Česko – Belgicko | 1:1 (kon.) |
Bosna – Holandsko | 1:1 (kon.) | | | Maďarsko – Nemecko | 1:1 (kon.) |
Česko – Gruzínsko | 2:1 (kon.) | | | Albánsko – Ukrajina | 1:2 (kon.) | | | Čierna Hora – Turecko | 3:1 (kon.) |
Wales – Island | 4:1 (kon.) |
Slovensko – Estónsko | 1:0 (kon.) | | | Švédsko – Azerbajdžan | 6:0 (kon.) |
Malta – Andorra | 0:0 (kon.) |
koniec
Česko
1:1
(0:0)
Belgicko
Libor Štěpán
Góly:
79. Van den Bosch (vla.) – 51. Steuckers
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:8.
Rozhodca: Lukjančukas – Mirauskas, Stepanovas (LTU)
Diváci: 9 019
Karty: 80. Sejk (CZE), 90+3. Chaloupek (CZE) – 21. Olaigbe (BEL), 35. Matazo (BEL), 65. Swerts (BEL), 75. Stroeykens (BEL), 90+3. Sylla (BEL), 90+5. Spileers (BEL)
Nepremenená penalta:
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:8.
Česko:
Horníček – Chaloupek, Prebsl, Spáčil – Suchomel, Langhamer (64. Sojka), Vydra, Harušťák – Karabec (46. Daněk), M. Jurásek (64. Fila) – Sejk (C, 89. Kričfaluši)
Náhradníci: Borek – Kadlec, Kričfaluši, Fila, Sojka, Endl, Daněk, Látal, Vecheta
Tréner: Jan Suchopárek
Belgicko: Lammens – Van Helden, Van den Bosch (83. Schingtienne, Spileers, Dams (76. Sagrado) – Steuckers, Stroeykens, Keita (C, 46. Delorge), Matazo – Stassin (83. Sylla), Olaigbe (76. Bassette)
Náhradníci: Leysen, Epolo – Karetsas, Sagrado, Camara, Bassette, Sylla, Schingtienne, Delorge
Tréner: Gill Swerts
Náhradníci: Borek – Kadlec, Kričfaluši, Fila, Sojka, Endl, Daněk, Látal, Vecheta
Tréner: Jan Suchopárek
Belgicko: Lammens – Van Helden, Van den Bosch (83. Schingtienne, Spileers, Dams (76. Sagrado) – Steuckers, Stroeykens, Keita (C, 46. Delorge), Matazo – Stassin (83. Sylla), Olaigbe (76. Bassette)
Náhradníci: Leysen, Epolo – Karetsas, Sagrado, Camara, Bassette, Sylla, Schingtienne, Delorge
Tréner: Gill Swerts
Rozhodca: Lukjančukas – Mirauskas, Stepanovas (LTU)
Diváci: 9 019
15.11.2024
Belgicko - Česko 0:2
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:10.
Belgicko - Česko 0:2
Góly: 34. Karabec, 80. Fila
Karty: 27. Siquet (BEL), 78. Vermant (BEL) – 69. Spáčil (CZE)
Držení míče: 66 % : 34 %.Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:10.
Držení míče 37 % : 63 %
Střely na branku 3:6
Střely mimo 6:6
Zablokované střely 1:4
Rohové kopy 5:8
Ofsajdy 0:2
Fauly 14:8
Žluté karty 2:4
ze hřiště odchází Sejk, přichází Kričfaluši.
ze hřiště odchází Stassin, přichází Sylla,
ze hřiště odchází Van den Bosch, přichází Schingtienne.
A z rohového kopu Češi vyrovnávají, čímž možná definitivně rozhodují o postupu na mistrovství Evropy! Na centr Daňka nabíhal na přední tyči Spáčil, ale míč zasáhl Steuckers tak nešťastně, že trefil ZENA VAN DEN BOSCHE, od kterého se míč odrazil do branky! Belgii potápí vlastní gól!
ze hřiště odchází Olaigbe, přichází Bassette,
ze hřiště odchází Dams, přichází Sagrado.
ze hřiště odchází Langhamer, přichází Sojka,
ze hřiště odchází M. Jurásek, přichází Fila.
A z protiútoku jde Belgie do vedení! JAME STEUCKERS si podobně jako před okamžikem Sejk individuální akcí navedl míč ke střele z úhlu, avšak proti postavené obraně, což mu ale nijak nevadilo a perfektním obstřelem k levé tyči nedal Horníčkovi žádnou šanci! Zaděláno na drama!
ze hřiště odchází Keita, přichází Delorge.
ze hřiště odchází Karabec, přichází Daněk.
Držení míče 40 % : 60 %
Střely na branku 1:1
Střely mimo 2:3
Zablokované střely 0:2
Rohové kopy 3:4
Ofsajdy 0:1
Fauly 6:7
Žliuté karty 0:2
Česko: Horníček – Chaloupek, Prebsl, Spáčil – Suchomel, Langhamer, Vydra, Harušťák – Karabec, M. Jurásek – Sejk (C)
Náhradníci: Borek – Kadlec, Kričfaluši, Fila, Sojka, Endl, Daněk, Látal, Vecheta
Trenér: Jan Suchopárek
Belgie: Lammens – Van Helden, Van den Bosch, Spileers, Dams – Steuckers, Stroeykens, Keita (C), Matazo – Stassin, Olaigbe
Náhradníci: Leysen, Epolo – Karetsas, Sagrado, Camara, Bassette, Sylla, Schingtienne, Delorge
Trenér: Gill Swerts
Rozhodčí: Lukjančukas – Mirauskas, Stepanovas (LTU).
Jan Suchopárek, trenér Česka
Rozebrali jsme si první utkání, v němž to z naší strany rozhodně nebylo bezchybné. Měli jsme nevynucené ztráty, které ale přicházely i z určité obavy něco nezkazit. Držíme nějaký náskok, ale musíme být stále ostražití a minimálně tak efektivní, jako v prvním zápase v Belgii. Uhráli jsme výsledek, který je asi nad očekávání, máme náskok, ale zdaleka není hotovo. Nesmíme se bát. Zažili jsme to před dvěma roky v baráži s Islandem. Měli jsme dobrou výchozí pozici po venkovním vítězství 2:1 a v odvetě v závěru utkání přišla na naše hráče určitá krize a málem jsme postup ztratili. Máme teď v týmu spoustu hráčů, kteří dokázali těžké situace zvládnout už během kvalifikace. Věřím, že je tým nastavený správně a tak, že se opravdu bát nebude. Podporu v Hradci bereme jako důležitý moment. Od první chvíle, kdy jsme se sem přesunuli už loni v listopadu, jsme tady našli skvělé podmínky a cítíme se tady skvěle. Jsme tady nadšení, velký dík patří všem, kteří se o to starají. Chodí sem velké návštěvy, atmosféra na našich zápasech je fantastická. Chtěli bychom se lidem tady odvděčit tím, že odvetu zvládneme a postoupíme.
Jaroslav Harušťák, obránce Česka
Je to zase další nový zápas, začíná se bez branek, možná to budeme mít v hlavě ke konci zápasu, ale jinak je to zkrátka nový zápas. Náskok je samozřejmě komfortnější, než kdyby to bylo naopak nebo remíza. Těším se na plný stadion a budeme chtít určitě fanouškům dopřát radost z vítězství a postupu na EURO. Všechny poslední zápasy hrajeme o všechno. Myslím, že jsme zatím ukázali, že nám tyto zápasy sedí a věřím, že to ukážeme i tentokrát a zvládneme to dotáhnout do úspěšného konce. Parta v týmu je výborná, sedli jsme si. A teď nemyslím jen to, jak se k sobě chováme na hotelu, u oběda nebo ve volném čase, ale hlavně v tom, jak bojujeme jeden za druhého přímo na hřišti. Každý je ochotný zaskočit za toho druhého, to je skvělé.
Daniel Langhammer, záložník Česka
Hned po zápase jsme si řekli, že není hotovo, jsme opravdu v poločase. Belgie má výborný tým, nedají odvetu zadarmo. Říkáme si to pořád dokola, pokora, koncentrace… V Belgii jsme dřeli a bojovali jeden za druhého a byli odměněni. Takové nastavení musíme udržet i do úterního zápasu. Nesmíme polevit ani na vteřinu. Každý velký turnaj s reprezentací je motivací sám o sobě. Zatím jsem si na žádném nezahrál a dostat se na něj s jednadvacítkou je velký sen. Od nové sezony jsem začal hrát pravidelně ligu, teď se daří i jednadvacítce, na kterou bych před pár měsíci ani nepomyslel. S Mladou Boleslaví jsme postoupili do základní skupiny Konferenční ligy, což je také nádherné. Strašně si přeju, abychom to v úterý dotáhli i s reprezentací. Byl by to takový podzim snů. Ale odveta s Belgií ještě bude náročná, nechceme skvěle rozehranou baráž promarnit.
Václav Sejk, útočník Česka
Změna jejich rozestavení v prvním zápase nás překvapila. Že přešli na tři stopery, nám trochu pomohlo. Podle mě to pro jejich styl není úplně ideální. Teď bych čekal, že to zase vrátí zpátky. Ale věřím, že to zvládneme aspoň stejně jako ten první zápas. Mají dobré výsledky na hřištích soupeřů, ale my zase máme velmi dobrou bilanci v Hradci Králové, takže žádná speciální příprava na jejich venkovní zápas nebyla. Už v prvním zápase v Belgii jsme měli podporu českých fanoušků, i když jich bylo méně, ale fandili prakticky jen oni. Teď se těšíme na atmosféru v Hradci. Je to vždy lepší hrát před plným stadionem než před tisícovkou. Máme tady všechny podmínky na jedničku. Skvěle připravené plochy, ideální hotel, klid. Víme, co tady od všeho čekat. Musíme to ale vrátit přímo na hřišti a dotáhnout to do konce.
Lvíčata se s mladými ďábly utkala dosud již 8×. 2× v přípravě, 4× v kvalifikační skupině o postup na ME, 1× v baráži (minulý týden) a 1× přímo na mistrovství Evropy. A mají s mini výrazně pozitivní bilanci, zvítězili totiž hned v 5 případech, Belgičané jen ve 2, loňská březnová příprava před finálovým turnajem mistrovství Evropy skončila bezbrankovou remízou. Belgie dokázala zvítězit jen v klasických skupinových kvalifikačních soubojích, v říjnu 1999 v Olomouci 3:1 a v září 2016 doma v Leuvenu 2:1. V obou případech ale na závěrečný turnaj postoupili pouze Češi. Mladí ďáblové z počátku století navíc proti Česku zaznamenali nejvyšší porážku v celé své historii, když v přípravném utkání v dubnu 2001 prohráli v Příbrami s ročníkem, který o rok později dosáhl až na evropský titul, potupně 0:7.
Zajímavé je, že v 5 soutěžních zápasech, v nichž měl jeden z týmů výhodu domácího prostředí, byla tato zužitkována ve vítězství pouze 2×. Doufejme, že současná lvíčata bilanci v úterý vyrovnají.
Posledních 5 vzájemných zápasů:
Belgie–Česko 0:2 (15. 11. 2024, baráž)
Česko–Belgie 0:0 (24. 3. 2023, příprava na neutrálním hřišti)
Belgie–Česko 2:1 (6. 9. 2016, kvalifikace)
Česko–Belgie 1:0 (12. 11. 2015, kvalifikace)
Belgie–Česko 0:1 (19. 5. 2002, základní skupina ME, neutrální hřiště)
Ani mladí ďáblové, jak se přezdívá belgické reprezentaci do 21 let, neměli cestu kvalifikační skupinou B hladkou. Povinná vítězství nad Kazachstánem a na Maltě zachraňovali vždy až v posledních 15 minutách a vítězné trefy vždy zařídil útočník Cerle Bruggy Kazeem Olaigbe. Tentýž hráč následně rozhodl i důležitý souboj v Maďarsku, ovšem poté přišla domácí porážka se Skotskem, která Belgičanům výrazně zkomplikovala situaci. Následovaly oba střety s favoritem skupiny ze Španělska a v domácím prostředí mu nakonec jako jediní dokázali sebrat body za remízu, což se ukázalo jako velmi důležité. Úspěšně zvládli i odvety s Maltou a v Kazachstánu a před říjnovým závěrem kvalifikace tak byli v situaci, kdy při v té době shodném bodovém zisku jeli do Skotska k zápasu kdo s koho. Opět se rozhodovalo až v závěru, kdy se hned dvakrát prosadil útočník francouzského Saint-Étienne Lucas Stassin a před domácím soubojem s Maďarskem se tak Belgie ocitla v situaci, kdy k jistotě postupu potřebovala bod. Jenže prohrávala již od 9. minuty gólem z penalty a musela tak po očku hlídat souběžně hraný duel Kazachstánu se Skotskem, v němž Skoti senzačně většinu doby prohrávali a nakonec i prohráli, takže Belgie i přes porážku 0:1 o 3 body udržela barážovou pozici. Do barážového duelu s Českem nastupovala v pozici mírného papírového favorita, ale utkání v domácím prostředí vůbec nezvládla, potvrdila dlouhodobý problém se střílením gólů, když z několika zajímavých šancí nepřekonala brankáře Horníčka ani jednou a navíc sama pykala za chybu svého brankáře Sennea Lammense. V odvetě tak bude muset opět zvítězit na hřišti soupeře, stejně jako před měsícem ve Skotsku, aby měla naději na postup. A to minimálně o 2 góly. Dokáže to?
Bilance Belgie U21 v kvalifikační skupině B:
10 zápasů. 6 vítězství, 1 remíza, 3 porážky, skóre 13:6, 19 bodů a 2. místo v tabulce.
Posledních 5 utkání:
Belgie–Česko 0:2 (15. 11. 2024, baráž)
Belgie–Maďarsko 0:1 (15. 10. 2024, kvalifikace)
Skotsko–Belgie 0:2 (11. 10. 2024, kvalifikace)
Kazachstán–Belgie 0:3 (10. 9. 2024, kvalifikace)
Maroko–Belgie 2:2 (4. 6. 2024, příprava)
Současná česká reprezentace do 21 let nevstoupila do svého dvouletého cyklu kvalifikace s možným vrcholem v podobě účasti na mistrovství Evropy vůbec dobře a mohla za to především nezvládnutá nastavení druhých poločasů. V nich totiž ztratila remízu v úvodním utkání na Islandu a hned v následujícím souboji dokonce domácí vítězství nad Walesem. Místo 4 bodů tak byl v tabulce jen 1, a když loňskou kvalifikační část zakončila v deseti ubráněnou domácí bezbrankovou remízou s Dánskem, vypadala situace velmi vážně. Série přípravných střetnutí ale dobře posloužila, český tým se během ní naučil vyhrávat a v kvalifikaci se vrátil do hry o postup aspoň do baráže důležitým vysokým vítězstvím nad Islandem zajišťující lepší bilanci vzájemných zápasů a před měsícem vydřenými 3 body v Litvě, kde otáčel skóre a obrat dokončil v 87. minutě útočník a kapitán týmu Václav Sejk. Hodně velkou čáru přes rozpočet ale o 4 dny později zařídil katastrofální výkon celého týmu a z něj vyplývající zasloužený a rekordní debakl v Dánsku, který jednak definitivně pohřbil naděje na přímý postup, jednak ale i šance na baráž posunul do situace, kdy to Češi neměli ve svých rukou. Pomohlo jim ale velké štěstí v podobě senzační výhry Litvy na Islandu, takže den před zápasem ve Walesu, se naši mládenci dozvěděli, že výhry ve Walesu a doma s Litvou je posunují do baráže bez ohledu na ostatní výsledky. Cokoliv jiného ale jejich šance maří. A zvládli to. V Newportu jim pomohl vlastní gól soupeřova obránce Bakera a nakonec vítěznou trefu zařídil krátce po změně stran dorážkou opět Václav Sejk, se 4 góly nakonec nejlepší střelec týmu v kvalifikaci. Václav Sejk se totiž prosadil i v Hradci proti Litvě, kde Češi dlouho marně bušili do obrany soupeře a prolomili ji až ve druhé půli, kdy se trefili 3×. Do baráže proti Belgii pak nastupovali s velkým respektem k síle soupeře, ale také s nabytou sebedůvěrou a tu nakonec prokázali. Splnili přesně to, co chtěli. Na téměř prázdném stadionu v Leuvenu v prvním poločase využili velké chyby soupeřova brankáře v rozehrávce dobrým napadáním Adama Karabce a šťastným odrazem od něj přímo do branky, po změně stran pak využili jeden z rohových kopů, při němž velmi pohotově uklidil míč k tyči střídající Daniel Fila. Lvíčata tak mají před odvetou výbornou pozici, jen nesmí udělat přesně to, co přes veškerá vyjádření předvedli jejich předchůdci v posledním utkání základní skupiny loňského mistrovství Evropy – hrát na 0:0. Přílišná pasivita se může velmi rychle vymstít. Zvládnou to v hlavách ve vyprodané Malšovické aréně?
Bilance Česka U21 v kvalifikační skupině I:
8 zápasů, 4 vítězství, 2 remízy, 2 porážky, skóre 13:11, 14 bodů a 2. místo v tabulce.
Posledních 5 utkání:
Belgie–Česko 0:2 (15. 11. 2024, baráž)
Česko–Litva 3:0 (15. 10. 2024, kvalifikace)
Wales–Česko 1:2 (11. 10. 2024, kvalifikace)
Dánsko–Česko 5:0 (10. 9. 2024, kvalifikace)
Litva–Česko 1:2 (6. 9. 2024, kvalifikace)