liga • 9. kolo
Stavte

Vzájemné zápasy

Dlouhodobá bilance Hradce a Slovácka je jako na houpačce a v současné chvíli je o něco příznivější pro tým z Uherského Hradiště, který v utkáních v nejvyšší české soutěži zvítězil 9×, Východočeši 7× a 5 duelů skončilo nerozhodně. K tomu se přidávají 4 druholigové remízy a 1 pohárová výhra Slovácka. Oba celky v minulosti dokázaly zaznamenat série minimálně 3 vítězství (votroci dokonce 4) za sebou, současná situace je taková, že Hradec v minulém ročníku se Slováckem neprohrál. Vzhledem k časovým odstupům to znamená, že tomuto soupeři nepodlehl již 22 měsíců, což u něj není příliš obvyklé ve vztahu k jakémukoliv protivníkovi a nerad by o takovou statistiku přišel. Vzájemné střety však charakterizuje ještě jedna statistika, nepadá v nich moc gólů. Potvrzují to i čísla od návratu votroků do nejvyšší soutěže. Od té doby došlo k 7 utkáním a hned ve 4 bylo dosaženo nejvýše 1 branky. A kdybychom počítali jen poslední 2 sezony, půjde dokonce o 3 takové zápasy ze 4 odehraných. Když se podíváme na současnou střeleckou nemohoucnost obou týmů, vychází to na 2 scénáře. Buď se to potvrdí a uvidíme další na góly skoupý duel, nebo se to naopak oboustranně prolomí a diváci budou sledovat přestřelku jako z divokého západu. Co myslíte?

Každopádně v tuto chvíli platí, že Hradec proti Slovácku již 22 měsíců neinkasoval. Ale bylo to i se štěstím. Loňský podzimní zápas v Uherském Hradišti se totiž nesl ve znamení domácí převahy a votroci horko těžko ubránili bezbrankovou remízu. Dubnová odveta, první vzájemný střet hraný v nové Malšovické aréně, se nesl ve zcela opačném duchu a hradecké bušení do modrých vrat rozhodl v 77. minutě hlavičkou z trestného kopu Štěpán Harazim. Jak to bude tentokrát?

Posledních 5 vzájemných zápasů:
    Hradec–Slovácko 1:0 (13. 4. 2024)
    Slovácko–Hradec 0:0 (4. 11. 2023)
    Hradec–Slovácko 1:2 (13. 11. 2022)
    Slovácko–Hradec 1:0 (7. 8. 2022)
    Slovácko–Hradec 3:0 (15. 5. 2022) (11:06:41)

1. FC Slovácko

Bilance Slovácka v ligové sezoně 2024/25:
    7 zápasů, 2 vítězství, 4 remízy, 1 porážka, skóre 4:5, 10 bodů a 7. místo v tabulce Chance ligy.

Bilance Hradce v ligové sezoně 2024/25:
    7 zápasů, 3 vítězství, 4 porážky, skóre 5:7, 9 bodů a 9. místo v tabulce Chance ligy.

Hradec–Sparta 0:2
    Pardubice–Hradec 2:1
    Hradec–Dukla 1:0
    Baník–Hradec 1:0
    Hradec–Boleslav 2:1

Vítám všechny fotbalové fanoušky! Chance lize se reprezentační přestávka neplánovaně o týden protáhla, takže se vrací až po 3 týdnech a je otázka, jak si kluby se situací, kterou uprostřed podzimu zažijí jen zcela výjimečně, poradily. Bylo dost času něco natrénovat, doléčit lehké šrámy a bolístky, u mnohých se můžeme dočkat něčeho jiného než v dosud odehraných kolech. Nyní je na programu v pořadí 9., ale teprve 8. hrané, čímž se soutěž dostává do druhé čtvrtiny základní části. V souboji týmů, které od sebe možná dosud očekávaly o trochu víc, přivítá FC Hradec Králové ve své Malšovické aréně 1. FC Slovácko, tedy soupeře, jehož na jaře v domácím prostředí dokázal po dlouhé době porazit a velmi rád by na to navázal. Dočkáme se ovšem při střetu dvou ofenzivně trápících se týmů vůbec nějakého gólu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.