3., 13. 15. a 18. Pavillard, 11. a 16. Byrnes, 14. Mercep. 30. Negus – 16. a 25. Mandić, 27. Dedović

Branky:
5. a 9. Charkov, 20. a 24. Fatović, 4. Joković, 6. Burić, 8. Kragić, 11. Lončar,20. Žuvela, 28. Vukičević, 31. Bukić – 11., 15., 19. a 27. Di Fulvio, 1. a 24. Echenique, 4. a 21. Bruni, 6. a 18. Fondelli, 10. Gratta, 17. Renzuto, 20. Presciutti, 26. Condemi
13:14
(4:4, 2:3, 3:3, 4:4)
Velmi vyrovnaná bitva mezi Japonskem a Francií končí těsnou výhrou domácích Francouzů. Japoncům utekla poslední čtvrtina a poté už jen stěží dotahovali. Pro Francii je to první výhra na turnaji, Japonsko na tu svou stále čeká.
14:8
(3:3, 3:0, 4:1, 4:4)
Zápas základní skupiny skončil výhrou Američanů, kteří o výhře rozhodli ve druhém poločase. Rumunsko si ale zaslouží pochvalu, protože to Američanům vůbec nedělalo lehké a hlavně v první čtvrtině s nimi hrálo vyrovnaně a vzdorovalo. Američané si tak připisují první výhru v olympijském turnaji. Rumunsko i tentokrát prohrálo a stále čeká na první body.
16:17
(4:2, 3:3, 2:3, 3:4 - 4:5)
Řekové nakonec porazili Černou Horu v rozstřelu. Po základní hrací době zápas skončil 12:12. Černohorci většinu času vedli, měli i třígólový náskok, ale v posledních sekundách naopak zachraňovali alespoň remízu. V rozstřelu proměnili všichni hráči Řecka, na straně Černé Hory se hned v první sérii mýlil Djurdjić.
10:7
(2:1, 2:2, 4:3, 2:1)
Souboj o první místo ve skupině vyhrávají Španělé, kteří oplácejí Maďarům porážku v boji o bronz na minulé olympiádě. Dnes tahali za delší konec od konce páté minuty, kdy přestáli úvodní maďarský nápor a otevřeli skóre. Soupeře ještě nechali vyrovnat na 2:2, ale od druhé čtvrtiny již neustále vedli a utkání takticky vyspělých celků zvládli lépe.
12:7
(4:1, 3:3, 1:1, 4:2)
Vodní pólistky Maďarska v tomto zápase potvrdili roli favoritek a připisují si první výhru na letošní olympiádě. Ve druhé čtvrtině měli Kanaďanky pasáž, kdy přehrávali Maďarky, ovšem poté už na tempo obhájkyň třetího místa z Tokya nestačili a na první výhru si budou muset ještě počkat.