ATP Cincinnati (Tvrdý povrch)
2:0
6:4
7:61
Český olympijský vítěz Tomáš Macháč nezvládl roli favorita a s bohatě dotovaným turnajem v Cincinnati se loučí už po úvodním kole. Dnes neměl nárok proti drtivým podáním Maxe Purcella, které dokázal prorazit pouze v úvodu zápasu, kdy se dotáhl z 0:2. Vyrovnanou sadu tak rozhodla až desátá hra, v níž Macháč rozehrál svou nejhorší sérii devíti ztracených výměn.
Za celý druhý set včetně tie-breaku ztratil Australan na podání jen tři míčky a počet es navýšil na patnáct. Macháč několikrát dokázal zabrat při brejkbolech nebo za stavu 0:30 a vydřel tie-break, v němž byl však vinou nevynucených chyb bez šance. Za celý zápas jich vyrobil 29, více než čtyřnásobek oproti přesně hrajícímu Purcellovi, což sedmi vítěznými míči navíc nezachránil.
WTA Cincinnati (Tvrdý povrch)
2:1
1:6
6:2
6:3
Kateřině Siniakové (36.) se v americkém Cincinnati nadále nedaří. Rovněž její páté tamější vystoupení v hlavní soutěži skončilo nezdarem hned v úvodním kole. Duel s Annou Kalinskou (16.) přitom rozehrála parádně, když soupeřce povolila v prvním setu pouhý jeden gem. Jenže poté se karty otočily a k postupu si výhrou 1:6, 6:2 a 6:3 dokráčela ruská favoritka. Příští soupeřkou nasazené třináctky bude Paula Badosaová ze Španělska. Siniaková bude po boku domácí Townsendové startovat ještě v deblu.
2:0
7:66
6:2
Karolína Muchová (35.) vstoupila do turnaje WTA 1000 v americkém Cincinnati výhrou 7:6(6) a 6:2 nad Dajanou Jastremskou (34.). Žebříčkovou sousedku porazila bez ztráty setu i ve čtvrtém vzájemném utkání. Česká favoritka promarnila v prvním dějství hned třikrát výhodu brejku. V tiebreaku pak prohrávala už 1:6, blýskla se však parádním obratem na 8:6. Ve třetím gemu druhé sady ztratila obhájkyně loňského finále servis, od stavu 1:2 už ale paradoxně nepovolila ukrajinské protivnici ani jeden gem. Ve druhém kole narazí Muchová na šampionku minulé tisícovky v Torontu Jessicu Pegulaovou.
2:0
6:3
7:5
Vít Kopřiva (132.) zvládl na challengeru v polských Kozerkách další konfrontaci s domácím protivníkem. Kvalifikanta Filipa Peliwa (583.) porazil nejvýše nasazený účastník turnaje za necelou hodinu a půl 6:3 a 7:5. Rodák z Vancouveru, jenž do roku 2022 nastupoval k utkáním pod kanadskou vlajkou, získal ve třetím gemu první brejk, Kopřiva ale otočil z 1:2 na 5:2 a krátce poté sadu uzavřel. Ve druhém dějství prohrával český favorit už 3:5, srze tři odvrácené setboly se ale postupně blýskl obratem na konečných 7:5. Ve čtvrtfinále narazí Kopřiva na lepšího z dvojice Norbert Gombos (SVK) – Benoit Paire (FRA).