1:6
6:3
6:1
1:6
Mariano Navone (31.) se po dvou vyhraných setech nadechoval k úplnému obratu ve skóre, Macháč se ale před rozhodujícím setem rozhodl opustit kurt, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah. Český tenista se uklidnil a v pátém dějství Navonemu nedal prakticky šanci. Souboj téměř žebříčkových sousedů tak po téměř čtyřhodinovém souboji s jednou dešťovou pauzou vyhrál český tenista. Tomáš Macháč (34.) v dalším kole narazí na nasazenou pětku Daniila Medveděva, jenž v utkání druhého kola kvůli skreči Miomira Kecmanoviće odehrál pouze dva necelé sety .
2:3
6:4
6:4
4:6
3:6
4:6
Nieto čo dodať, Jozef Kovalík dnes predviedol heroický výkon, ktorý mu priniesol životný skalp Karena Kchanova v druhom kole French Open. Víťazstvo je o to viac impozantné, že prišlo po skvelom obrate, keď Kovalík bol v treťom sete už prakticky na pokraji vyradenie a prehrával v ňom dvakrát s mankom brejku. Ale napriek tomu sa nevzdal, naopak prišla jeho fantastická víťazná šnúra, keď vyhral hneď sedem gemov za sebou a zrazu nie len že otočil tretí set, ale bol vo výhode aj vo štvrtom sete. Celkovo už postupom času bol Kovalík lepším hráčom na kurte, čo potvrdil aj v rozhodujúcom piatom sete a aj keď ten posledný krok nebol vôbec jednoduchý, tak ustál nervózny záver a po odvrátení brejkbalu už využil druhý mečbal. Fantastický úspech nie len pre Kovalíka, ale aj pre celý slovenský tenis, ktorý tak bude mať zastúpenie v treťom kole mužskej dvojhry na Roland Garros. Kovalíka čaká ďalší veľký zápas proti tenistovi svetovej špičky a 13. hráčovi na svete Holgarovi Runemu z Dánska. To je odo mňa z tohto prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a tešímsa na Vás pri ďalších tenisových online prenosoch!
1:2
6:3
6:72
6:76
Dvouhra skončila na letošním Roland Garros pro Kateřinu Siniakovou (33.) už ve druhém kole. Češka v něm nestačila na domácí držitelku divoké karty Chloé Paquetovou (136.), s níž prohrála po více než třech hodinách boje 6:3, 6:7(2) a 6:7(6). Ve druhém setu vedla Siniaková už 3:1 a za stavu 6:5 byla na returnu dva míče od vítězství. Sadu přesto ztratila skrze tiebreak. V rozhodujícím dějství nabrala Siniaková manko 0:2. Následně byl zápas na téměř tři hodiny přerušen kvůli dešti. Češka začala po návratu brejkem a zakrátko šla po dalším dokonce do vedení 4:3, jenže ho na podání nepotvrdila. V závěrečném supertiebreaku pak prohrála prvních pět výměn. Postupně se dvakrát dotáhla na rozdíl bodu, koncovku ale nezvládla. Soupeřkou Markéty Vondroušové ve třetím kole tak bude Chloé Paquetová.
1:2
6:0
1:6
4:6
Markéta Vondroušová (6.) nakonec zvládla dvakrát přerušenou dohrávku s Katie Volynetsovou (108.) a postoupila na Roland Garros do třetího kola. Češka vstoupila ve středu do utkání s americkou kvalifikantkou inkasovaným kanárem. Z toho se záhy oklepala a odskočila ve druhém setu do vedení 4:1. Duel byl následně přerušen a odložen na čtvrtek. Vondroušová začala brejkem na 5:1, aby se znovu pro déšť tři hodiny nehrálo. Nakonec se počasí před sedmnáctou hodinou umoudřilo, a tak se mohlo klání dohrát. Vondroušová dopodávala druhý set a v tom rozhodujícím utekla do trháku 4:0. Volynetsová se dotáhla na rozdíl gemu, za stavu 5:4 pak měla na příjmu brejkbol. Úřadující wimbledonská šampionka nicméně výhodu zbylého brejku zuby nehty uhájila. Ve třetím kole vyzve finalistka z roku 2019 domácí divokou kartu Chloé Paquetovou, která v souběžně hraném utkání přehrála v rozhodujícím tiebreaku třetího setu Kateřinu Siniakovou.
0:2
2:6
2:6
Marie Bouzková postupuje poprvé v kariéře do 3. kola Roland Garros! Češka získala celkem hladce první set, za stavu 6:2 a 1:0 však zápas ve středu před polednem na 30 hodin přerušila nepřízeň počasí. Dohrávalo se tak až ve čtvrtek večer, kdy Bouzková v sérii maratonských her prolomila podání Fettové, pak ale dva gemy v řadě ztratila. Bylo to jen chvilkové zakolísání, chorvatská ranařka znovu začala více kazit a všechny další gemy již prohrála, přestože na jejím kontě bylo na konci zápasu více než čtyřnásobek winnerů (25:6).
Marii Bouzkovou čeká v dalším kole nejtěžší možná soupeřka, polská světová jednička Iga Świąteková.
2:0
6:4
6:2
Linda Nosková (29.) končí na French Open stejně jako vloni ve 2. kole. V něm v roli favoritky podlehla Rumunce Irině Beguové (127.), a to za hodinu a 15 minut po setech 4:6, 2:6.

Česká tenistka nezvládla už samotný vstup do zápasu. Ztratila úvodní čtyři hry, a i když ještě dokázala sadu zdramatizovat, tak v desátém gemu neproměnila vedení 30:0 a Beguová dějství uzavřela.

Druhý set už byl zcela v režii rodačky z Bukurešti, která dnes předvedla velmi solidní výkon. Skvěle bránila ofenzivní choutky Noskové a počkala si na její nevynucené chyby, kterých nakonec bylo 31.