Skalica – Prešov | 4:1 (kon.) |
Jihlava – Olomouc | 1:2 (kon.) |
Švédsko – Česko | 8:0 (kon.) |
Winnipeg – St. Louis | 5:3 (kon.) | | | Dallas – Colorado | 1:5 (kon.) | | | Carolina – NJ Devils | 4:1 (kon.) |
Slovensko – Fínsko ![]() |
4:5 (po pr.) | | | Česko – Švajčiarsko | 6:2 (kon.) |
Fínsko – Česko | 4:3 (po pr.) | | | USA – Kanada | 4:3 (po pr.) |
Česko – Švajčiarsko | 0:3 (kon.) |
koniec po predl.
USA
4:3
(0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Kanada

Marek Dvořák
Góly a asistencie:
28. Harveyová (Knightová, Carpenterová), 28. Murphyová (Coyneová-Schofieldová, Steckleinová), 46. Heiseová (Murphyová, Edwardsová), 78. Janeckeová (Heiseová) – 29. Serdachnyová (Fastová, Clarková), 30. Gardinerová (Poulinová, Staceyová), 55. Fillierová (Clarková)
Rozhodca: Cookeová, Lieffersová – Toddová, Welshová
Diváci: 5369
Nepremenená penalta:
USA:
Frankelová (45. Philipsová) – Kellerová (A), Harveyová, Winnová, Steckleinová, Barnesová, Harmonová – Edwardsová, Knightová (C), Janeckeová – Carpenterová (A), Edenová, Dunneová – Heiseová, Panneková, Coyneová-Schofieldová – Murphyová, Zumwinkleová, Scamurraová – Curlová, Compherová.
Náhradníci:
Tréner: John Wroblewski
Kanada: Desbiensová (Campbellová) – Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Thompsonová, Larocqueová (A), Primeranová, Jaquesová – Staceyová, Poulinová (C), Gardinerová – Fillierová, Nurseová, Wattsová – Jennerová, Clarková, Turnbullová (A) – Maltaisová, O'Neillová, Serdachnyová – Goslingová.
Náhradníci:
Tréner: Troy Ryan
Náhradníci:
Tréner: John Wroblewski
Kanada: Desbiensová (Campbellová) – Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Thompsonová, Larocqueová (A), Primeranová, Jaquesová – Staceyová, Poulinová (C), Gardinerová – Fillierová, Nurseová, Wattsová – Jennerová, Clarková, Turnbullová (A) – Maltaisová, O'Neillová, Serdachnyová – Goslingová.
Náhradníci:
Tréner: Troy Ryan
Rozhodca: Cookeová, Lieffersová – Toddová, Welshová
Diváci: 5369
Branky a nahrávky: 28. Harveyová (Knightová, Carpenterová), 28. Murphyová (Coyneová-Schofieldová, Steckleinová), 46. Heiseová (Murphyová, Edwardsová), 78. Janeckeová (Heiseová) – 29. Serdachnyová (Fastová, Clarková), 30. Gardinerová (Poulinová, Staceyová), 55. Fillierová (Clarková). Rozhodčí: Cookeová, Lieffersová – Toddová, Welshová. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5369. Průběh zápasu: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
2. Kanada
3. Finsko
4. Česko
5. Švýcarsko
6. Švédsko
7. Japonsko
8. Německo
9. Norsko
10. Maďarsko
Kanada – Renata Fastová
Obránkyně: Caroline Harveyová (USA)
Útočnice: Marie Philip Poulinová (CAN)
Je rozhodnuto! Novým mistrem světa jsou Američanky. Chybu Larocqueové trestá po přihrávce Heiseové TESSA JANECKEOVÁ, která se stává střelkyní zlatého gólu.
Asistence: Taylor Heiseová
Akci Clarkové dotáhla k vyrovnávací brance SARAH FILLIEROVÁ, která mezi betony Philipsové propasírovala puk. Skóre je opět srovnané.
Asistence: Emily Clarková
Renata Fastová – 2 min., krosček.
Na konci přesilovkové kombinace USA stála TAYLOR HEISEOVÁ, která ranou z kruhu vrací Američankám vedení.
Asistence: Abbey Murphyová, Laila Edwardsová
Laura Staceyová – 2 min., napadení.
ze hřiště odchází Aerin Frankelová, přichází Gwyneth Philipsová.
Sarah Nurseová – 2 min., faul loktem.
Megan Kellerová – 2 min., hákování.
Lacey Edenová – 2 min., podrážení.
JENNIFER GARDINEROVÁ srovnává stav na 2:2. Puk od Poulinové si v předbrankovém prostoru našla právě hráčka s číslem 94.
Stav finále je 2:2.
Asistence: Marie – Philip Poulinová, Laura Staceyová
Přihrávku Fastové zužitkovala ve snižující branku DANNIELLE SERDACHNYOVÁ, které od modré čáry snižuje na 1:2
Asistence: Renata Fastová, Emily Clarková
Nahození Coyneové z dálky dorazila za brankářku ABBEY MURPHYOVÁ.
Asistence: Kendall Coyneová, Lee Steckleinová
A máme tu první gól. Akci Janeckeové s Knightovou dotáhla z vrcholku kruhu střílející CAROLINE HARVEYOVÁ.
Asistence: Hilary Knightová, Alex Carpenterová
USA: Frankelová (Philipsová) – Kellerová (A), Harveyová, Winnová, Steckleinová, Barnesová, Harmonová – Edwardsová, Knightová (C), Janeckeová – Carpenterová (A), Edenová, Dunneová – Heiseová, Panneková, Coyneová-Schofieldová – Murphyová, Zumwinkleová, Scamurraová – Curlová, Compherová.
Trenér: John Wroblewski
Kanada: Desbiensová (Campbellová) – Fastová, Sheltonová, Ambroseová, Thompsonová, Larocqueová (A), Primeranová, Jaquesová – Staceyová, Poulinová (C), Gardinerová – Fillierová, Nurseová, Wattsová – Jennerová, Clarková, Turnbullová (A) – Maltaisová, O'Neillová, Serdachnyová – Goslingová.
Trenér: Troy Ryan
Rozhodčí: Cookeová, Lieffersová – Toddová, Welshová.
Půjde již o dvacátý třetí střet obou týmů ve finále MS. Kanada uspěla třináctkrát, USA opanovalo světový trůn desetkrát. Kdo zvedne pohár nad hlavu v Českých Budějovicích?
Základní skupina:Kanada prošla základní skupinou s jediným zaváháním. První zápas proti Finkám zvládl tým kolem Poulinové jasně 5:0. Jízda pokračovala i proti Švýcarkám a to v poměru 4:0. Následně však přišla těsná prohra 1:2 v repríze finále proti USA. Kanada se však naladila na play – off výhrou 7:1 nad Českem a s devíti body skončila na druhém místě skupiny A.
Čtvrtfinále: Kanada prošla prolínacím zápasem jako nůž máslem. V polovině zápasu sice Japonky snížily na 1:2 zásluhou Mej Miuraové, avšak na víc se již nezmohly. Naopak Kanada přidala dalších sedm branek a s přehledem postoupila mezi nejlepší čtyřku turnaje. Vítěznou branku vstřelila Jennifer Gardinerová.
Semifinále: O moc jiné nebylo pro Kanadu ani semifinále. Finsko sice šokovalo Desbiensovou brankou již po čtyřiceti šesti sekundách, ale již za necelé dvě minuty Kanada srovnala zásluhou Ambroseové. Vítěznou branku si v patnácté minutě připsala Poulinová. Vrcholem večera pro Kanadu byl úsek mezi časy 37:18 a 39:16, kdy si Kanada vytvořila čtyřmi brankami již vysoký náskok 6:1, který ještě ve třetí třetině dvěma brankami rozvinula. Kanada vyhrála 8:1 a postoupila do finále.
Brankářky: V základní skupině chytala dva zápasy, proti Švýcarsku a USA, ostřílená Ann – Renee Desbiensová, s kterou si rovnoměrně rozdělila porci zápasů Kristen Campbellová. Následně čtvrtfinále odchytala opět Campbellová. Proti Finsku již v brance stála Desbiensová. Vzhledem ke zkušenostem se do finále pravděpodobně počítá jako s jedničkou s naposledy jmenovanou.
Top 5 bodování na turnaji: Marie – Philip Poulinová – 4+7
Jennifer Gardinerová – 5+4
Laura Staceyová – 2+5
Claire Thompsonová – 2+5
Renata Fastová – 0+7
Co očekávat? Jak již bylo řečeno, je málo věcí, kterými se oba týmy mohou překvapit. Co však hraje pro Kanadu je vysoká produktivita, touha obhájit titul a v neposlední řadě fakt, že Budvar arena bude přát Kanadě. Kanada ale musí zlepšit hru v oslabení a nedostávat zbytečné branky, což se jí proti USA v základní skupině nepovedlo.
Základní skupina: Američanky opanovaly s dvanácti body základní skupinu A, když porazily nejdříve vysoko 7:1 Finky, následně si poradily i 4:0 s Českem, a dokonce i v repríze finále přehrály 2:1 Kanadu. Na čtvrtfinále se tým USA naladil výhrou 5:0 nad Švýcarskem.
Čtvrtfinále: Žádnou senzaci nedopustily Američanky ani proti Německu v rozhodujícím zápase turnaje. Třetí tým skupiny B přehrály, po brankách Pannekové, Edenové a Carpenterové, celkem jasně 3:0 a postoupily do semifinále.
Semifinále:Semifinále již od Američanek nebylo tak jisté, minimálně co se výkonu týče. Po první třetině s Češkami prohrávaly 0:1 po brance Terezy Plosové. Následně však i přes velkou bojovnost Češek, které nadále posílaly pokusy na Frankelovou, dokázaly s velkou střeleckou převahou zápas překlopit na svou stranu. Postaraly se o to brankami Laila Edwardsová a Kelly Panneková. USA tak opět, byť těsně, postoupilo do finále.
Brankářky: Jedničkou na turnaji je pro tým USA Aerin Frankelová, která, krom zápasu s Českem a Švýcarskem, odchytala všechny zápasy, ve kterých dostala pouze tři branky a drží reálnou naději na pozici nejlepší brankářky turnaje. Krýt jí záda bude připravená Gwyneth Philipsová.
Top 5 bodování na turnaji: Hilary Knightová – 2+6
Kelly Panneková – 4+3
Alex Carpenterová – 2+5
Tessa Janeckeová – 2+3
Megan Kellerová – 1+4
Co očekávat? Není moc věcí, kterými by se oba týmy mohly zaskočit. Jestli však něco je na straně USA a mohlo by to být rozhodujícím faktorem, tak je to jistější brankářka. Aerin Frankelová působí na turnaji velmi jistě a na rozdíl od Kanady má USA jasně danou pozici jedničky. USA taky může stavět na skvělých přesilových hrách či velmi dobrém napadání. Jestli však Američanky můžou něco zlepšit, tak je to efektivita v zakončení.