KP Tany Brno
66:92 (27:24, 41:50, 51:76)
Galatasaray Nef
cz Streda 23.10.2024, 17:00Europohár - ženy • 3 • Skupina J

Po výborné první čtvrtině a velmi slušné druhé čtvrtině se bohužel nůžky mezi KP Tany Brno a tureckým Galatasarayem naplno rozevřely. Ve třetí čtvrtině prohrál domácí tým 10:26 a tureckému celku stačilo v závěrečné čtvrtině už jen udržovat komfortní náskok. Brno prohrálo 66:92 a propadne se s největší pravděpodobností opět na třetí místo tabulky skupiny J. Záležet bude na druhém zápase mezi Ferrolem a Uniao Sportivou.

Nejlepšími hráčkami domácích byly Anežka Kopecká s 23 body a devíti doskoky a Kateřina Galíčková s 19 body. Na straně Galatasaraye zazářila Brianna Fraserová s 23 body a osmi doskoky, Julie Vanloová se 17 body a osmi asistencemi a také Jisu Parková s 18 body. (18:39:26)

Konec zápasu. (66:92)

39:37
    Erdoganová byla faulována a dostala možnost házet šestky. Obě proměnila. (66:92)

39:27
    Galíčková měla na levé straně přesnou mušku. (66:90)

39:05
    Erdoganová běžela po levé straně ke koši, zasekla se na místě a tím se uvolnila od protihráčky ke střele. (64:90)

38:37
    A. Kopecká doskočila dlouhou střelu Malíkové a pod košem zaklidila míč do obroučky. (64:88)

37:43
    Trojku následně dává ze středu perimetru také Šotolová. (62:88)

37:21
    Zcela volná tříbodová střela pro Fitikovou na levém křídle. (59:88)
    37:03 Eva Kopecká zakončila individuální akci

37:03
    E. Kopecká ukázala své individuální kvality. Oběhla obranu a po pravé straně se dostala ke koši, kde zakončila. (59:85)

36:53
    Svatoňové podklouzla, když se na ni natlačila bránící Parková, a hodně nepříjemně spadla. Vypadá to ale, že je v pořádku. (57:85)

36:49
    Až druhý hod dokázala proměnit a ukončila více než tříapůlminutové čekání na nějaký bod. (57:85)

36:49
    Další faul na Parkovou, další dva trestné hody. (57:84)

36:36
    Galíčková ze středu perimetru netrefuje tříbodovou střelu. (57:84)

36:15
    Hráčky Galatasaraye doskočily míč, jenže jim vypršelo čtrnáct sekund na střelu. (57:84)

36:01
    Parková míjí oba trestné hody. Tak neukončí. (57:84)

36:01
    Dva trestné hody pro faulovanou Parkovou. Pravděpodobně se úsek bez bodů ukončí. (57:84)

35:20
    Útočný faul Vondráčkové při snaze získat míč na doskoku pod košem Galatasaraye. (57:84)

Jan Vojkůvka

KP Tany Brno: Svatoňová, E. Kopecká, Malíková, Šotolová, Vondráčková, Veselá, Hynková, A. Kopecká, Galíčková, Trávníčková, Švarcová
    Tréner: Marcela Krämer

Galatasaray Nef: Gulová, Yilmazová, Fitiková, Gunayová, Coraová, Parková, Erdoganová, Hollingsworthová, Sahinová, Yildizhanová, Fraserová, Vanloová
    Tréner: Ekrem Memnun

Rozhodca: Marchisová (ROU), Vlahovič (SRB), Lapanovičová (SLO)
    Štvrtiny: 27:24, 41:50, 51:76, 66:92