4 4
Rebecca Šramková
2
6 6
Nedeľa 22.09.2024, 11:10 • Hua Hin (Thajsko) • WTA Hua Hin - Thailand Open (tvrdý povrch) • Finále

Rebecca Šrámková potvrdila skvelú formu z posledných dvoch týždňov, keď jej minulý týždeň ušiel prvý titul WTA v kariére na turnaji v Monastire a vo finále v ňom podľahla britskej tenistke Sonay Kartalovej. Životnú formu si však preniesla aj do Thajska na turnaj v Hua Hine, kde po úspešnej ceste zvládla finálový reparát proti Laure Siegemundovej. Nemecká tenistka vstúpila do zápasu lepšie, keď rýchlo viedla 2:0 v prvom sete, ale Šramková sa veľmi rýchlo chytila a otočila vývoj sériou štyroch získaných gem za sebou. Následne si už v prvom sete len kontrolovala výhodu brejku a doviedla ho do víťazného konca výsledkom 6:4. Na začiatku druhého setu Šramková nevyužila hneď štyri brejkbaly, ale našťastie ju to nemuselo mrzieť, keď neskôr získala dva brejky. Aj keď sa jej ten prvý nepodarilo potvrdiť, tak po druhom brejku zakončila zápas na podaní suverénne čistou hrou a využila hneď prvý mečbal, takže aj druhý set sa skončil rovnakým výsledkom. Šramková dnes bola určite lepšou hráčkou, keď okrem zlého úvodu dominovala na podaní a výrazne prestrieľala Siegemundovú aj v štatistike víťazných úderov. To je odo mňa z tohto zápasu všetko a s konštatovaním, že Rebecca Šrámková oslavuje svoj premiérový titul WTA v kariére sa s Vami lúčim a teším sa na Vás pri ďalších tenisových prenosoch! (13:18:05)

Koniec zápasu

4:6
    Rebecca Šramková zakončila finále turnaja WTA v thajskom Hua Hine víťazným bekhendom po čiare do otvoreného kurtu, v ktorom porazila nemeckú tenistku po setoch dvakrát 6:4 a na druhý pokus už získala svoj premiérový titul WTA v kariére!

0-40
    Šramková trafila delový víťazný forhend po čiare a má hneď tri mečbaly!

0-30
    Vynikajúcu výmenu nakoniec vyhrala Šramková, ktorá zvládla situáciu na sieti a Siegemundovej posledný forhend bol nepresný.

0-15
    Siegemundová pomáha nepresným krížnym forhendom.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Rebecca Šramková.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Siegemundová vyhodila krížny bekhend a Šramková získala ďalší brejk, po ktorom bude podávať na víťazstvo na WTA turnaji v Hua Hine a zisk najväčšieho titulu v kariére!

30-40
    Siegemundovej pokus o dropshot zastavila sieť a Šramková má dôležitý brejkbal!

30-30
    Šramková si útočnou hrou pripravila pozíciu na víťazný forhend do otvoreného kurtu.

30-15
    Siegemundová trafila víťazný forhend presne do rohu.

15-15
    Šramková poslala bekhend za základnú čiaru.

0-15
    Výmena sa opakovala a Siegemundová na podaní začína nepresným krížnym bekhendom.

4:4
    Šramková pokazila náročný bekhendový drive volej, ktorý poslala do siete, a tak si Siegemundová berie ihneď stratené podanie späť a vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!

40-15
    Siegemundová si útočným forhendom po čiare vynútila chybu Šramkovej a má dva brejkbaly!

30-15
    Siegemundová prešla na sieť po bekhendovom returne a Šramková pod tlakom nezvládla pokus o bekhendové obhodenie.

15-15
    Ale Šramková odpovedá rovnakým spôsobom, keď trafila víťazný krížny forhend do protipohybu Siegemundovej.