2:0
7:5
6:2
Vít Kopřiva opanoval challenger ve Štětíně a získal svůj první letošní sezoně. Pro vývoj finále s Italem Pellegrinim byl zásadní hodinový první set, kdy Kopřiva nejprve za stavu 5:4 při svém servisu promarnil vedení 30:0, ale v dalším gamu soupeře brejknul a druhou možnost na ukončení setu už využil. Ve druhé sadě už byl lepším hráčem. V závěru byl trochu nervózní, ale nepřipustil větší komplikace. Nezbývá než doufat, že i tento úspěch přispěje k tomu, že Kopřiva bude nominovaný na Davis Cup a pod vedením nového nehrajícího kapitána Tomáše Berdycha bude nominace čítat nikoli čtyři, ale pět hráčů.
WTA Monastir (Tvrdý povrch)
2:0
6:3
7:5
Britská tenistka Sonay Kartalová vyhrala svoj najväčší titul v kariére, keď vo finále turnaja WTA v Monastire nedovolila Rebecce Šramkovej získať set. Šrámková vstúpila do zápasu brejkom, ale Kartalová veľmi rýchlo otočila na 3:1 v prvom sete. Následne sa Šramková dokázala vrátiť do prvého setu a vyrovnala na 3:3, ale od tej chvíle začala na dlho na kurte výrazne dominovať Kartalová, ktorá vyhrala hneď päť gemov za sebou. V druhom sete dokonca Kartalová získala aj druhý brejk a viedla 4:1, ale Šramková sa ešte zmobilizovala a zmazala manko dvoch brejkov. Následne Šramková ešte nedovolila Kartalovej dopodávať zápas na prvý pokus, ale na druhýkrát to už britskej tenistke vyšlo a na podaní využila hneď prvý mečbal. Šramková tak nezískala svoj prvý titul kategórie WTA v kariére, naopak tento úspech dosiahla Kartalová. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!