0:2
3:6
2:6
Vít Kopřiva snadno postupuje do druhého kola kvalifikace Roland Garros, když nad nerozehraným Valkuszem, který nastoupil teprve ke třetímu utkání od Australian Open, celý zápas jasně dominoval. Maďar praktikoval velmi důraznou tvrdou hru, zapsal více vítězných míčů, ale také téměř dvojnásobek nevynucených chyb.
V úvodu utkání Kopřiva prorazil jeho podání v maratonském druhém gemu a oba soupeři si servis drželi až do konce sady. Také druhý set začal brejkem, který ale Valkusz dokázal vybojovat zpět, poté však přišel o podání ještě dvakrát a za hodinu a čtvrt je hotovo.
V dalším kole čeká Kopřivu vítěz utkání mezi Kudlou a Choinským.
2:0
6:2
7:5
Hotovo! Dalibor Svrčina zvládl utkání úvodního kola kvalifikace na French Open proti Omarovi Jasikovi. Australana přehrál 6:2, 7:5 a oplatil mu tak prohru z kvalifikačních bojů Australian Open. První sada byla jednoznačná. Tam Svrčina mírně zaváhal jen, když přišel o vlastní servis a nechal soupeře snížit na 1:3. Druhý set už byl podstatně vyrovnanější. Jasika se v něm začal více trefovat do kurtu a držel naději na prodloužení duelu. Klíčové momenty přišly až za stavu 5:5, kdy v gemu, který šel přes několik shod, nakonec český tenista sebral protihráči podání. Zápas pak Svrčina zakončil čistou hrou.
2:0
6:4
6:2
Linda Fruhvirtová (146.) splnila v úvodním kole kvalifikace Roland Garros roli papírové favoritky. Do utkání s Irynou Šymanovičovou (203.) sice vstoupila dvěma prohranými gemy, svůj výkon ale postupem času dokázala vystupňovat. O sedm let starší Bělorusku porazila devatenáctiletá Češka za hodinu a 39 minut po setech 6:4 a 6:2. Za stavu 5:3 promarnila Fruhvirtová na podání dva setboly, aby hned po pauze využila celkově šestou možnost na příjmu. Ve druhém dějství vedla Fruhvirtová už 5:1. I tentokrát při servisu promarnila dva setboly (v tomto případě i mečboly), stejně jako v předešlém případě však napravila zaváhání hned v dalším gemu na returnu. Ve druhém kole se Fruhvirtová utká se Slovenkou Rebeccou Šramkovou (89.), nasazenou šestnáctkou a osmifinalistkou nedávné tisícovky v Římě.
2:1
6:4
2:6
6:4
Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u tenisu zase někdy příště.
2:0
6:0
6:3
Brenda Fruhvirtová (90.) vstoupila do kvalifikace Roland Garros hladkou výhrou 6:0 a 6:3 nad Viktórií Hrunčákovou (141.) ze Slovenska. V souboji s bývalou členkou elitní padesátky žebříčku odvrátila sedmnáctiletá Češka všech šest brejkbolů. Zápas byl bezprostředně po prvním setu na necelé dvě hodiny přerušen kvůli dešti. Do dohrávky vstoupila Fruhvirtová vedením 3:0. Hrunčáková poprvé bodovala až v desátém gemu, manko brejku už ale nesmazala. Ve druhém kole narazí nasazená čtyřka na o dva roky starší Robin Montgomeryovou (182.) ze Spojených států.
WTA Štrasburg (Antuka)
2:1
6:2
6:75
6:4
Ljudmila Samsonovová zvládla tříhodinové drama proti Barboře Krejčíkové, ve Štrasburku postoupila do osmifinále výsledkem 6:2, 6:7 a 6:4.

V prvním setu byla ruská tenistka jasně lepší hráčkou, sama byla na podání stoprocentní a na returnu uspěla dvakrát. Dlouho to vypadalo, že si Ljudmila Samsonovová dojde pro hladké dvousetové vítězství, jenže v prostřední sadě začala od stavu 5:2 více chybovat, dostala soupeřku do hry a v tiebreaku tahala za kratší konec provazu. Třetí set otevřela Češka ziskem brejku, avšak v šesté hře o tuto výhodu přišla, aby pak za klíčového stavu 4:5 přišla o servis podruhé a tím ukončila zápas, proti druhému mečbolu sokyně v gemu přetáhla forhend.

V osmifinále se Ljudmila Samsonovová utká s kanadskou tenistkou Leylah Fernandezovou.
0:2
0:6
5:7
Kateřina Siniaková v prvním vzájemném utkání poráží čtvrtfinalistku z Miami a Madridu Julii Putincevovou a může se pokusit o první postup do čtvrtfinále turnaje hlavního okruhu WTA od února. V úvodní sadě zahrála Češka skvěle a soupeřku zničila kanárem. Druhý set byl již napínavější, Siniaková dvakrát přišla o výhodu brejku, poté sama pustila soupeřku do trháku, ale za stavu 4:5 se vzchopila a po dalších dvou proražených podáních zápas dotáhla do vítězného konce.
Osmifinálovou soupeřkou Kateřiny Siniakové bude třetí nasazená Američanka Danielle Collinsová.