Buffalo – Nashville | 4:3 (kon.) | | | Dallas – Vancouver | 5:3 (kon.) | | | Colorado – St. Louis | 5:0 (kon.) |
Utah – Columbus | 2:3 (po pr.) | | | Florida – Chicago | 5:1 (kon.) | | | Boston – NY Rangers | 6:3 (kon.) |
SOHO Olomouc – Karlovy Vary | 0:0 (15:00) |
Kolín – Přerov | 2:0 (kon.) | | | Vsetín – Třebíč | 2:1 (kon.) | | | Frýdek-M. – RI Okna Berani Zlín | 1:2 (po pr.) |
Sokolov – Jihlava | 3:2 (kon.) | | | Pardubice B – Prostějov | 8:3 (kon.) | | | Chomutov – Slavia | 2:3 (po pr.) |
koniec
HC Dynamo Pardubice B
8:3
(2:1, 3:0, 3:2)
LHK Jestřábi Prostějov
![cz](https://media.onlajny.com/css/img/flag_cz.jpg)
Michal Jelínek
Góly a asistencie:
9. Hrníčko (Chabada, Žálčík), 13. Fiala (Herčík, Rákos), 24. Kaplan (Žálčík), 33. Lichtag (Švec, Hrníčko), 36. Pavlata (Lichtag, Hrníčko), 47. Zeman (Gromadzki), 52. Rákos (Kaplan, J. Kolář), 53. Hrníčko (Žálčík, Chabada) – 3. Kubeš (Zdráhal, Jiránek), 44. Doležal (Kindl), 52. T. Handl (Kindl, Kubeš)
Rozhodca: Sýkora, Vrba – Roischel, Baxa
Diváci: 335
Nepremenená penalta:
HC Dynamo Pardubice B:
Honzík (Vondraš) – J. Kolář (A), Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Koudelka – Kaplan, Rákos (A), Žálčík – Herčík, Kaut (C), Formánek – Lichtag, Fiala, Hrníčko – Gromadzki, Zeman, Pavlata.
Náhradníci:
Tréner: Tomáš Jirků
LHK Jestřábi Prostějov: Baroš (36. Štipčák) – Hopponen, Klimíček, Zdráhal, Kubeš, Pangelov-Juldašev, Poledna, Husa – Jiránek (A), J. Veselý, Jenyš – Půček, Kindl, Doležal (C) – Kvasnica, Babka (A), Chludil – Korčák, T. Handl, Šiftar – Kučera.
Náhradníci:
Tréner: Miloš Říha
Náhradníci:
Tréner: Tomáš Jirků
LHK Jestřábi Prostějov: Baroš (36. Štipčák) – Hopponen, Klimíček, Zdráhal, Kubeš, Pangelov-Juldašev, Poledna, Husa – Jiránek (A), J. Veselý, Jenyš – Půček, Kindl, Doležal (C) – Kvasnica, Babka (A), Chludil – Korčák, T. Handl, Šiftar – Kučera.
Náhradníci:
Tréner: Miloš Říha
Rozhodca: Sýkora, Vrba – Roischel, Baxa
Diváci: 335
Branky a nahrávky: 9. Hrníčko (Chabada, Žálčík), 13. Fiala (Herčík, Rákos), 24. Kaplan (Žálčík), 33. Lichtag (Švec, Hrníčko), 36. Pavlata (Lichtag, Hrníčko), 47. Zeman (Gromadzki), 52. Rákos (Kaplan, J. Kolář), 53. Hrníčko (Žálčík, Chabada) – 3. Kubeš (Zdráhal, Jiránek), 44. Doležal (Kindl), 52. T. Handl (Kindl, Kubeš). Rozhodčí: Sýkora, Vrba – Roischel, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 335. Průběh zápasu: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 8:3. (20:35:19)
Střely na branku – 29:24.
Pardubická kanonáda nekončí, protože domácí rychle využili přesilovou hru. Zblízka se trefil nikým nehlídaný DOMINIK HRNÍČKO. Asistence: Lukáš Žálčík a Ondřej Chabada.
Denis Kindl – 2 min., hrubost.
Tak to je blesková odpověď Dynama na gól, který padl před dvanácti sekundami. Autorem branky je DANIEL RÁKOS, který se prosadil ze slotu. Asistence: Robin Kaplan a Jan Kolář.
Honzík nedokázal prudkou ránu zcela zneškodnit a hosté díky úspěšné dorážce TOBIÁŠE HANDLA přece jen využili přesilovku. Asistence: Denis Kindl a Jakub Kubeš.
Vojtěch Tvrdík – 2 min., hrubost.
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
Michal Kvasnica – 2 min., hrubost.
Přesilovou hru sice domácí před chvílí nevyužili, ale i proti pěti si vytvořili tlak v útočném pásmu a docílili šesté branky. Průběžný stav na tenisové skóre po chybě Hanáků upravil TOMÁŠ ZEMAN. Asistence: Adrian Gromadzki.
Domácí zaváhali při bránění a hosté se dostali do krátké akce dva na jednoho. Po Kindlově přihrávce se do horní části brány trefil kapitán ZDENĚK DOLEŽAL. Asistence: Denis Kindl.
ze hřiště odchází Samuel Baroš, přichází Marek Štipčák.
Střela od modré čáry sice až ke gólmanovi neprošla, ale díky hbité reakci před brankovištěm domácí přece jen dosáhli páté branky. Jejím autorem se stal DOMINIK PAVLATA. Asistence: Jakub Lichtag a Dominik Hrníčko.
Domácí vyhráli buly v útočném pásmu, kde uzamkli bránícího soupeře, a vstřelili svůj čtvrtý gól. Rozhodčí ještě situaci zkoumali na videu, ale platnost branky dorážejícího JAKUBA LICHTAGA potvrdili. Asistence: Martin Švec a Dominik Hrníčko.
Domácí se poprvé gólově prosadili při rovnovážném počtu hráčů na ledě a vedou už o dva góly! Z mezikruží přesně vystřelil ROBIN KAPLAN. Asistence: Lukáš Žálčík.
Dynamo využívá i druhou přesilovku v zápase a otáčí skóre! Z mezikruží přesně vystřelil ADAM FIALA. Asistence: Daniel Herčík a Daniel Rákos.
Přestože předešlý průběh přesilové hry moc dobře nevypadal, Dynamo přece jen uzamklo svého soupeře a díky přesné teči nabídky z levého kruhu. Autorem gólu je DOMINIK HRNÍČKO. Asistence: Ondřej Chabada a Lukáš Žálčík.
Domácí se poprvé v zápase dostali pod delší tlak a hned inkasovali. Kotouč za Honzíkova záda poslal z osy hřiště JAKUB KUBEŠ. Asistence: Jan Zdráhal a Tomáš Jiránek.
HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vondraš) – J. Kolář (A), Chabada, Švec, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Koudelka – Kaplan, Rákos (A), Žálčík – Herčík, Kaut (C), Formánek – Lichtag, Fiala, Hrníčko – Gromadzki, Zeman, Pavlata.
Trenér: Tomáš Jirků
LHK Jestřábi Prostějov: Baroš (Štipčák) – Hopponen, Klimíček, Zdráhal, Kubeš, Pangelov-Juldašev, Poledna, Husa – Jiránek (A), J. Veselý, Jenyš – Půček, Kindl, Doležal (C) – Kvasnica, Babka (A), Chludil – Korčák, T. Handl, Šiftar – Kučera.
Trenér: Miloš Říha
Rozhodčí: Sýkora, Vrba – Roischel, Baxa.
HC Dynamo Pardubice B
Béčku Dynama se nedaří. Z devíti lednových utkání vyhrálo jen dva, když porazilo Zlín 3:2 po prodloužení a Přerov 5:4 po samostatných nájezdech. Naposledy svěřenci Tomáš Jirků nestačili ve středečním klání na Litoměřice, na jejichž ledě prohráli 2:4. Na 11. místě mají osmibodovou ztrátu na Sokolov, který aktuálně uzavírá postupovou desítku.
Nejproduktivnější hráči týmu:
Lukáš Žálčík – 30 bodů (17+13)
Daniel Rákos – 26 bodů (11+15)
František Formánek – 18 bodů (6+12)
LHK Jestřábi Prostějov
Jestřábi jsou na tom v tabulce ještě hůře, protože na 13. pozici drží náskok jediného bodu na poslední Kolín, oproti němuž odehráli o jeden zápas více. Formu v novém roce má však tým Miloše Říhy lepší než pardubický celek. Z deseti duelů zvítězil pětkrát, ve středu nicméně doma prohrál s Porubou 1:4.
Nejproduktivnější hráči týmu:
Jan Veselý – 29 bodů (17+12)
Denis Kindl – 22 bodů (3+19)
Jan Zdráhal – 20 bodů (9+11)
Vzájemná bilance v letošní sezoně
25. září v rámci pátého kola vyhrál Prostějov na vlastním ledě 3:2. Zbylé dva vzájemné zápasy v dosavadním průběhu sezony ovšem lépe zvládly Pardubice B. 2. listopadu v 18. kole na domácím hřišti zvítězily 4:1 a 21. prosince ve 31. kole na Hané 3:1.