Spišská N. Ves – Michalovce 5:1 (kon.) | Košice – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Zvolen – Vlci Žilina 7:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:2 (kon.) | Nitra – B. Bystrica 2:3 (po pr.) | Poprad – Nové Zámky 5:3 (kon.)
HK Nitra
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 18.10.2024, 18:00 • Tipsport Aréna (Nitra) • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

HK Nitra – HC MONACObet Banská Bystrica 2:3 (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
    Góly a asistencie: 18. Stacha (Bajtek, Gill), 31. Pobežal (Camara) – 27. Boucher (Chicoine), 33. Adams (Šoltés, Michalčin), 65. Chicoine (Adams, Wedman). Rozhodca: Výleta, Novák – Junek, Frimmel, Konc (VBR). Vylúčenie: 5:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. (20:49:27)

64:21
    Banská Bystrica dala gól!
    Stelcom gólu je Gabriel Chicoine. Banská Bystrica zdolala Nitru v predĺžení! Stav stretnutia je 2:3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

56:30
    Buček v obrovskej šanci a nie je to gól! To bola teda šanca.

56:30
    Dobre zvládnutý prechod Bystrice a Petriskova tvrdá rana.

55:15
    Nitrania momentálne pri puku. Už nám neostáva veľa času v riadnej hre.

54:12
    Buček sa zorientoval a veľa mu nechýbalo! Takmer gólová strela.

53:32
    Prerušenie prichádza po zákroku Hrachovinovej lapačky.

53:27
    Stach to nebezpečne nastreľoval pred bránku. Nitrania v útočnej tretine.

52:44
    Mezei narazil do mantinela a čiastočne aj do Faitha. Vylučovať sa nebude.

52:14
    Teraz to zvonilo v Nitre. Wedman trafia žŕď!

51:54
    Hostia v plnom počte.

51:32
    Cotton vypálil, Hrachovina je už správne rozchytaný. Vhadzovanie v obrannom pásme Bystrice.

51:17
    Nitra v útočnej tretine, no zatiaľ bez zakončenia.

50:32
    Istý zákrok Hrachovinu po streleckom pokuse od Bučeka.

Wedman – 2 min., držanie.

Aktuálne sa strhla menšia skrumáž. Uvidíme, ako to celé rozlúsknu rozhodcovia.

48:35
    Píska sa ofsajd, keďže do útočnej tretiny vošiel jeden z hráčov Nitry skôr. Vhadzovanie v strednej tretine.

48:05
    Bystrica letí do útoku. Aktuálne sledujeme rýchly hokej.

46:30
    Šebo na dvakrát vychytal Chicoina. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v útočnom pásme Bystrice.

45:13
    Valigura iba odovzdáva puk súperovi a Nitra tak môže ísť vpred.

44:25
    Zakázané uvoľnenie Nitry. Hra sa presťahuje pred brankára Šeba.

44:05
    Camara to posielal pred bránu, Hrachovina nečelil napokon teču od Ritchieho. Vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

43:20
    Stránský sa dostal dopredu, jeho ľahký pokus vytiesnil Šebo.

42:35
    Stacha ustal súboj so Šoltésom, ktorý sa ocitol na ľade.

42:10
    Bystričania s rozohrávkou spoza vlastnej brány. Zatiaľ sledujeme opatrnú tretiu tretinu.

41:19
    Šanca Lacku, jeho pokus však kryje Hrachovina.

40:30
    Voyer sa dostal do zakončenia, puk prešiel popri pravej žŕdke brány Šeba.

40:15
    Boucher vyhral vhadzovanie a posiela puk do útočnej tretiny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme videli 3 góly. Banskobystričania dokázali vyrovnať na 2:2. Uvidíme, čo nám prinesie záverečná tretina, ktorá sa začne približne o 19:42.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:58
    Zakázané uvoľnenie Nitry. Do konca druhej tretiny neostáva veľa času.

38:51
    Nitrania v protiútoku dokázali vypáliť a získali útočné vhadzovanie.

38:38
    Tomka vyskúšal strelecký pokus, ktorý odkontroloval Šebo.

37:22
    Komplikovaná prihrávka Fatula znamená ďalšie prerušenie hry. Vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

36:25
    Buček trafia iba hruď hosťujúceho brankára Hrachovinu. Po dlhšom čase dobrá aktivita Nitry. Vhadzovanie v obrannom pásme Bystrice.

35:11
    Valigura sa dostal až k backhandovej strele. Nebolo však z kategórie presných.

34:09
    Šebo má momentálne plné betóny práce. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v obrannom pásme Nitry.

33:45
    Čunderlík hľadal priestor medzi betónmi Šeba, ale poslal mu to rovno na hruď. Vhadzovanie v útočnom pásme Banskej Bystrice.

32:10
    Banská Bystrica využíva svoju presilovú hru! ADAMS COLLIN JAMES to dostal ako na podnose. Bol pripravený pri ľavej tyči, dostal prienikovú prihrávku a do odkrytej časti brány už nemal problém zakončiť. Stav je 2:2.
    Asistencie: Šoltés, Michalčin.

31:44
    Nitrania vyhadzujú puk cez všetky čiary.

31:25
    Faith po chybe defenzívy domácich netrafia bránu. Bystričania ostávajú v útočnom pásme.

31:09
    Šebo teraz výborne vychytal Bouchera, ktorý mohol byť dvojgólový.

30:41
    Bubela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

30:25
    Nitra dala gól!
    Veľmi dobrá práca Nitry! TOMÁŠ POBEŽAL využil dostatok priestoru na zakončenie spoza obrancu hostí. Hrachovina toho, pravdepodobne, veľa nevidel, preto nedokázal zareagovať včas. Nebola to až tak nebezpečná strela, no stačila na gól!
    Asistencie: Camara.

30:10
    Veľa nepresností teraz sledujeme na oboch stranách. Dlho sa už hrá bez prerušenia. Nitrania idú dopredu.

28:49
    Šebo chytá puk do svojej lapačky po strele z ľavého krídla.

26:45
    V Nitre sa začína odznova! MATTHEW BOUCHER dokázal doklepnúť nahodený puk, ktorý letel na bránu Šeba. Vyzeralo to nevinne, no presne aj táto šanca dokázala vyrovnať stav dnešného stretnutia. Nitrania si nedali v zadných radoch pozor. Stav je 1:1.
    Asistencie: Chicoine.

26:38
    Pobežal – 2 min., hrubosť.

Petriska – 2 min., hrubosť.

26:38
    Medzi Petriskom a Pobežalom to teraz zaiskrilo. Obaja si pôjdu odpočinúť na dve minúty.

26:05
    Možnosť pre Bučeka. Pozíciu pred bránou mu tam sťažili hráči Banskej Bystrice.

25:16
    Šebovi môže teraz obecenstvo tlieskať! Banskobystričania sa dostali do protiútoku, no Faithovi vystavil stopku práve domáci gólman.

24:53
    Druhá tretina zatiaľ bez väčších prerušení a zakončení. Sledujeme svižný hokej.

24:12
    Valigura chcel milimetrovo nájsť spoluhráča, konkrétne Matoušeka. Škoda pre hostí, že prihrávka nebola presná, išlo by o veľkú šancu.

23:14
    Po dlhšej dobe si siahol na puk Hrachovina. Vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

22:55
    Žabka vypálil od modrej švihom. Následne sa strhla menšia šarvátka medzi Stachom a Petriskom. Všetko je už však v poriadku.

21:53
    Gill nezískal puk pri ľavom krídle, ten sa teraz nachádza v strednom pásme.

21:38
    Banskobystričania v útočnej tretine.

20:14
    Domáci v plnom počte.

20:05
    Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali Banskobystričania.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvú tretinu vyhrala Nitra. O jediný gól sa postaral v 18. minúte zápasu Marko Stacha po tom, čo sa napriahol od modrej a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Uvidíme, čo nám prinesie druhá dvadsaťminútovka, ktorá sa začne približne o 18:48.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:51
    Zakončenie Šoltésa, Stránský sa dostal k odrazenému puku, no prichádza zvuk sirény.

19:10
    Zbytočna strata Faitha. Ritchie dobre napádal v útoku, ale puku sa už zmocnil Boucher.

18:24
    Faith nechtiac na Baču, ktorý vyhodil puk cez všetky čiary.

18:14
    Cotton – 2 min., podrazenie.

17:36
    Len to tak zacinkalo v Nitre! MARKO STACHA a jeho druhý presný zásah v tejto sezóne! Predsa len to nebude bezgólová prvá tretina. Stacha sa napriahol k strele od modrej, brankár Hrachovina mal zakrytý výhľad. Nemal to vôbec jednoduché, v poslednej chvíli zbadal, že na neho letí puk. Stav je 1:0.
    Asistencie: Bajtek, Gill.

16:04

15:34
    Nitrania poslali puk ďaleko od svojej brány a v oslabovke im zostáva už len pár sekúnd.

14:50
    Buček nepremenil trestné strieľanie, puk mu trochu ušiel z čepele. Brankár Hrachovina nemal problém so zákrokom. Vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

14:50
    Bajtek sa zmocnil puku a vyrazil smerom k bráne Hrachovinu. Bol však faulovaný, preto uvidíme trestné strieľanie.

14:23
    Zatiaľ Bystričania nevedia byť usadení v útočnej tretine. Hra je prerušená. Vhadzovanie nasleduje v strednom pásme.

14:04
    Bačo – 2 min., hákovanie.

13:18
    Bučekova nečakaná strela. Hrachovina nemusel zasahovať.

12:47
    Barani už neudržali útočnú tretinu. Nitra môže vyraziť do útoku, puk zaviezol Buček.

12:32
    Faith si nepostrážil ofsajdovú líniu. Vhadzovanie v strednom pásme po reklamnej prestávke.

12:14
    Pozor treba dať na Chicoina. Šebo s dobrým zákrokom.

11:02
    Čunderlík so zakončením, ktoré veľmi dobre zblokoval Fatul.

10:20
    Zakončenie Bača neprešlo cez hosťujúcu defenzívu. Bystričania môžu ísť do útoku na opačnej strane.

08:34
    Nitra teraz veľmi aktívna v útočnej tretine. Vitalošova strela od modrej len na pripraveného obrancu hostí.

08:12
    Ritchie prihrával backhandom do predbránkového priestoru, kde bol Jackson, no ten sa k puku nedostal.

07:18
    Nepresná prihrávka vyháňa hostí z útočného pásma. Nitrania tak môžu ísť dopredu.

07:00
    Žabka už bol na ľadovej ploche, napriek tomu sa do slušnej šance dostal Ritchie. Oproti Hrachovinovi ani na dvakrát nepochodil.

06:52

06:38
    Ritchie trafil iba veľmi dobre pripraveného súpera.

05:56
    Nitrania momentálne veľmi ďaleko od hosťujúcej brány.

05:00
    Strela z prvej od Bubelu narazila len na pripraveného Hrachovinu. Následne sa Bystričania oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

04:52
    Žabka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

04:40
    Wedman sa dostal do zakončenia po Žabkovej práci. Wedman si správne čítal hru, avšak jeho zakončenie rovno do Šeba. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.

03:52
    Zakončenie od Zeleňáka nebolo dôrazné a puku sa zmocnili Nitrania. Momentálne hráme dlho bez prerušenia hry a sledujeme aktívny hokej.

03:38
    Česánekova rozohrávka. Bystrica v útočnom pásme.

02:30
    Chicoine zamestnal Šeba, ktorý musel riešiť aj nebezpečné postavenie Šoltésa. Napokon to domáci zvládli.

02:23
    Matouškova strela z ľavej strany chytená brankárom Šebom do lapačky. Vhadzovanie v útočnom pásme Bystrice.

00:37
    Nitra ostáva po buly v útočnej tretine. Zakončenie z modrej čiary sa stalo len korisťou pre hosťujúceho gólmana. Opäť sa bude vhadzovať v útočnom pásme Nitry.

00:28
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice. Hra sa opäť presťahuje pred oči brankára Hrachovinu.

00:17
    Prvá nebezpečná situácia. Ritchie zakončoval, brankár Hrachovina si pripisuje prvý zákrok. Vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

00:10
    Úvodné buly do prvej tretiny vyhrali Banskobystričania.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Aittokallio (Šebo) – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Bajtek – Bača, Auk, Jackson, Bubela, Ritchie – Stacha, Vitaloš, Camara, Pobežal, Lacka – Fatul, Lisý, Csányi, Hrnka, Bačo
    Tréner: Andrej Kmeč

HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina (Rabčan) – Chicoine, Scarlett, Petriska, Voyer, Boucher – Zeleňák, Žabka, Faith, Wedman, Adams – Stránský, Michalčin, Matoušek, Čunderlík, Šoltés – Česánek, Valigura, Tomka
    Tréner: Vladimír Országh

Rozhodca: Výleta, Novák – Junek, Frimmel, Konc (VBR).

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 11. kola Tipos Extraligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou. Zápas sa bude odohrávať na Tipsport Aréne v Nitre. Úvodné buly je naplánované na 18:00hod.

Nitra sa momentálne nachádza na 6. priečke tabuľky. Zverenci trénera Andreja Kmeča zdolali v poslednom meraní síl so Žilinou stavom 3:4, kedy rozhodol dvojgólový Samuel Buček.

Banská Bystrica sa momentálne nachádza na 5. priečke tabuľky. Zverenci trénera Vladimíra Országha v minulom meraní síl vyhrali nad Liptovským Mikulášom stavom 5:2, kedy sa dokázal dvojnásobne presadiť Matthew Wedman.

Vzájomné meranie síl oboch celkov sa naposledy uskutočnilo 08.03.2024. Vtedy v rámci 50. kola zdolala Banská Bystrica Nitru stavom 5:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Adam Kovaľ

Góly a asistencie: 18. Stacha (Bajtek, Gill), 31. Pobežal (Camara) – 27. Boucher (Chicoine), 33. Adams (Šoltés, Michalčin), 65. Chicoine (Adams, Wedman)

Rozhodca: Výleta, Novák – Junek, Frimmel, Konc (VBR)